Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> היכן ישנם מסעדות בירושלים לא כשרות ופתוחות בשבת

מסעדות בירושלים לא כשרות ופתוחות בשבת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ירושלים אולי נתפשת כעיר שהדת שולטת בה, ויש לתפיסה הזו אחיזה בלתי מבוטלת במציאות, אבל בעיר כה גדולה ורבגונית יש גם ציבור חילוני גדול, שכמו כל ציבור חילוני בכל מקום אחר בארץ רוצה לבלות בסופי שבוע, בין השאר במסעדות, והביקוש הזה, כמו כל ביקוש, נענה בהיצע - היצע נרחב למדי של מסעדות בירושלים לא כשרות ופתוחות בשבת.

כמובן שבעיר שבה אחד מכל 3 תושבים הוא חרדי ו-20% נוספים הם דתיים, חלק גדול מהמסעדות סגורות במהלך השבת - שהרי מסעדה שעובדת במהלך יום זה מוותרת מראש על מחצית מתושבי העיר. כדאי לזכור שישנם גם מסעדנים חילוניים שלא מוכנים לוותר על יום מנוחה שבועי ורוצים לבלות את השבת בנחת בחיק המשפחה, ובכל זאת, לצד אינספור מסעדות כשרות בירושלים ישנן גם כאלה שאינן כשרות ובפרט פתוחות בשבת לשמחת התושבים החילוניים של עיר הקודש והמטיילים הרבים שמגיעים אליה כדי ליהנות מיופיה, יופי וייחודיות שעליהם כולם מסכימים (ואגב, בהחלט מומלץ לשוטט מעט בעיר לפני ו/או אחרי הארוחה וכך לזכות בחוויה הוליסטית)

לפתוח את הצ'אקרה


"צ'אקרה", שנוסדה בשנת 2000 ושוכנת כיום ברחוב קינג ג'ורג', היא הסמל הבולט של הליברליות הירושלמית. המסעדה מהווה את אחד ממעוזי הבליינים האהובים, מתאפיינת באווירה ידידותית ושמחה במיוחד ומאפשרת לכל מי שרוצה לאכול שרימפס בחמאה לעשות זאת לאורך כל ימות השבוע.
מי שהקים את צ'אקרה ושימש כשף הראשי שלה לאורך שנים רבות, אילן גרוסי, עומד גם מאחורי "סאטיה", עוד אחת מאותן מסעדות בירושלים לא כשרות שפועלות גם בשבת. "סאטיה" משקיפה על טחנת הקמח שבמשכנות שאננים ומציעה תפריט ים תיכוני פשוט וטעים.

מחניודה סגור? מונא פתוחה!


כשמדברים על מסעדות בירושלים מחנה יהודה מייד קופץ לראש, ולא בכדי: השוק המיתולוגי הוא ביתן של מסעדות רבות ובאופן כללי מקור לחוויות קולינריות מרגשות. אחד המקומות היותר מפורסמים במחנה יהודה נקרא על שמו, "מחניודה", והוא מציע אוכל שמח באווירה של בלגן במובן החיובי של הבלגן - אבל לא בשבת. "מונא", שהופעלה במשך כשנתיים ע"י קבוצת מחניודה (ואז עברה לידיו של השף בפועל, מושיקו גמליאלי, לאחר שהקבוצה עצמה בחרה להקדיש את מירב המשאבים להתרחבות לחו"ל), מציעה חוויה דומה, תוססת וטעימה - גם בשבת.

"מונא" שוכנת בלב העיר, בבית האמנים שברחוב שמואל הנגיד, והיא עוד אחת מאותן מסעדות בירושלים לא כשרות שכדאי גם לעלות למענן לעיר הבירה.

מסעדות בירושלים לא כשרות ופתוחות בשבת - לכל טעם ולכל כיס


מונא וצ'אקרה הן רק שתי דוגמאות של מסעדות ירושלמיות לא כשרות שפועלות גם בשבת ומגוון האפשרויות העומד לרשות מי שרוצה לאכול בעיר הקודש לאורך כל סוף השבוע הוא נרחב עד מאוד.

המגוון הרחב מאפשר מציאת מסעדות בירושלים בשבת לכל טעם ולכל כיס: מחפשים מסעדה יפנית? סאקורה (שברחוב יפו). רוצים מאכלי ים? "דולפין ים" שבמדרחוב בן שטח תוכיח לכם שירושלים לא מפחדים מים ושגם הם אמונים על ניצול כל היופי שנמצא בו על מנת להפיק מאכלים.

"רוטיסרי" שבמלון נוטרדאם (סמוך לשער יפו) היא מסעדת שף שמנות הגורמה שלה מתומחרות בדולרים, "הסדנא" שבמושבה הגרמנית מקפידה על רמת מחירים ידידותית במיוחד, "צ'לו" הוותיקה (ברח' בן סירא) היא אופציה אחת מיני רבות למי שחשקה נפשו במסעדה איטלקית בשבת, בעין כרם ממתינות עוד שתי אופציות (כרמא ופונדק עין כרם), וכאמור באופן כללי לא מעט מסעדות פתוחות בירושלים במהלך השבת כך שכל אחד יכול מצוא את סגנון האוכל האהוב עליו ובמסגרת התקציב האפשרית מבחינתו.