מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

חגיגת אביב ב''טל-טלה''


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   אחרי האוכל ואחרי הביקור בחנות, יצאנו לסיבוב בדיר העזים שמונה לפי לירון, מנהלת המסעדה, למעלה מאלף ראשים. ביניהם מצאנו כמה צעירים במיוחד, שאפשר ללטף ואפילו להרים ולחבק. האכלנו את העזים הבוגרות בחציר מכף היד, עקבנו אחרי טווסים עם זנבות מפוארים וגלגלנו חוטים מהצמר שנגזז מהכבשים

למרות שתיאמנו את הביקור שלנו בקפה ''טל טלה'' שבבאר יעקב שלושה שבועות מראש, נפלנו על אחד מימי שישי המוצלחים שיש בשנה. מזג אוויר אביבי ובהיר שרר בחוץ והכל פרח בשפע של צבעים וצורות, מבשר שהחורף המטורף שעבר עלינו, עם הסופות, הברד, ההצפות והטביעות לא עלינו, הוא כבר לא יותר מעוד דף בהיסטוריה, בעוד הקיץ הקטלני שצפוי לנו הוא ברגע זה לא יותר ממחשבה רחוקה שאפשר להדחיק. הדרך מתל אביב לבאר יעקב היתה יפה כל כך עד ששאלתי את בן הזוג שלי אם נתן למכשיר הג'י.פי.אס, הגאדג'ט החדש והתורן שלו, הוראה לבחור עבורנו את המסלול הכי יפה. הסתבר לי שלא, זה האביב.

גם במשק בלומנטל הכל פורח וזורח עכשיו וכיוון שהערוגות הצבעוניות שמקבלות את פני האורחים בכניסה הן גם הנוף שנשקף אליהם דרך בית הזכוכית שבתוכו מוגשת ארוחת הבראנץ', התחושה האביבית המשמחת הזאת לא עוזבת את הבאים אפילו לרגע. המשכנו להתמוגג מהערוגות בזווית העין אבל בגלל שהגענו באחת-עשרה עם שני ילדים מורעבים שהזילו ריר כל הדרך רק מהמחשבה על ארוחת גבינות העזים שצפויה להם, לא התעכבנו אלא הצטיידנו בצלחות והתחלנו להעמיס.

הבראנץ' של קפה ''טל טלה'' הוא אחד הנדיבים שראיתי: שולחן עמוס בקערות סלטים שונים, מסלט כרוב בסגנון אסיאתי דרך סלט פסטה וכמובן סלטים של עלים ירוקים, גזר, סלק, אנטיפסטי ומה לא. ממול ניצב שולחן לחמים ולחמניות שאופים במקום ומחדשים כל הזמן, כשלא ברור מי חרוץ יותר, האופים או האורחים שזוללים את הלחמים הטריים והנהדרים כאילו אין מחר (או קיץ מעבר להווה האביבי). שני השולחנות, ראוי לציין, באוריינטציה בריאותית: הלחמים מקמח מלא ודגנים, הסלטים עם מעט מלח או בכלל לא, לטובת מי שמקפידים על ההמלחה. על השולחן השלישי, ניצבות הגבינות של המשק, גבינות עזים מתוצרת עצמית, קשות וחצי קשות, חריפות יותר ופחות, וטעימות כמו שגבינות עזים במיטבן יודעות להיות.

מילאנו את הצלחות פעם ופעמיים, חזרנו כמובן לסיבוב שלישי של לחם טרי וגבינות ובחרנו כל אחד את הגבינה האהובה עליו (ממנה גם קנינו חריץ הביתה בחנות של המשק. לכל אחד מהגבינה ''שלו''). את הארוחה ליווינו בלימונדה אבל היא כוללת עוד סוגים של שתייה קלה, קפה (למעוניינים יש קפה בחלב עזים) ושולחן של קינוחי גבינות רכות כמו בלינצ'ס ממולא בגבינה או עוגת גבינה.

אחרי האוכל ואחרי הביקור בחנות, יצאנו לסיבוב בדיר העזים שמונה לפי לירון, מנהלת המסעדה, למעלה מאלף ראשים. ביניהם מצאנו כמה צעירים במיוחד, שאפשר ללטף ואפילו להרים ולחבק. האכלנו את העזים הבוגרות בחציר מכף היד, עקבנו אחרי טווסים עם זנבות מפוארים וגלגלנו חוטים מהצמר שנגזז מהכבשים.
מהשיחות ששמענו סביבנו בארוחה הבנו שלקבוצת יודעי דבר ברי מזל, הבראנץ' של קפה ב''טל-טלה'' הוא מועדון קבוע. בעצה אחת עם הילדים החלטנו גם אנחנו להוסיף את המקום לרשימת המועדפים שלנו.

המקום מתאים גם לאירועים, ומדי שבוע, בתיאום מראש בלבד, מתקיימים סיורים כפריים לקבוצות עם ילדים.

קפה ב''טל טלה''
משק בלומנטל, מושב נווה דורון, צמוד לבאר יעקב
טלפון: 08-9228516