תיאבון של ילדים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בריבה היא לא סתם מסעדה או בית קפה אלא מקום עם אג'נדה לפיה אוכל הוא חלק מה well being שלנו וכך צריך להתייחס אליו. זה לא אומר שאוכלים שם עשבים, ההפך הוא הנכון. בריאות גופנית ונפשית קשורה קשר הדוק לסיפוק נפשי ופיזי, לא?

ילדים זה שמחה? מי שטבע את הביטוי לא בילה כנראה "בוקר של כיף" עם שלושה ילדים בגילאים שונים, עם תחביבים שונים, העדפות מזון שונות ומצבי רוח שונים (ומשתנים). שעתיים אחרי שיצאנו מהבית, עודנו באוטו מתלבטים אם להסתובב בנווה צדק, לרדת לים או לצאת מחוץ לעיר, נפל הפור על הנמל. שם אפשר למצוא קצת מהכל, לא?

שתי דקות אחרי שחנינו במתחם גלידה מונטנה כבר שיחקו הגדולים כדורגל על הדשא והקטנה שייטה על הרולר בליידס בין ה"הרים והגבעות" של דק העץ היפה והארוך. כך בילינו כמעט שבע-עשרה דקות תמימות, אני בקריאת עיתון והם "משחקים לפני " עד שנשמע ה"גונג", כלומר קריאה ראשונה של "אני רעב!", שמיד גובתה ב"אני רעבה" והתעצמה ל"אמא, את שמה לב שאנחנו גוועים ברעב?!!!".

"גוועים ברעב?! לפני שעתיים הורדתם קערת קורנפלס וקינחתם בשקית עוגיות, איך אתם עוד פעם רעבים?!".
"טוב", סקרתי את המצאי מסביב, בין מקס ברנר לבריבה, ההעדפה של אמא שלהם היא ברורה.
"הולכים לבריבה" הודעתי להם, ואחרי מחאות קצרות פסענו בטור למסעדה.

בריבה היא לא סתם מסעדה או בית קפה אלא מקום עם אג'נדה לפיה אוכל הוא חלק מה well being שלנו וכך צריך להתייחס אליו. זה לא אומר שאוכלים שם עשבים, ההפך הוא הנכון. בריאות גופנית ונפשית קשורה קשר הדוק לסיפוק נפשי ופיזי, לא? לכן, בבריבה לוקחים מנות מושחתות עד היסוד ומתרגמים אותן ל"בריאותית". כך למשל, אכלה הקטנה פנקייק מקמח מלא בתוכו הוטמנו פיסות אגס מבושל וקיווי. למרבה ההפתעה, הילדה נדלקה על המנה ואכלה בתאבון רב, שוכחת לגמרי את תמונת הפנקייק החיוור והמעוטר בסוכריות צבעוניות ושוקולד שעלה בדמיונה כשהזמינה מהמלצרית "פנקייק", מבטאת כל הברה בדייקנות כדי שחלילה לא תיפול אי הבנה.

השניים הגדולים חגגו על ארוחת 'בוקר ילדים': ביצה בקן בתוך לחם מקמח מלא שהוגשה עם פרוסות של מלפפון ועגבנייה (עליהן ציינה הקטנה: "אמא, אני חושבת שזו לא מסעדה של ילדים. מגישים פה את כל המנות עם ירקות").

שעה קלה אחר כך כבר היינו בדרכנו החוצה. הילדה דהרה על הרולר נגד הרוח, הגדולים מיהרו לתפוס את מקומם על כר הדשא ואני חיפשתי פינה של צל כדי להמשיך לקרוא. לא עברו חמש דקות מרגע שהתמקמתי סוף סוף והשלישייה הגיעה אליה בריצה: "אמא, שכחנו קינוח!".

בריבה
התערוכה 3, בית דרך חיים, נמל תל אביב
טלפון: 057-6225026