מפעל קטן לקליפות מסוכרות במטבח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 כשמתחיל החורף והפומלות הראשונות יוצאות לשוק, הפומליות בעץ שלנו מבשילות, והמטבח הופך למפעל קטן לקליפות מסוכרות. רק כשאין לי קליפות במקפיא המפעל עוצר למספר ימים.

כשמתחיל החורף והפומלות הראשונות יוצאות לשוק, הפומליות בעץ שלנו מבשילות, והמטבח הופך למפעל קטן לקליפות מסוכרות. רק כשאין לי קליפות במקפיא המפעל עוצר למספר ימים. אפילו החברות של חמותי, שתחיה, מגיעות אליה עם שקית של קליפות טריות ומבקשות בתמורה מעט קליפות מסוכרות. כשמישהו מוצא חן בעיני, בעלי תמיד מציע (בציניות אופיינית): ''תביאי לו קליפות''.


קליפות פומלית מסוכרות
אפשר להשתמש גם בקליפות פומלה או תפוזים
המתכון ממש אינו מסובך, אך לוקח כ-11 יום. מיועד למי שלא מפריע לה שיש סיר מלא במטבח.

½ ק''ג קליפות פומלית, פומלה, או תפוזים חתוכות לרצועות (אחרי שאוכלים, חותכים לרצועות ברוחב של ½ ס''מ עד 1 ס''מ, ומקפיאים עד שיש את הכמות הדרושה)
½ ק''ג סוכר
1.5 כוס מים
או 2 כפות מיץ לימון טרי

ימים 1-3
משרים את הקליפות בסיר גדול עם הרבה מים (אם הסיר אינו גדול הקליפות נשארות מרות). מחליפים את המים כ-3 פעמים ביום. כך מוציאים חלק מהמרירות מבלי לרכך את הקליפות.

ימים 4-6
מביאים את הקליפות לרתיחה עם מים נקיים, פעם אחת בכל יום. מחליפים את המים מיד (כדי שלא יתרככו). אפשר להרתיח 3 פעמים במשך יומיים.

:
יום 7
בסיר קטן נפרד, מרתיחים שליש מכמות הסוכר וכ-½ 1כוסות מים. מוציאים את המים מהקליפות ויוצקים עליהן את הסירופ החם. מקפיצים את הקליפות מדי פעם, כדי שכולן ישרו בסירופ.

ימים 8-9:
בכל יום (או בוקר וערב) מסננים את הסירופ לתוך סיר קטן, מוסיפים כ-½ כוס מהסוכר, מרתיחים ויוצקים על הקליפות. מקפיצים את הקליפות, כדי שכולן ישרו בסירופ (כך מעלים בהדרגה את ריכוז הסוכר בסירופ. אם מוסיפים את כל הסוכר בבת אחת, הסוכר אינו נכנס לתוך הציפה ונשאר מחוץ לקליפה).

יום 10:
מסננים את הסירופ לתוך סיר קטן. מוסיפים את יתרת הסוכר ומיץ הלימון. מרתיחים כמו ביום 8-9.

יום 11:
מרתיחים את הסירופ בסיר הגדול, עם הקליפות, עד שלא נותר כמעט סירופ. מניחים את הקליפות על תבנית אפיה גדולה (או מגש) לייבוש למספר ימים. כדאי לצפות את התבנית ביריעת פלסטיק, כדי שלא תתלכלך.

הערות
 אפשר לחלק את בני האדם לאלו שאוהבים קליפות יבשות וקשות ולאלו שאוהבים אותן עסיסיות.
ככל שמיבשים את הקליפות יותר זמן (3-4 ימים) הן מתייבשות ומתקשות.
 הקליפות המסוכרות נשמרות מצוין בהקפאה.

גיוונים
 אפשר לצפות את הקליפות בשוקולד (חלב, לבן או מריר) – זהירות! עלול לגרום להתמכרות קשה.
 אפשר לגלגל את קליפות בקוקוס מגורר, או קוקוס מקורר וקלוי מעט בתנור. במקרה זה אין מייבשים את הקליפות – כדי שהקוקוס ידבק אליהן.
 אפשר לגלגל את הקליפות גם בסוכר – לחובבי הקליפות הקשות במיוחד. במקרה זה מייבשים את הקליפות לאחר שגלגלנו אותן בסוכר.
 אפשר לגלגל כל קליפה לשבלול ולהשחיל בחוט ומחט לקבלת שרשרת מתוקה ויפה או לקישוט.

אסנת סדן - חוויה אמנותית בניפוח סוכר
טל: 09-7962689
נייד: 052-2822409

דוא''ל: Osnat@OsnatCakes.co.il