מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > טיפים> מסעדות כשרות 2eat בירושלים ובפרט מסעדות בממילא

מסעדות כשרות בירושלים - מסעדות בממילא שכדאי להכיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אין ירושלמי שלא מכיר את ממילא, השכונה שנכנסה לסיפורים הירושלמיים הישנים, עברה בשנים האחרונות תפנית, וכיום אפשר למצוא בה את אחד המתחמים המרשימים בישראל עם מסעדות נהדרות

מתחם ממילא נמצא בעמק שבין שער יפו בעיר העתיקה לעיר החדשה. השכונה שהוקמה סוף המאה ה-19 הוזנחה במהלך השנים, עד שאחרי 67 הוחלט לחלק אותה לאזורי מגורים, משרדים ושטחי מסחר. מתחם ממילא, נחשב לאחד ההשקעות הגדולות בעיר אי פעם. תהליך הבנייה שלו לקח מספר שנים בשנות האלפיים והוא נפתח סופית בסוף העשור הראשון של שנות האלפיים.

ביקור במתחם ממילא חושף אותנו לחנויות יוקרה, הן מישראל והן מהעולם וכן למגוון מסעדות, כולל כמה מן המובילות שבמסעדות כשרות בירושלים. אומנם זאת לא חוכמה למצוא מסעדות כשרות בירושלים, בוודאי לא מסעדות טובות ובכל זאת, כל מי שמחפש מסעדות בממילא, מוצא כמה מהמובחרות שבהן.

בין רשימת המסעדות ממילא, אפשר למצוא גיוון ייחודי שכולל מסעדות ים תיכוניות דוגמת סקאלה, מסעדה איטלקית דוגמא בשערייך, מסעדת בשריים הרצל, מיט אין וכן בתי קפה רבים. אחד הדברים המיוחדים במתחם ממילא הוא שניתן למצוא בו מסעדות רבות שאינן מסעדות רשת, אלא דווקא מסעדות מקוריות שהפכו במהלך השנים למוסדות ירושלמיים, שכל מי שמבקר בעיר חייב לעצור אצלם לארוחה טובה.

אם הגעתם ולא מצאתם מסעדות בממילא שמתאימות לכם, אנחנו יכולים להמליץ לכם על מסעדות כשרות בירושלים באזורים אחרים שלה, כמובן בעיר העתיקה תוכלו למצוא שלל מסעדות, ברחוב יפו, בקניון מלחה, בנחלאות ובאזורים אחרים בעיר. אלו לא חייבות להיות מסעדות שף או יוקרה, מצד שני הן גם לא חייבות מסעדות רשת שמוכרות לנו מכל מקום.

על מנת להקל עליכם, הבאים בשערי ירושלים ולא מכירים את העיר, יש לנו כמה המלצות טובות בשבילכם. למשל לחם בשר שנמצאת לא הרחק ממתחם ממילא, במתחם התחנה. אחת מאותן מסעדות כשרות בירושלים שזוכות להצלחה לא רק בקרב מקומיים. המסעדה משלבת בין שלל סוגי לחמים שנאפים במקום לשלל בשרים שמוכנים על ידי השף במקום. עוד דוגמא למסעדה איכותית בעיר, היא החצר, מסעדת שף שנמצאת לא הרחק ממתחם ממילא גם, בדרך בית לחם. במסעדה תוכלו ליהנות משלל בשרים, דגים ומנות גורמה מיוחדות של השף מוטי אוחנה. גם החצר שייכת לרשימה של מסעדות כשרות בירושלים שהפכו למוסד הן בקרב ירושלמים והן בקרב מטיילים שמגיעים מחוץ לעיר.

כמו שאתם בוודאי יודעים, ביקור בירושלים, לא יכול לכלול רק סיור במסעדות בממילא או בכל מקום אחר, אין הרבה ערים בעולם שמציעות את המגוון והפסיפס של המקומות כמו ירושלים. מצד שני, איך אפשר להגיע לשוק מחנה יהודה, לעיר העתיקה או לכל אזור אחר בעיר, בלי לעצור ולאכול באחת המסעדות המקומיות?
במהלך השנים, היו לא מעט ניסיונות של מסעדנים ירושלמים לפתוח מסעדות גם באזור המרכז. לצערם לא תמיד זה הצליח ובחלק מהמקרים הם נאלצו לסגור תוך זמן קצר ולחזור אל ירושלים. אך אליה הגיעו סועדים רבים מהמרכז, בערבים, בסופי שבוע ובחגים. אז הם התפנו מן המסעדות המוכרות במרכז בשביל ליהנות ממסעדות שונות בעיר הבירה.

אז אם אתם מבקרים בקרוב בירושלים, אנחנו מזמינים להתחיל את הסיור במסעדות בממילא, אם הן לא יספקו אתכם, אתם תמיד מוזמנים להמשיך בסיור בעיר וליהנות מהמגוון שהעיר מציעה בשלל חלקיה. מגוון של מסעדות מסוגים שונים עם מנות מקוריות וייחודיות כמוהן אין בכל מקום בישראל.