לחם בשר הרצליה

גואטה, חווית טעימות טריפוליטאית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   פולניה במאה אחוז לוקחת דייט חצי-הונגרי-חצי-יקה למסעדה טריפוליטאית. איזה מזל שהמסעדה הטריפוליטאית מגישה ארוחת טעימות, אחרת היינו הולכים לאיבוד בתפריט

פולניה במאה אחוז לוקחת דייט חצי-הונגרי-חצי-יקה למסעדה טריפוליטאית. איזה מזל שהמסעדה הטריפוליטאית מגישה ארוחת טעימות, אחרת היינו הולכים לאיבוד בתפריט.
תקראו בעצמכם, תראו שאתם לא מבינים אף מילה: מי יודע מה זה בסטיל? אלו הן, כמובן, קציצות תפוחי אדמה מטוגנות עם בשר. מה זה טבחה בטמאטם? כרעיים עוף עם תפוחי אדמה ברוטב עגבניות, ברור. שי בלקאקויאה? אני אפילו לא יודעת איך צריך לבטא את זה, אבל מדובר בתה עם בוטנים וציפורן. רואים? כל יום לומדים משהו חדש.
אני חושבת שזה כיף גדול מאד לבוא לאכול דווקא במקום שיכול לחדש לך משהו. לא להזמין עוד פעם כבד ביין או אנטריקוט, אלא ללכת קצת ''על עיוור'' ולהרגיש כמו תיירים שמנסים לטעום משהו חדש. הרי בסופו של דבר אני יודעת שאם זה לא יהיה לי חריף מדי, סביר להניח שזה יהיה טוב.

ארוחת הטעימות הטריפוליטאית של גואטה עולה 107 ₪ בלבד- לא ליחיד, לזוג. התמורה מגיעה גם בטעמים וגם בעצם החוויה. לפתיחה מקבלים מבחר סלטים ביתיים- גם את השמות שלהם לא הכרתי ונדרשתי לתרגום- מסייר, צ'ירשי, זיתים שבורים, כרוב לבן, לימון כבוש, פלפלצ'ומה וטחינה (טחינה אני מכירה). כל הסלטים מעשה ידי סבתא גואטה ומורגש שהם באים מאהבה. אחרי הסלטים קיבלנו מגש ובו 2 ממולאים, מפרום וקציצת הבית, ונתבקשנו לדווח מה הכי אהבנו. הבחירה לא היתה קלה- אני אהבתי מאד את הקישוא הממולא, והמפרום היה מצוין אבל מעט פיקנטי עבור פולניה כמוני. היקה-הונגרי אהב במיוחד את הקציצה, כך שלסיכום אהבנו את הכל. לא חוכמה.
הארוחה ממשיכה בצלחת קוסקוס נימוח המלווה ב-3 סוגי רטבים. לכל אחד מהם האיכויות והטעמים שלו, וכולם יושבים טוב-טוב עם הקוסקוס. הרגשנו מאד מלאים, אבל עם צורך עז למתוק. עוד כמה דקות וגם זה הגיע: המלצת הבית לקינוח (שאגב, אינה כלולה בארוחה, אבל עולה 7 שקלים בלבד ושווה את זה) היא עוגת ''ספרה''- עוגת סולת ותמרים כבושים, עם דבש ומי שושנים. ריכוז גבוה של מתוק בעוגה קטנה, מקורית ומענינת. לא שוקולד אמנם, אבל שוב- אם הייתי רוצה סופלה הייתי נכנסת לאחד מאלף בתי הקפה של תל אביב. גואטה יש רק אחד.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש