מסעדת מגדלנה - קונספט חדש של מטבח גלילי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

המטבח הגלילי הוא אחד המטבחים בעלי הפוטנציאל הרב ביותר, ובפרט כשמי שמופקד עליו הוא שף מיומן שניחן באישיות מובהקת וביכולת לממש את הרצונות הקולינריים שלו. זהו בדיוק המצב במסעדה החדשה (יחסית, היא נפתחה כבר ב-2013) והמצוינת של אחד השפים המבטיחים, וגם המקיימים, בארץ - יוסוף חנא.

חנא כבר הוכיח יכולות קולינריות מרשימות, ובפרט את היכולת שלו להביא את עצמו לידי ביטוי מבלי להשתלט על חומרי הגלם והמנות, ב"קצה הנחל" - מסעדה לבנונית פופולרית ומוערכת השוכנת בכניסה לקיבוץ גינוסר. מגדלנה מהווה מבחינתו, כמו גם מבחינת האורחים המגיעים אליה, קפיצת מדרגה של ממש והוכחה נוספת למי שזקוק לכך עד כמה טעים יכול להיות המטבח הערבי השורשי ועד כמה מענגת יכולה להיות ארוחה אותה יוצר שף בעל קול ייחודי.

חיבור אמיתי לסביבה


מסעדות בצפון מתאפיינות ברוב המקרים בחיבור אמיתי לסביבה וכך גם הבייבי של יוסוף חנא. המסעדה שוכנת צפונית לטבריה, בצומת מגדל (ומכאן שמה), בקומה השנייה של המרכז המסחרי ומתאפיינת כיאה למסעדת שף בעיצוב מהודר, שובה לב ועין המתאים לקונספט של המקום ול"אני מאמין" של יוסוף.

מחלונות המסעדה נשקף נופו רב ההוד של הר ארבל, ובסמוך לה שוכן האתר הארכיאולוגי שמציג את העיר הקדומה מגדלא שהיוותה מרכז עירוני שוקק חיים עוד לפני הספירה ובה נולדה גם מרים המגדלית (הלא היא מריה מגדלנה, מי שליוותה את ישו במהלך חייו, הורידה אותו מהצלב ואף התבשרה על קומו של מבשר הנצרות לתחייה).

שעות הפעילות של המסעדה: כל ימות השבוע בין 12:00 ל-17:00, ושוב בין 19:00 ל-23:00. כפי שניתן להבין משעות הפתיחה המקום אינו אחד מאותן מסעדות כשרות בצפון, ולמעשה גם התפריט אינו כשר.

התפריט של מגדלנה


מייד עם פתיחתה זכתה מגדלנה לביקורות מחמיאות במיוחד והפכה עד מהרה לכוכבת בכל רשימה של מסעדות מומלצות בארץ.

שף יוסוף חנא הוכתר לאחד השפים הערבים המובילים בארץ אם לא הטוב שבהם, כשבפרט מצוינת היכולת שלו לשמור על עדינות ויחד עם זאת ליצור מנות בעלות טעמים מובחנים ומרתקים. הקונספט הוא מטבח גלילי עם השפעות לבנוניות וסוריות ובאופן כללי ים תיכוניות, וגם לתקופת הילדות של חנא ולשורשים שלו נוכחות בולטת בתפריט. לא רק הביצוע של המנות הייחודיות מוקפד אלא גם הפרזנטציה שלהן, ובסך הכל נוצרת סינרגיה מרגשת המוכיחה עד כמה מענגים הטעמים המקומיים בגליל, ושהקולינריה הערבית יכולה להיות מרגשת עד מאוד.

בין המנות הראשונות


* עולש בר - עם בצלים מקורמלים, יוגורט עיזים ולחם קדושים. מנה שמציגה דו קיום במיטבו בין המתקתק למריר ומתאפיינת בהרמוניה עדינה של טעמים.

* שישברק נדיה - כיסוני בצק שמולאו בבשר טלה ובצנוברים, ובושלו ביוגורט עיזים.

* סשימי פלמידה - עם לבנה, תאנים מקורמלות ויוגורט כבשים.

* קובה צמחוני - שמולא בגרגרי חומוס, בצל ושום על מג'דרה, ומוכיח שאפשר להיות קלאסי ומוכר ועם זאת מפתיע לחלוטין בעת ובעונה אחת.

מנות ראשונות נוספות הן פלאפל איטלקי, פטוש לבוני וסג'וק טלה, וישנן כמובן עוד אופציות.

בין העיקריות:

* טלה מאדמה גלילית - תבשיל צוואר טלה, פריקה מעושנת וציר טלה.

* קבב ענתבלי - עם עגבניות צלויות וטחינה גולמית. אחת המנות שכבר הפכו מזוהות עם יוסוף חנא.

* פילה לברק - בחמאה לימונית, ג'ינג'ר, ארטישוק כבוש, אספרגוס, וקרם תפוחי אדמה קלאסי.

וכן סינטה מיושנת, דניס שלם בתנור ועוד.

בין הקינוחים, ששומרים גם הם על הרמה הגבוהה מאוד, מתבלט אחד: חלאווית אלגיבן - ריקוטה פרסקה, שערות קדאיף ופיסטוקים קלויים, וביחד מנה שמותחת חיוך רחב במיוחד על פניו של כל סועד ומהווה אקורד סיום מדויק לחוויה הרמונית ומענגת.