מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

שמש חורפית, קפה הפוך ודיאנה קראל בקפה גימל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 הוגשו לי שתי ביצי עין עשויות ב ד י ו ק כמו שאני אוהבת – הפוכות אבל רק לרגע קט כדי שהחלמון ישאר רך וקטיפתי ואז אוכל בלי שאף אחד יראה אותי (נו, כך קיוויתי) לנגב אותו מהצלחת עם פרוסת הלחם בחמאה.


דמיינו לכם בוקר אחד שבו אתם מרשים לעצמכם להגיע מאוחר לעבודה, למרות שלא עשיתם שום סידורים של על-הבוקר: בלי לרוץ בבהלה לאף משרד ממשלתי, בלי לקפוץ לחנות ובלי לא עלינו לגשת לשיחת בוקר מוקדמת בבית הספר של הילד. בוקר אחד שבו אתם אוזרים אומץ וצועדים אל בית קפה שכונתי, נחבא אל הכלים.

שם על מדרכה תחומה בגדר עציצים גבוהים אתם פושטים אברים ומתיישבים ליד השולחן ופשוט נהנים מחומה של השמש החורפית המלטפת. שם גם יגישו לכם עוד רגע קט ארוחת בוקר אמיתית, כזאת שכבר מזמן לא פרגנתם לעצמכם, כזאת שפעם הייתם אוכלים בשבת בבוקר, בביתם של ההורים.
אז הנה מה שהגישו לי בקפה גימל לארוחת הבוקר: פרוסות של לחם כפרי רכות ואווריריות מצד אחד וקלויות וחמימות מעט מן הצד השני ( המצאה גאונית), כמובן שמייד ליטפתי את הפרוסות בחמאה טרייה ורכה. הוגשו לי שתי ביצי עין עשויות ב ד י ו ק כמו שאני אוהבת – הפוכות אבל רק לרגע קט כדי שהחלמון ישאר רך וקטיפתי ואז אוכל בלי שאף אחד יראה אותי (נו, כך קיוויתי) לנגב אותו מהצלחת עם פרוסת הלחם בחמאה. סלט ירקות קצוץ דק דק, שעכשיו, אבל ממש עכשיו קצצו אותו. כן וגם גבינות וריבת תות.

ביקשתי וקיבלתי עיתון כי רציתי לשבת בחוץ ולנוכח השולחנות המלאים קצת התביישתי לשבת לבד ובאמת כולם, אבל ממש כולם הסתכלו עלי. טוב לא שאני נראית כל כך מוזר או מיוחד – פשוט הייתי כל כך שמחה. שמחה שפרגנתי לעצמי את הרגע הזה המקסים לבדי, עם האוכל הפשוט, הטרי והמדויק כל-כך שהוגש לי, עם המלצרים החייכנים והנינוחים, עם הנשים והאנשים שנהנו מזיווה של החמה ודיברו אלה עם אלה בשקט כשספלי הקפה ההפוך מונחים לפניהם.

כשמדובר בבית קפה, לא פחות מן הקפה והאוכל המוגש בו חשובה הסביבה, הטמפרטורה, המוסיקה, האווירה. במעט מקומות יודעים להניח את הדיסק הנכון בזמן הנכון, זהו אחד הקסמים החשובים של אמנות ההסעדה. בקפה גימל שלח הדיסק הנפלא של דיאנה קראל (איזה כיף) את כל היושבים בבוקר הזה לתוך שלווה נינוחה ותחושה מרגיעה שהכל, אבל ממש הכל - בסדר. כשיש מיץ תפוזים סחוט טרי, שמש ישראלית, מוסיקה נכונה ותל אביביות פשוטה ומובנת מאליה, הכל אבל ממש הכל נראה לגמרי אחרת.

מכאן אפשר ללכת לעבודה כמו אחרי חופשה של כמה ימים. אז כן חברים גם אני לקחתי את הקפה ההפוך הטוב שלי בכוס חד-פעמית, הנחתי אותו במכונית ויצאתי לדרך הארוכה מחייכת.

קפה גימל
אבא אחימאיר 1
רמת אביב ג'