מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

אל מול הים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    בצהרי יום שישי, עת סעדנו בבראנצ' של קיבוץ פלמחים במרפסת המשקיפה אל הים הכחול ושמענו את שמחת הכוס הנשברת בחתונה שהתקיימה בסמוך, החלטנו שגם אנחנו נתחתן יום אחד בפלמחים, אבל לא האחד עם השני.

אמנם אנחנו עדיין צעירים, אבל אני וחברי הטוב בוחנים כל הזמן את העתיד ואוספים לעצמנו תכניות מגירה. איפה נגור, איך נחיה, כל השאלות האלו שפעם נראו לי לא רלוונטיות לחלוטין, תופסות פתאום מקום של כבוד בין הרהורי הסרק האחרים שלי. בצהרי יום שישי, עת סעדנו בבראנצ' של קיבוץ פלמחים במרפסת המשקיפה אל הים הכחול ושמענו את שמחת הכוס הנשברת בחתונה שהתקיימה בסמוך, החלטנו שגם אנחנו נתחתן יום אחד בפלמחים, אבל לא אחד עם השני.

מוזר שאף פעם לא הייתי בקיבוץ הזה, וגם לא שמעתי מאף אחד כמה שהוא יפה: עשרים דקות נסיעה בערך מתל אביב (אם לא מחשיבים את הפקק הקבוע הנורא בדיזנגוף בשישי בצהריים) ונכנסים לגן עדן, עד כמה שתהיה זו קלישאה. הקיבוץ כולו ירוק ומטופח ופינת החמד ''אל מול הים'' יושבת לה אל מול הים, במרום המדשאה הצופה הישר אל החוף המפתה. המקום פועל בימי שישי משעה 9:00 ועד 14:00 בצהריים, ומציע מזנון עשיר ופינוק אמיתי של אווירה שאין בית קפה בדיזנגוף שיכול להרשות לעצמו להתגאות בה.

הנחנו את התיקים שלנו ליד אחד מהשולחנות המוצלים על ידי שמשיה ונכנסנו לקחת משהו לאכול. להגשה בסגנון הזה יש כללים מאד ברורים שאני מקפידה עליהם כקליינטית: כמו במבחן שבו יש לקרוא ראשית את כל השאלות ורק אחר כך להתחיל לענות, גם כאן יש לסקור קודם כל את המבחר ורק אחר כך להתחיל להעמיס, וזאת על מנת שלא נגיע למצב הבלתי נעים בו אנחנו רק בחצי הדרך אבל הצלחת כבר מפוצצת וצריך לקחת עוד אחת.

טוב, אני רק באמצע הדרך והצלחת שלי מפוצצת. שיקפצו לי הכללים כולם, אני מניחה אותה על השולחן וניגשת לקחת צלחת נוספת. אם יש פה מכל טוב הארץ, אני רוצה לטעום הכל ואפילו לא מעדן אחד פחות מזה.

המזנון החופשי כולל בדיוק את סוג המזון שמתחשק לי לצרוך בשעה 11:00 לפני הצהריים, דהיינו לא אוכל כבד מדי של צהריים אבל כבר קצת יותר מחביתה של בוקר. פשוט בראנצ'. מבחר של לחמים מסוגים שונים, גבינות צאן, סלטים מקוריים כמו סלט ברוקולי, סלט עדשים, אנטיפסטי ועוד, ממרחים כמו ממרח טונה וחמאות מיוחדות. ומנגד מאפים וקישים, שקשוקה מעולה וחציליאדה מהממת- המון סוגים של חצילים וקישואים בכל מיני צורות הגשה- גלילות חצילים עם גבינה, חצילים ברוטב יוגורט, עם טחינה, מה לא... אני טעמתי מרק יוגורט קיצי נהדר ונאמר לי שבחורף מוגשים מרקים מוקרמים חמים ומהבילים.

אחרי שכיליתי את שתי הצלחות (הפעם לא היו לי עיניים גדולות! באמת אכלתי הכל) התפניתי לקינוחים - עוגות תוצרת בית. הערמתי על צלחת עוגת גזר ושוקולד לשנינו, ובסקפטיות ניחשתי שטעמן יהיה סינתטי ויבש (יש לי ניסיון מר עם עוגות בחושות). למרבה ההפתעה העוגות היו זהות לאלו שאוכלים אצל סבתא, כלומר הורגש שנאפו באותו היום והן היו פשוט מצוינות. התענגתי על כל גרגר, ולצד הנס קפה שהכנתי לעצמי בפינת הקפה זה היה סיום מושלם לסעודה.

אז בינתיים אנחנו עוד לא מתחתנים, לא בפלמחים ולא בכלל. אבל אינשאללה, פעם בכמה זמן נמשיך להתפנק את עצמנו באיזה בראנצ'.

**המקום עורך גם אירועים חלביים ובשריים לפי בחירת הלקוח, בכל ימות השבוע ובסופי שבוע.
**בשבתות מוגשת ארוחת צהריים בשרית אכול כפי יכולתך ב-35 ₪ למבוגר ו-25 ₪ לילד

אל מול הים, קיבוץ פלמחים
טלפון: 03-9538109