Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> מסעדות בירושלים מומלצות לביקור

מסעדות בירושלים מומלצות לא לאניני טעם בלבד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ירושלים היא עיר מגוונת מאוד ורבת פנים: חילונים לצד חרדים, יהודים וערבים, עשירים ועניים, בניינים גדושי היסטוריה מרתקת ולידם תוצרים מרהיבים של ארכיטקטורה מודרנית, קושי ורוך, 9 קבין של יופי אבל גם כיעור, מטענים כבדים מהעבר שמתמוססים לנוכח הרצון לחיות טוב בהווה והניגודים עוד רבים וטובים. גם בתחום הקולינארי עיר הבירה היא מקום מאוד מגוון, ובהתאם בכל רשימה של מסעדות בירושלים מומלצות תמצאו מנעד רחב של טעמים ומקומות בעלי אופי שונה לחלוטין - מסעדות המגישות אוכל רחוב פשוט וטעים שנזלל בעמידה, ברים רוויי אלכוהול ומנות שמתאימות לו, מסעדות יוקרה מסוגננות, מסעדות המתמחות בבשרים, מסעדות המיועדות לטבעונים ועוד ועוד. כמו כן כשמדברים על מסעדות בירושלים מחנה יהודה - השוק המפורסם באווירה הייחודית ושפע הריחות, הצבעים והטעמים - הוא מקור השראה וגם ביתן של לא מעט מסעדות מומלצות.

איפה הכי כדאי לחפש מסעדות מומלצות בירושלים?


כעיר שנטלה 9 קבין של יופי מתוך העשרה שירדו אל העולם, נהנית עיר הבירה של ישראל משלל לוקיישנים מוצלחים במיוחד למסעדה, כאלה שעוטפים את האוכל באווירה מרגשת ונוף משמח.

בפרט כדאי לחפש מסעדות בממילא - השכונה שמחברת את העיר העתיקה עם זו החדשה, ואשר הפכה בשנים האחרונות למתחם בילויים שוקק; במשכנות שאננים - השכונה הראשונה מחוץ לחומות שבין המבנים הציוריים ושופעי הקסם בה מזדקרת טחנת הרוח המפורסמת שבנה משה מונטיפיורי; ברחביה - שכונה המזוהה עם העילית הירושלמית; ובנחלאות - מקבץ השכונות הוותיקות שבליבה של ירושלים (באזור הרחובות אגריפס, בצלאל ויפו) אשר משכילות לשלב את החדש עם הישן ומושכות אליהן אוכלוסיה צעירה ולא מעט בליינים. שוק מחנה יהודה שוכן בנחלאות.

בנוסף ישנן מסעדות בירושלים מומלצות במתחם התחנה הראשונה ששופץ לפני מספר שנים והפך אבן שואבת לירושלמים כמו גם לאורחים מחוץ לעיר, ובמושבה הגרמנית שנבנתה ע"י הטמפלרים במאה ה-19 ומפגינה גם בימינו את איכות אותה בנייה ואת יופיה המפעים, ובפרט רחוב עמק רפאים שהפך למקבילה הירושלמית של רחוב שיינקין התל אביבי בימי הזוהר שלו.

כמובן שכשמחפשים מסעדה מומלצת בירושלים ניתן להרחיב את גבולות האזור הגיאוגרפי ולהגיע גם למקומות דוגמת עין רפא, עין נקובה, שורש, נטף, בית זית וישובים קסומים נוספים באזור פרוזדור ירושלים.

מסעדות בירושלים מומלצות - איך תדעו במי לבחור?


מצד אחד תמצאו בעיר הקודש מסעדות שפועלות בהצלחה מזה עשרות שנים ובהתאם נהנות ממוניטין מרשימים. מצד שני, יש גם לא מעט מסעדות בירושלים מומלצות שנפתחו לא מכבר, שכן גם אם העיר אינה טרנדית ותזזיתית כמו תל אביב, גם בה כמובן נפתחים ונסגרים מוסדות קולינאריים ומקומות חדשים הופכים אופנתיים ומבוקשים.

הגיוון הרב המאפיין כאמור את התחום הקולינארי בירושלים מאפשר לכל אחד למצוא מקום בדיוק לטעמו, אך השפע עלול גם להקשות על הבחירה. דרך אחת להגיע למסעדות מומלצות בירושלים היא להסתמך על חוות דעת אותנטיות של חברים או מכרים (וכמובן עדיף כאלה שאתם סומכים על טעמם). דרך אחרת היא לבחור אזור מסוים בבירה, לשוטט בו רגלית, לספוג את אוויר ההרים הצלול כבדולח ואת האווירה המרתקת ולתת ללב לראות לאיזו מסעדה מאלה הנקרות על דרככם הוא מתחבר.

בפרט כדאי להגיע לעיר שחוברה לה יחדיו בסביבות סוכות, פסח ושבועות - שלושת הרגלים שבהם מצווה היא לעלות לירושלים. מזג האוויר מושלם, והמבחר הרחב למדי של מסעדות בירושלים כשרות לפסח מבטיח כי בכל אחד מימות אותם חגים תמצאו מקומות רבים שיספקו לכם חוויה קולינארית משובחת במיוחד.

סופרה ראשון לציון
לחם בשר הרצליה אירועים חדש