מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קינג סייז פפרדלה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

למנה ראשונה הוגשו פטריות מוקפצות על טריזי פוקאצ'ה ופסטו. הפוקצ'ה נקלתה קלות על הפלנצ'ה, הפטריות תובלו בעשבי תיבול יבשים והמנה היתה עצומה. עם הזמן הבנו שזו הנורמה בפפרדלה, המנות עצומות. שתי נערות בטרנינג שישבו לידינו, התחלקו במנת פסטה אחת. אין חכם כבעל ניסיון

פתאום שמתי לב לתופעה: אין בישראל מסעדות שכונתיות. טוב, כמעט ואין. זאת אומרת, בתי אוכל עם אווירת חמימות נעימה ומוכרת, מקום של נעלי בית, מקום שחוזרים אליו, שאוכלים נקי, הוגן וטעים, וקבלת הפנים האוהדת היא בונוס על חשבון הבית. תשאלו מתי הגעתי לתובנה המזהירה הזו? ובכן, לא נעים להודות, אבל זה קרה דווקא במסעדה שבאזור ההיי טק המתפתח של רחובות, אזור המכונה פארק המדע. ולמה דווקא שם? כי למרות התפאורה האורבנית של בניינים בסגנון שנות האלפיים, כבישים רחבים ומבחר של מגרשי חנייה ריקים, בתוך המסעדה שררה אותה אווירת נעלי בית חמימה ונעימה, והניגוד בין הפנים לחוץ הניב את התובנה המבריקה מהשורה הראשונה.

פתאום התגעגעתי להרגשה האירופאית של מסעדה בשכונה. מסעדה שהיא לא מיזם, ולא התחלה של רשת, אין לה מיתוג ולא שף עם שאיפות להפוך לגיבור-על. מסעדה של אנשים. בקיצור, אכלנו בפרפרדלה.

למנה ראשונה הוגשו פטריות מוקפצות על טריזי פוקאצ'ה ופסטו (27 ₪). הפוקצ'ה נקלתה קלות על הפלנצ'ה, הפטריות תובלו בעשבי תיבול יבשים והמנה היתה עצומה. עם הזמן הבנו שזו הנורמה בפפרדלה, המנות עצומות.
שתי נערות בטרנינג שישבו לידינו, התחלקו במנת פסטה אחת. אין חכם כבעל ניסיון.

ממול הוגש אנטי פסטי (25 ₪). הוא כלל את כל המרכיבים המוכרים, שהוכנו בעדינות ובכבוד. היו שם פרוסות גזר דקיקות, בטטה מוקפצת קלות, פלפלים קלויים ומתקתקים, שיני שום בקליפתן, כדורים של תפוחי אדמה ממולאים במוצרלה, פריכים מבחוץ ונימוחים מבפנים. היה כיף.

והנה, נכנסו אמא ושלושת ילדיה לאכול. אמרתי כבר מסעדה שכונתית? מלצריתנו המקסימה המליצה על רביולי ארבע גבינות ועל פפרדלה בשמנת ובטטה (37 ₪ המנה). נפלנו בקסמיה ומילאנו אחר המלצותיה ולא הצטערנו. גם הפעם גודלן של המנות עלה על הצפי. הרביולי הוגשו ברוטב עגבניות מתקתק וארומטי כאחד, והפפרדלה נשאבו עד האחרון, וזה היה תאמינו לי הישג. לשף ולסועד הידד. את הארוחה ליווה בקבוק קברנה של רקנאטי, במחיר ההגיוני של 85 ₪. בפינה שרו ''היום יום הולדת''.

יסלחו ואף יחוסו עלינו חובבי המתוקים, כי הפעם הסתפקנו באספרסו הפוך. אחרי הכל, אנחנו רק בני אדם.
על הבר המתיקו סוד זוג אוהבים ובמרפסת הסגורה צהלה חבורה בגיל. חזרנו הביתה מחויכים, שבעים ומרוצים.

פפרדלה
המדע 3, פארק המדע, רחובות
טלפון: 08-9364422