Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> רשימה של מסעדות מומלצות בתל אביב

מסעדות מומלצות בתל אביב שכדאי להכיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מדי יום מתבצעים חיפושים רבים אחר מסעדות מומלצות בתל אביב: בין אם בגוגל, בין אם ברשתות חברתיות שונות ובין אם דרך חברים - המגוון העצום של המסעדות התל אביביות וקצב התחלופה הגבוה יחסית שלהן יוצרים מצב שבו כמעט כל מי שרוצה לבלות במסעדה זקוק לעצה או המלצה.

מצד שני, לא קל לגבש רשימה של מסעדות תל אביביות מומלצות. גם בגלל שכאמור כל הזמן נפתחות ונסגרות מסעדות, גם מפני שמדובר בעיר חובבת טרנדים, ואלה מטבעם מחזיקים מעמד לזמן מוגבל, וגם בשל העובדה שגם הטובות במסעדות התל אביביות עלולות לסבול מחוסר יציבות ולהיות מעולות היום אבל מאכזבות בשבוע הבא (כי הבעלים התחלף, כי השף פרש, כי השתנה הקונספט, כי רמת השירות צנחה וישנן סיבות אפשריות נוספות).

מה בכל זאת עושה מי שמחפש מסעדה תל אביבית מתגמלת באמת? ישנן מספר דרכים אפשריות, ובהן בין השאר להתמקד באזור מסוים או אפילו בלוקיישן ספציפי (למשל מסעדות בדיזנגוף סנטר) או לחפש לפי סגנון (אסייאתית, איטלקית וכו'). אופציה אחרת היא לבחור בהתאם לבעלים ו/או השף שכן מסעדנות היא תחום שמחייב מקצוענות של ממש, ולמי שהצליח במקום אחד יש סיכוי טוב יותר להצליח גם במקום אחר, ועוד אופציה היא ללכת לפי האינטואיציה (שאותה אפשר להזין עם תמונות ותפריט מאתר האינטרנט של המסעדה).

מסעדות מומלצות בתל אביב - ללכת על הקלאסיקות


גם בעיר חובבת טרנדים ותזזיתית כמו תל אביב עדיין ישנן מקומות שמצליחים להתברג לרשימות מסעדות מומלצות בתל אביב מזה שנים רבות רבות. כך למשל כשחושבים על מסעדות בנווה צדק דלאל וקימל מייד קופצות לראש, כך בוקאצ'יו שמשלבת קסם קולינארי עם תרבות מרתקת ואסתטיקה מרהיבה, בית תאילנדי שאהובה במיוחד על שפים רבים, "קופי בר" שהיוותה סנונית ראשונה בגל מסעדות דומות ושבעליו הפכו לאימפריה קולינארית של ממש (בראסרי, בייקרי, רוטשילד 12 ועוד), אורנה ואלה שפרחו בשיינקין בימי הזוהר של הרחוב והשכילו להתעדכן כדי להישאר רלוונטיות (ובעיקר מחזקות את האלמנטים הבריאים והטבעוניים בתפריט) ושבתאי היפה שמביאה ליפו אווירה יוונית ודגים טריים מזה למעלה מ-50 שנה.

לטייל ברגל וללכת עם הלב


למי שאוהב לתת ללב שלו להוביל מציעה תל אביב אופציה מומלצת במיוחד: בחרו אזור מסוים וטיילו בו ברגל. תנו לאווירה הייחודית של העיר שכולה חופש, רבגוניות ויצירתיות לעטוף אתכם ונסו להתרשם מהמסעדות הנקרות על דרככם - בין אם על ידי בחינת החזות החיצונית, בין אם על ידי התבוננות בנכנסים וביוצאים ממנה, אפשר גם לבקש תפריט ובאופן כללי כאמור לתת ללב להוביל. נווה צדק, פלורנטין, שפירא, חלקו הצפוני של רחוב דיזינגוף, רוטשילד והרחובות שסביבו - בכל אחד מהאזורים האלה תוכלו למצוא לא מעט מסעדות מומלצות בתל אביב וחוויות אחרות שמציעה העיר שצמחה מן החולות ומאז לא מפסיקה להתפתח.

איזה מטבח אהוב עליכם במיוחד?


דרך נוספת לצמצם את המבחר הרחב ולהגיע אל אחת מאותן מסעדות מומלצות בתל אביב שיספקו לכם חוויה מלהיבה במיוחד היא להתמקד במקומות המתמחים בסוג אוכל מסוים: אם אתם נמנים על חובבי הפסטה ושאר מעדני ארץ המגף, חפשו מסעדה איטלקית מומלצת; אם טעמיו הייחודיים של המטבח האסייתי משמחים אתכם במיוחד, חפשו מסעדה סינית, יפנית, תאילנדית או וויטנאמית; אם בחרתם לוותר על אכילת מזון שמקורו מהחי ממתינות לכם לא מעט מסעדות צמחוניות וטבעוניות (ובהן למשל ננוצ'קה המפורסמת); ומאחר שהמבחר הקולינארי בתל אביב רחב במיוחד הרי שסביר להניח כי כל העדפה תוביל למספר אופציות מהן תוכלו לבחור את זו המוצלחת ביותר.