Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> באילו מסעדות שף מומלצות בתל אביב כדאי לבקר

מסעדות שף מומלצות בתל אביב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בשנים האחרונות שפים הפכו לסלבריטאים, ולא מדובר רק באלה שהובילו תוכניות טלוויזיה: גם שמות כמו רפי כהן, מאיר אדוני, דוחול ספדי, עומר מילר, ירון שלו, ויקטור גלוגר, אבי קונפורטי, דניאל זך, תמר כהן צדק וגולן גורפינקל יצאו מגבולות המטבח והפכו מוכרים בקרב ציבור נרחב בארץ.

כל אותם שפים מובילים בהצלחה מסעדות שף שמוכיחות שאוכל יכול להיות גם יצירת אמנות ולא רק חומרי גלם שזכו לעיבוד מסוים על מנת לספק לגוף האדם את צרכיו. באופן טבעי מתרכזות לא מעט מסעדות שף מומלצות בתל אביב, בירת התרבות והבילויים של ישראל, ולמרות שגם בסקטור זה, כמו בענף המסעדנות באופן כללי, ישנה תחלופה בלתי מבוטלת (ואפילו שף מפורסם כמו יונתן רושפלד נאלץ לסגור מסעדה 4 חודשים אחרי פתיחתה), הרי שישנן גם לא מעט מסעדות מומלצות בתל אביב שפועלות בהצלחה מזה שנים רבות ומוכיחות שאיכות היא קונספט מנצח ומבוקש.

יקר? לא בהכרח


מסעדות שף, בתל אביב כמו בכל מקום אחר, מרתיעות חלק מהציבור שחושש שמחיר החוויה הוא אסטרונומי.
נכון, עלותה של ארוחה מלאה במסעדת שף עשויה להגיע לכמה מאות שקלים וכשמדובר בשולחן של מספר אנשים החשבון יכול להיות גם בן 4 ספרות, אבל כדאי לדעת שלא תמיד חייבים ארנק תפוח במיוחד כדי ליהנות.
ראשית, ישנה מגמה מבורכת של פתיחת מסעדות שף שמציעות לא רק מאכלי גורמה מרהיבים אלא גם תמחור סביר.

דוגמה אחת לכך היא "המזללה" של מאיר אדוני שכפי שהוא מגדיר אותה מהווה אחות צעירה ושובבה ל"כתית" הקלאסית, אחת מאותן מסעדות שף מומלצות בתל אביב מזה שנים רבות - ומי שרוצה ליהנות מהמגע היצירתי והייחודי של אדוני במחיר סביר יכול פשוט לבחור ב"מזללה".

שנית, גם במסעדות שף ישנן ארוחות עסקיות שמוזילות את עלות החוויה, וכך למשל ב"שולחן" של עומר מילר תוכלו למצוא הצעות אטרקטיביות בין השעות 12:00 ל-16:00 כולל בשישי ובשבת.
ושלישית, כדאי לזכור שארוחה במסעדת שף היא בסופו של דבר אירוע. אירוע שסביר להניח שתזכרו במשך שנים רבות - ובשביל אירוע כדאי לפעמים להשקיע מעט יותר.

חוויה הוליסטית


כאמור ארוחה במסעדת שף היא הרבה יותר מאכילת מנה כזו או אחרת.
רובן שוכנות במבנים ייחודיים (למשל "קפה אירופה" ברוטשילד 9) או במלונות ("רפאל" של רפי כהן, "הוטל מונטיפיורי" ועוד) כך שכבר הכניסה אליהן יוצרת הבחנה ברורה בין שגרה לאירוע, בין היומיומי למרגש, ובפרט הכוונה למסעדות השף התל אביביות השוכנות בלב העיר הלבנה או בנווה צדק הקסומה (ואגב, כשמדובר על מסעדות בנווה צדק דלאל מתבלטת מייד, שכן לא בכדי היא מהווה שם נרדף לאוכל מוקפד מזה שנים רבות רבות).

בנוסף מציעות מסעדות שף עיצוב ייחודי - כך למשל "פרונטו" של הקולנוען ואיש התרבות רפי אדר - וכשלכל אלה מצטרף תפריט יצירתי שכולו מנות שלא תמצאו באף מקום אחר הרי שמדובר בחוויה הוליסטית מרהיבה.

מסעדות שף מומלצות בתל אביב, איך בוחרים מנה של אלופים?


בין אם בחרתם ב"פרונטו", מסעדה איטלקית מומלצת וותיקה מאוד שמציעה תפריט קלאסי עם מנות כגון "ניוקי בחמאה חומה, קייל, צנוברים, פטריות שימג'י וקרם פרש" ובין אם העדפתם ללכת ל"טוטו" שמציעה "צלחת נקניקים שלא מכאן" או "דג נא, עלים ארומטיים, יוגורט בצלים מתוקים ותבלינים חמים", ההתלבטות בין המנות השונות בתפריט מעוררת במקרים רבים חשש שמא נפספס ובסופו של דבר לא נמצה את החוויה.

ראשית, כדאי לפוגג את המתח הכרוך בבחירת המנות שהרי במסעדות השף המומלצות כל בחירה תוביל לחוויה משמחת.
שנית, מומלץ לפטפט מעט עם המלצרים ולהסתייע בהמלצותיהם. השירות במסעדות שף, ברוב רובם של המקרים, הינו מקצועי עד מאוד ובפרט אמונים המלצרים על התאמת ארוחה אופטימלית לכל אורח.
בנוסף רצוי לתת מקום גם לאינטואיציה - יש סיכוי לא רע בכלל שבסוף הארוחה תודו לה בהתלהבות.