שלישי בצ'ייסר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   הכוסות מתרוקנות באיטיות ובתיאום כמעט מושלם. בזמן שהן מתרוקנות חלל הבר המוארך דווקא מתמלא. זהו ליל שלישי ובו, כפי שמעיד הפוסטר, ''הבנות של הצ'ייסר תופסות פיקוד''

כזה גשם כבר מזמן לא תקף את תל אביב ונדמה שהרחובות ריקים. לי וליובל אין דרך חזרה. אנחנו באלנבי ומחפשים חניה.
סוף סוף קבענו להיפגש אחרי שלא התרועענו כמה חודשים ואין לנו שום כוונה לתת לגשם הזה לעמוד בדרכנו ולקלקל לנו את התכניות. יכול להיות שביום כזה הכי כיף היה להתכרבל מול הטלוויזיה במיטה, אבל אם אנחנו כבר פה, אנחנו הולכים ליהנות.

יובל לא אוהב ברים וכשאנחנו נכנסים ל''צ'ייסר'' הוא מסביר לי למה. ''המוסיקה תמיד כל כך חזקה עד שאי אפשר לדבר'', הוא צועק. שנינו נדהמים לגלות ששומעים אותו דווקא די טוב ואפשר לחזור לדציבלים סטנדרטיים. המוסיקה שמתנגנת בווליום סביר קולעת בול לטעמנו.
אנחנו תופסים מקום על הבר ומתנערים מהמעילים ומהטיפות שדבקו במטריות. הברמנית שואלת מה נרצה ויובל מבקש בירה. אני מזמינה קוקטייל עם אייריש קרים.

הכוסות מתרוקנות באיטיות ובתיאום כמעט מושלם. בזמן שהן מתרוקנות חלל הבר המוארך דווקא מתמלא. ובכל זאת, מזג האוויר, המרתיע אנשים מלצאת מהבית, מורגש. שנינו חושבים שדווקא נעים להעביר את הערב הזה בנחת ולא בצפיפות, כי הצצה בשעון מגלה לי שבשעה הזו בדרך כלל מגיע הערב ב''צ'ייסר'' לשיאו. זהו ליל שלישי ובו, כפי שמעיד הפוסטר, ''הבנות של הצ'ייסר תופסות פיקוד''. בערבי שלישי כל בחורה מקבלת משקה 1+1 חינם, מה שמושך לכאן הרבה בנות, שמושכות הרבה בנים. בשיא הערב, מספרים לי, רוקדות הבחורות על הבר להנאת קהל הנוכחים. יכול להיות שהיינו מתבדרים מזה, אנחנו מסכימים, אבל נעים לנו גם ככה.
הפרצופים מסביב ידידותיים והמשקאות זורמים לצד השיחה. לא באנו ב''מוד'' לציד והערב הגשום והנינוח הזה מתאים לנו יופי.

המלצרית מספרת שמתקיימים פה ערבי בינגו מטורפים. נשמע חמוד, אנחנו אומרים, אולי נקפוץ פעם. זה יתקיים מעתה בכל יום ראשון, היא אומרת, וכל הנוכחים משתתפים. ''נוצרת אינטראקציה מעולה ויש גם פרסים אלכוהוליים שווים''.

הצ'ייסר שונה מהברים של אלנבי ואין בו שום דבר זול במובן המטאפורי של המילה. זה מקום מושקע ויפה וגם הקהל פה נאה למדי. זה בטח גם הגשם שתרם לאווירה הביתית והרגועה, אבל יש בי תחושה שגם בערבים סוערים יותר (במובן המטאפורי) - והצ'ייסר יודע הרבה כאלו - משהו מהביתיות נשמר.

צ'ייסר
אלנבי 44, תל אביב
טלפון: 03-5176441