מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

שיר הלל לטרין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 לאחר שחיסלנו את פירות הים והיינו עסוקים בלנגב את הרוטב בעזרת לחם הבית, טרח השף לצאת החוצה ולנזוף בנו על כך שאנו לא עובדים נכון, והציע שנבצע את הלחם וניתן לו לשחות ברוטב דקה או שתיים. מה יש לומר, האיש צדק. גם צלחות המנה העיקרית חזרו מנוגבות ומבריקות למטבח ואין לנו ספק ששוטף הכלים הריע לנו ממקומו ליד הכיור

יבנה? מה יש ביבנה? כך הגבנו כשהעורכת הורתה לנו לצאת מהעיר הגדולה ולנסוע למסעדת ''טרין'' שביבנה. אחרי קצת יותר משעתיים של ארוחה משובחת אנחנו שמחים לבשר כי ביבנה, לצד שאר שכיות החמדה שבודאי מפארות אותה, יש אוכל מצוין!

השף יוסי סוויסה כיהן במשך 10 שנים כשף של אחת ממסעדות הדגים היציבות והאהובות עלינו ביותר, מסעדת ''פורל'' בתל אביב (היום ''פורלין''), ואז החליט להגשים חלום ופתח לפני שנתיים מסעדה משלו בכניסה ליבנה. החלל ענק ומעוצב בנעימות עם מרווחים עצומים בין שולחן לשולחן שהיו גורמים לבעל מסעדה תל אביבי למרוט את שיער ראשו לנוכח בזבוז השטח, אך ב''טרין'' שבה השירות ושביעות הרצון של הלקוח מהווים ערך עליון, העדיפו לבזבז מקום ובלבד שללקוחות תהיה פרטיות. יפה.

המסעדה מתמחה בדגים, פירות ים ובשרים, ואנו שבאנו עם מצב רוח ימי במיוחד העדפנו להקדיש את כל הארוחה לדגים ופירות ים, ולא טעינו, למרות שאין ספק שנשוב בכדי לנסות גם את המנות האחרות.

לפתיחה, לצד לחם הבית עם ממרח עגבניות מיובשות ופסטו, הוגשו לנו שתי מנות ראשונות: מנת טרין כבד עוף בריבת עגבניות שרי וקינמון, שהיתה נפלאה עם טוויסט מפתיע בדמות ריבת העגבניות, ומנת שרימפס בחמאה, שום ויין לבן שהיתה לא פחות ממופלאה. אי אפשר היה להתאפק מלנגב את הרוטב הנהדר מהצלחות בעזרת הלחם והצלחות חזרו למטבח כשהן מבריקות.

לקראת המנות העיקריות הלבישו אותנו, למרות מחאותינו, בסינרי הנייר הטיפשיים הללו (שהתגלו בהמשך כהכרחיים) ואז נחתו על השולחן המנות העיקריות: פילה דניס ברוטב ג'ינג'ר וחלב קוקוס מלווה בסופלה זוקיני שהיה נפלא ומדויק, וגולת הכותרת, מיקס פירות ים ברוטב אויסטרס, אחת ממנות פירות הים הטובות ביותר שאכלנו מעודנו. שרימפס פריכים, מולים וסרטנים שחו ברוטב מדהים אשר נשבענו שהוא לא חוזר למטבח. לאחר שחיסלנו את פירות הים והיינו עסוקים בלנגב את הרוטב בעזרת לחם הבית, טרח השף לצאת החוצה ולנזוף בנו על כך שאנו לא עובדים נכון, והציע שנבצע את הלחם וניתן לו לשחות ברוטב דקה או שתיים. מה יש לומר, האיש צדק. גם צלחות המנה העיקרית חזרו מנוגבות ומבריקות למטבח, ואין לנו ספק ששוטף הכלים הריע לנו ממקומו ליד הכיור.

טרין חלבה ברוטב וניל עם קישוטי חומץ בלסמי מצומצם (מפתיע וטעים), סורבה תות וקוקוס ושני ספלוני אספרסו משובח סיימו את אחת הארוחות הטובות שאכלנו לאחרונה.

עם הקפה גלגלנו שיחה נעימה עם השף שיצא לשבת עימנו. הוא סיפר לנו שלכל חבריו הנוסעים לחו''ל יש פקודת קבע לקנות את כל המדף בכל עת שהם נתקלים בסוג של חומץ האגוזים בו הוא משתמש שקשה להשיג בארץ, ולמדנו כי כל העת קשובים במסעדה לרצונות הסועדים, מה שאומר שמנות שאינן זוכות לביקוש פשוט יוצאות מהתפריט. מנת הקרפצ'יו למשל, נכנסה לתפריט בעקבות דרישתו של ילד בן 4 אשר הגיע לאכול עם הוריו במסעדה והתבאס שאין קרפצ'יו? זה חינוך!

חומרי גלם משובחים, נגיעות עדינות ומדויקות של השף, חלל מקסים ושירות מציון. שווה נסיעה ליבנה ומומלץ בחום.

טרין
שדרות ירושלים 1, יבנה
טלפון: 08-9420974