מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בארי'ס אילת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"הניוקי מוכן במקום בעבודת יד, שוחה ברוטב שמנת-סלק אדמדם ומציג מנה צבעונית ומסקרנת. קארין שלי הכתירה את הניוקי כמלך הבלתי מעורר של הארוחה האיטלקית שלנו..." דן תורן חשב שהוא מכיר כל פינה קולינרית בעיר אילת, אך כאן חיכתה לו הפתעה בדמות בארי'ס, פיצרייה איטלקית אינטימית בטיילת של אילת

פעמים רבות צעדתי לאורכה של הטיילת באילת, ובכל פעם מצאתי אטרקציות חדשות שלא הכרתי. לעתים היה זה דוכן משקפיים מעניין, לפעמים איזה אמן רחוב שכובש את הקהל, ובחופשה האחרונה החלטנו, קארין שלי ואני, לחפש מסעדות שטרם ביקרנו בהן. את אילת אנו מכירים היטב, אולי טוב מדי... ואיכשהו התקבל הרושם שכבר אכלנו כל מה שאילת יודעת להציע לנו, כך שהופתענו מאוד לגלות את בארי'ס, פינת חמד טעימה, שתושבי העיר שומרים עליה בסודי סודות.

בארי'ס - נסתרת ומלאת עניין


כן כן, המוסד האילתי שנחשב לסוג של קאלט-קולינרי בקרב התושבים, שוכן לו בפסאג' קטן ממש באמצע הטיילת שטופת השמש, ומציע לא פחות מאשר עונג פשטני ועממי של מאכלי איטליה היפה. בארי, הלב והנשמה של הפנינה הזו, שלא מתבייש לעמוד מאחורי הדלפק, לפתוח בצק פיצה ולהקליד חשבונות על הקופה, מספר בחיוך צנוע על אהבתו למטבח האיטלקי, לרחוב האילתי ולשילוב שביניהם. "כבר שנים שהמקום הזה עובד מפה לאוזן, והמשלוחים שלנו מגיעים לכל מלון בעיר". הגיוני שבעל עסק יתפאר בהצלחתו אבל אני, שמנמן שנופל קורבן לכל פחמימה שנקראת בדרכו, לא מסתפק בסיפורים ודורש, לרוב, לטעום.

פיצה, סלט וניוקי - מי צריך יותר?


את סעודת ההשמנה בבארי'ס התחלנו עם הפיצה המפורסמת של המקום, פיצה איטלקית אמיתית וטעימה כשמעל רוטב הפיצה הסודי של בארי ופלחי פטריות טריות. הטרייד-מארק של בארי הוא השומשום המפוזר על הקראסט, הקשה של הפיצה, המהווה שיחוק קולינרי בעולם הפיצות שכולנו מכירים היטב כל כך. לצד הפיצה זכינו לנשנש גם סלט קיסר הום-מייד שהיה רענן להפליא, טרי, טעים ובעיקר הפיח חיים ירקרקים בעולם שכולו בצק. ואם בבצק עסקינן, הרי שאי-אפשר להתעלם ממנת הניוקי סלק של בארי'ס. הניוקי מוכן במקום בעבודת יד, שוחה ברוטב שמנת-סלק אדמדם ומציג מנה צבעונית ומסקרנת. קארין שלי הכתירה את המנה כמלך הבלתי מעורר של הארוחה האיטלקית שלנו ולי נותר רק להנהן בהסכמה ובפה מלא.

בתפריט אצל בארי'ס תוכלו למצוא מגוון רחב של מנות מרשימות, מפיצות "רגילות" ועד פסטות מעניינות, לזניות, פוקצ'ות ועוד. כל המנות טריות, מוכנות במקום והמטבח מסתמך על חומרי גלם איכותיים ומובחרים. האירוח אצל בארי'ס לבבי, נעים מאוד, ביתי ועממי. כאן אין שולחנות מעץ מלא, גם לא מפות מבד ולא מלצרים בטוקסידו ופפיון. מה כן יש כאן? אהבה אמיתית למטבח האיטלקי, לאנשים, לשירות עם חיוך ולחוויה המיוחדת שניתן למצוא רק בשילוב הנכון בין השלושה. מהתפריט המוצג על הקיר מעל לתנורי הפיצה ניתן לספוג אווירת רומא של ממש, ובסיבוב קל לאחור מיד לחזור לחוף הים שבאילת. שילוב מעניין ללא ספק.

בביקור הבא באילת תעשו הפסקה קצרה אצל בארי'ס. משולש פיצה לנפש, סלט לבריאות ואולי איזו פסטה לחיזוק האישיות. מה שבטוח זה שאת החוויה הזו לא תשכחו.