Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מעוז הבילויים במגוון מסעדות בירושלים תלפיות

הפסטורליה של מסעדות בירושלים תלפיות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

תלפיות היא שכונה בחלקה הדרום מזרחי של ירושלים. היא תוכננה כמרחב מגורים פסטורלי וגדוש בשטחים ירוקים, שינתה פניה לאורך השנים וכיום היא כוללת גם אזור תעשייה שמשולבים בו מתחמי מסחר ובילויים. בהתאם כשמדברים על מסעדות בירושלים תלפיות היא אחת האופציות הראשונות העולות על הפרק שכן פועלים בה לא מעט מוסדות קולינאריים אהובים.

מישוב ספר ללב העניינים


בנייתה של שכונת תלפיות התנהלה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, כעשור לאחר שנהגתה התוכנית הראשונית להקמתה ע"י אדם בשם יצחק לוי, שראה בחזונו קריה המשמשת למגורי עובדי בנק אנגלו פלשתינה שאותו ניהל. מלחמת העולם הראשונה עיכבה מעט את בניית תלפיות, וגם התכנון המוקפד של השכונה - שהופקד בסופו של דבר בידי ריכרד קאופמן (אחד מגדולי מתכנני הערים של המאה ה-20 ואשר בין השאר אחראי על צורתו הייחודית של מושב נהלל) - נמשך זמן בלתי מבוטל.

בתחילת דרכה לא הצליחה תלפיות להתרומם, למרות התכנון המרשים שלה שכלל שטחים ירוקים לרוב ומבני ציבור שזכו למיקומים חכמים (ובפרט אקדמיה לאמנות על פסגת ההר), ועל אף שמשכה אליה אישים מפורסמים ובראשם הסופר ש"י עגנון (וכן הצייר אבל פן וההיסטוריון יוסף קלוזנר) - בעיקר בגלל ריחוקה ממרכז העיר והסכנות הבטחוניות שארבו למתגוררים בה.

גם לאחר קום המדינה נותרה תלפיות שכונת ספר שלא מצליחה לממש את התקוות שתלו בה, אולם מלחמת ששת הימים חוללה מהפך של ממש, שכן היא הרחיקה את הגבול מבתי השכונה ואפשרה לה להתפתח בקצב מואץ: הבתים הכפריים פינו מקום לבנייני מגורים בני מספר קומות, הוקם בסמוך לה אזור תעשייה (שכעבור כ-20 שנה, בשנות התשעים של המאה העשרים, החלו לצוץ בו גם מקומות בילוי ובהם לא מעט מסעדות בירושלים מומלצות) ואוכלוסייה מגוונת נהרה אליה.

על אף הצמיחה הנרחבת שחוותה תלפיות בעקבות מלחמת ששת הימים, היא השכילה לשמר את הפסטרוליה שאפיינה אותה בראשית ימיה, בעיקר בזכות תכנון מושכל והפרדה בין מגורים לתעשייה ומסחר, וכך למרות שכשמדברים על מסעדות בירושלים תלפיות היא אזור מרובה אופציות, הדבר אינו פוגע באיכות החיים של התושבים בשכונה אלא להיפך.

האופציות השונות של מסעדות בירושלים תלפיות


בין אם אתם מחפשים מסעדת בשרים ובין אם מסעדה חלבית, בין אם רצונכם במגוון מסעדות בירושלים כשרות לפסח ובין אם במסעדה לאירועים - בכל מקרה תמצאו את מבוקשכם בתלפיות.

דוגמה אחת היא "פולי", מסעדה רומנטית כשרה חלבית שמציעה עסקיות משתלמות במיוחד וכן נערכים בה אירועים, ועוד דוגמה היא מרקש שכמשתמע משמה מציעה את מטעמי המטבח המרוקאי, וידועה כמקום שמח במיוחד לאירועים שונים.

ברחוב גנרל פייר קניג - שעל פי תוכנית המתאר של ירושלים עתיד להפוך לשדרה מרשימה שתחזק את המרחב הציבורי - תמצאו מוסד ירושלמי ותיק בן למעלה מ-50 שנה הלא הוא "פאשה": מסעדה שהתפריט שלה משלב היטב בין מערב למזרח ואשר בסופי שבוע מציעה אוכל מוכן לקחת הביתה.

עוד בתלפיות מספר סטקיות שלא השתנו כהוא זה לאורך השנים ובהן ציון הגדול וצדקיהו השוכנות זו לצד זו ברחוב יד חרוצים וכן אווזי. אוהבי הבשר שמחפשים מסעדות בירושלים תלפיות יוכלו למצוא את מבוקשם גם בפאפאגאיו המביאה לעיר הקודש את המטבח הברזילאי.

אירועים בתלפיות


ישנן לא מעט מסעדות בירושלים לאירועים קטנים וחלקן, באופן טבעי, שוכן בתלפיות.

לאורחי האירועים בתלפיות מומלץ בחום לשלב סיור בשכונה הנאה לפני או אחרי האירוע, ובפרט להתרשם מבית בן יהודה (מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה תכנן לגור בשכונה אך נפטר בטרם הבית הושלם) ולבקר במוזיאון בית עגנון.

סופרה ראשון לציון
לחם בשר הרצליה אירועים חדש