סוכר מלוא הטנא


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 אסנת סדן מפליאה בפיסול ב''חימר מתוק'' ומחלקת טיפים לכל דיכפין. כך תרכיבו לילדים סלסילת פירות מקורית לשבועות

החג ממלא אתכם בפרץ יצירתיות? מחפשים דרך מקורית להרחיק את הילדים מהטלביזיה ומהמחשב? אסנת סדן מציעה להכין איתם סלסילת חג לתפארת ומסבירה איך לעשות את זה שלב אחרי שלב

לפיסול הפירות רצוי להשתמש חימר מתוק שהוא קל לעבודה ולפיסול, אינו מתייבש במהירות ויש לו טעם וריח של סוכרייה, כשלכל צבע יש טעם שונה. כך, גם ילדים שבדרך כלל לא אוהבים ''ליצור'' נהנים לעבוד איתו ולאכול. אם החימר המתוק דביק אפשר ''לקמח'' אותו במעט קורנפלור או באבקת סוכר. אפשר להשתמש גם בבצק סוכר צבוע.

בננה: לוקחים חימר מתוק צהוב. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש. יוצרים כדור. מהכדור יוצרים נחש עבה וקצר. מכופפים אותו. מחברים בקצה ציפורן (תבלין) ויוצרים פסים עם עט עם צבע מאכל שחור.

תפוח: לוקחים חימר מתוק ירוק. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש. יוצרים כדור. לוחצים בשני הקצוות. מחברים בקצה ציפורן (תבלין). בצד השני יוצרים חור עם קיסם.

אגס: מערבבים חימר מתוק ירוק עם מעט צהוב. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש והצבע יהיה כמעט אחיד. יוצרים כדור. לוחצים את חצי הכדור העליון בין שתי אצבעות, תוך כדי גלגול – כדי שיהיה צר יותר . מחברים בקצה ציפורן (תבלין) ובקצה השני יוצרים חור עם קיסם.

משמש: לוקחים חימר מתוק צהוב עם מעט אדום. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש והצבע יהיה כמעט אחיד. יוצרים כדור.בעזרת קיסם לוחצים על חצי מהכדור – ליצור שקע. מחברים בקצה ציפורן (תבלין).

תות שדה: מכינים סוכר צבעוני אדום: מערבבים סוכר רגיל עם צבע מאכל אדום (רצוי טבעי). נוח לעשות זאת בתוך שקית ניילון. לוקחים חימר מתוק אדום. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש. יוצרים כדור. לוחצים את חצי הכדור העליון בין שתי אצבעות, תוך כדי גלגול – כדי שיהיה צר יותר , כמו האגס. מגלגלים את התות בסוכר הצבעוני. בעזרת מעט חימר מתוק ירוק יוצרים 5 עלים מלמעלה. יוצרים עלה קטן נוסף שיוצא מהתות.

ענבים: לוקחים חימר מתוק אדום. מעבדים אותו מעט עד שיהיה גמיש. יוצרים כדורים קטנים ב-3 שורות: בשורה הראשונה כדור אחד, בשורה השניה שני כדורים ובשורה השלישית 3 כדורים. בין השורה הראשונה והשניה שמים עוד כדור. בין השורה השני והשלישית שמים שני כדורים. סה''כ 9 כדורים קטנים. ממעט חימר מתוק ירוק יוצרים עלה משולש ונחש קטן ומניחים על השורה השלישית.

להרכבת הסלסילה: לוקחים סלסילה יפה (או מכינים לבד). ממלאים בפסטה יבשה ומניחים עליה את הפירות.

• החימר המתוק הוא חלק מתכנית ''כיופים טעימים'' בשיטת אסנת סדן. השיטה נעזרת בגישת ''אינטיליגנציות מרובות'' ובעזרתה מלמדים ילדים חשבון, ראשית אורייניות, פיסיקה, כימיה וביולוגיה; מפתחים מוטוריקה, קואורדינציה, עצמאות ודמיון, והכל בעזרת יצירה כיפית וטעימה. השיטה מאפשרת עבודה עם ילדי קשי למידה.

את החימר המתוק ניתן לרכוש בחנות ''שפע רום'' במושב בית יצחק, 09-8844022. מחירו: 25 ₪ לחצי קילו. המשלוח בחינם. הנחה לכמויות גדולות.
המחיר: 25 ש''ח ל-1/2 ק''ג בלבד. הנחה לכמויות גדולות. המשלוח בחינם.