מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

אוכל אמיתי במטבח של מטילדה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  אמא שלי, הידועה בכינוי ''לולי'' התרווחה בכיסא למראה המנות שהגיעו לשולחן ואמרה: ''סוף סוף אוכל אמיתי ולא עלי בייבי ''

בפינה צנועה בשכונה שקטה- הדר יוסף, ליד המון חנייה, שמש וחורשה צמודה שתשמח כל פעוט נפתח המטבח של מטילדה. חוץ ממקום נחמד , מוכרים שם אוכל שמחמם את הבטן והלב, אוכל מוכר כמו בסיר של אמא . באחד מבקרי השבוע שעבר היה המקום מלא באנשים ששוחחו בנינוחות וחיכו למנות הנפלאות בפשטותן.

ראשון הגיע הגולש הכי טוב שאכלתי בחיים ואני דווקא מאלו שעושות כאלו בעצמי. ניסיתי להוציא מאלון, הנכד של מטילדה הטובה את הסוד איך ממתכון כ''כ פשוט יוצא דבר כ''כ טעים והוא מלמל: ''...משהו בחום של הבישול...ובאהבה''... הייתם מאמינים? מצאנו מקום שמבשלים בו באהבה.

למנה ראשונה אכלנו מסלטי הבית. חצילים בטחינה, קישואים ביוגורט (גאוני), סלט פלפל רומני ,טחינה ירוקה ולחם קריספי שיצא הרגע מהתנור.

למנה עיקרית בנוסף לגולש המדובר טעמנו מקציצות בקר ברוטב עגבניות (נפלא), כבד עוף מוקפץ ופרוסות חזה עוף בפטריות בצל ויין לבן שהיו טעימות , אך לכם אני מציעה להיצמד למתכונים הבלקניים המקוריים המאפיינים המקום.

התוספות היו אורז לבן מבושל היטב, בטטות מתובלות בנענע, או פירה. כלי ההגשה שימחו אותנו בפשטותם ובגודלם הרלוונטי למנות כך שאפילו נשאר מקום למלחיה בשולחן.


קינחנו בתה נענע ומאפי שמרים נפלאים.

המטבח של מטילדה
קהילת ורשה 54, תל אביב
טלפון: 03-6471711