מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ארבעה אירועי יין שאסור לפספס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

נובמבר הוא חודש שמח בעולם היין. במתחם השף ניר צוק ביפו חוגגים את הבוז'ולה המסורתי, ביקב תשבי מציינים את סוף הבציר עם יין ירוק כמו באזור הריין בגרמניה, בויינשטוק מורידים את מחירי היינות למשך שבוע וגם איש הענבים לא נשאר חייב, ומקיים את המכירה הפומבית הגדולה אי פעם של יינות נדירים בישראל

מכירה פומבית של יינות מבית איש הענבים
מרכז תרבות היין איש הענבים מיפו יחד עם בית מכירות היין Claret (שהוקם על ידי ''איש הענבים'', אייל חסון ודן פרס ) מקיימים ביומיים הקרובים את המכירה הפומבית הגדולה בישראל של יינות נדירים, בה יוצעו למכירה למעלה מאלף יינות, מהמוערכים ביותר בעולם. באירוע שאספני יין וחובבי תרבות היין לא ירצו להחמיץ, ימכרו בין היתר יינות מתוף אוסף נדיר של לה רומני קונטי (DRC) משנים 1875, 1931, 1945, 1959 , 1990, שמברטין גראנד קרו 1993, פומרול של שאטו פטרו משנת 1945, 1961, פומרול של שאטו לפין משנת 2000 ועוד. מחירי היינות נעים בין 100$ לבקבוק ועד לכמה עשרות אלפי דולרים.
המכירה תתקיים בחמישי, 9.11 בערב, ובשישי, 10.11 בבוקר, במרכז וואהל החדש הסמוך לאוניברסיטת בר-אילן. האירוע מיועד ל- 250 איש ביום וההשתתפות כרוכה ברישום מוקדם.
איש הענבים
מזל שור 9, יפו העתיקה
טלפון: 03-5180533

חגיגות בוז'ולה בתחם השף ניר צוק
אם אפשר לסמוך על מישהו שלא יפספס הזדמנות לחגוג זה על השף ניר צוק, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחגיגה שהיא מסורת צרפתית. כבכל העולם גם במתחם המסעדות שלו יצלצלו הפעמנים בליל רביעי, ה-15.11, בחצות בדיוק ויושקו יינות הבוז'ולה, יינות הביכורים של השנה. היינות שפוזרו במסעדות וברים ברחבי העולם מבעוד מועד, נשמרים עד אז ב''הסגר'' ויימזגו למיליוני כוסיות בעולם במקביל. במתחם של צוק השמחה כפולה כיוון שהשנה יושק שם היין הראשון שיוצר בחוות צוק, חוות הגבינות המשובחות שמנהלים שני אחיו של ניר בעמק האלה, יין מרלו סגול ופירותי.
לשמחת היין יצטרפו תפריטים צרפתיים מיוחדים לערב זה: בקורדליה יוצע הדגוסטסיון (ארוחת טעימות בת 7 מנות) ויין בוז'ולה ללא הגבלה (220 ₪ לאדם), בנועה ביסטרו תוגש ארוחת פינוק ויין בוז'ולה ללא הגבלה (160 ₪ לאדם) ובג'אפה בר יתארח הדי.ג'י ויזרום בוז'ולה ללא הגבלה (60 ₪ לאדם).
מתחם השף ניר צוק
סמטת הזכוכית 1, פינת יפת 30, יפו,
טלפון: 03-5184668


יין ירוק ביקב תשבי
כנהוג באזור הריין בגרמניה, חוגגים גם ביקב תשבי שבזיכרון יעקב את סיום הבציר עם יין ירוק, לא מסונן, מענבי קולומבר שנבצרו בכרם המשפחתי לפני כחודש. היין הירוק מיוצר בשיטה מסורתית בת מאות שנים והוא עסיסי ומעט מוגז, לא מסונן ונמזג ישירות מהמיכל בו תסס במהלך החודש האחרון. התהליך הראשוני שעובר על היין הירוק משמר את הארומות הטריות והפירותיות של הענב ונותן לו את ייחודו. את היין הירוק אפשר לטעום ביקב או להביא בקבוקים מהבית ולמלא את היין מהחבית במחיר 17 ₪ לליטר בלבד.
יקב תשבי
זיכרון יעקב
טלפון: 04-6288195

בקבוקי יין במבצע בויינשטוק
בבר החדש של יואב שוורד בתל-אביב יתקיים בשבוע הקרוב מבצע על כל בקבוקי היין לסוגיהם. יינות קיאנטי, יינות של יקב אלכסנדר ויינות מיקבים רבים וטובים אחרים, שמחירם הרגיל נע בין 120 שקל ל-320 ₪ הבקבוק, יימכרו ב-99 ₪ בלבד.
ויינשטוק
נחלת בנימין 85, תל אביב
טלפון: 03-5665661