מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

עוגיות לב אדום ופירמידות מקיסמים בטופי חם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     פיסלנו כלי רכב בפינה של פיסול בירקות, הכנו עוגיות עם זיגוג סוכריה לב אדום , סובבנו סביבונים שהכנו ממטבעות שוקולד , בנינו פירמידות מקיסמים מודבקים בטופי חם...אבל הכי אהבנו את פינת הפיסול בבצק סוכר.

אחד הדברים הכיפים שבאים עם הג'וב של כתיבת טורים אלו הוא שלפעמים מגיע פרס אמיתי. זה לא שאני סובלת, חלילה, מללכת לסקר סתם מסעידה נחמדה.
אבל הפעם זה היה ממש במקום. חופש חנוכה,אתם יודעים, הילדים מטפסים על הקירות והנשמה מרוב שעמום, חורף, אין לאן לצאת.''תגידי'', הגיע טלפון מושיע מהעורכת שלי , ''בא לך ללכת לספורטן בזכרון יעקב? אוסנת סדן מעבירה סדנת סוכר לילדים.''
''כן בא לי'', עניתי לה, ככה, מהר, לפני שתתחרט.

סדן היא קונדיטורית-אמנית, שהתמחתה בארצות הברית בקישוט עוגות, בטכניקות של ניפוח ומשיכת סוכר, פיסול בבצק סוכר (R.F.M) ועוד התמחויות מתוקות. פסל סוכר שעשתה אפילו נכנס לספר השיאים של גינס,(!!!) כפסל הגבוה בעולם ועוד פרט צבעוני, הוא שלא תמיד היא הייתה קונדיטורית.


היא החלה את הקריירה שלה דווקא כ מ ה נ ד ס ת , מכונות ליתר דיוק, והגדילה ואף עשתה תואר שני בהנדסה גרעינית, ואף עבדה בתחום מספר שנים, עד שנסעה לשליחות בארצות הברית, עם המשפחה. שם, היא מספרת, החלה להגשים חלום ישן, ולהתמקצע בקישוטי עוגות. ועכשיו , היא אומרת, היא המאושרת באדם.
ועידן ההנדסה נראה לה כמו תקופה שחורה.


הנסיעה לזיכרון עברה בנעימים, למעט כמה פקקים של חנוכה שגרמו לנו לאחר איחור מפואר של עשר דקות. כשסוף סוף הגענו למקום, נתבקשנו, אחר כבוד, לרחוץ ידיים במלתחות של הספורטן, כיאות לקונדיטורים אמיתיים ...נכנסתי עם הבת למלתחת הבנות והבן (בן שמונה) נכנס לבד למלתחות של הבנים.
אחרי שניה בתוך שרותי הבנים הוא יצא משם, ירוק כולו, ואמר: ''איש ערום יצא מחדר עם מלא עשן... אפילו רואים לו ת'טוסיק'' סטייל השטן מזיכרון... נו שוין...

סוף סוף נכנסנו לחדר הפעילות, קיבלנו כובעי טבחים, והתחלנו לכייף.
הסדנה הייתה מחולקת לפינות יצירה. אוסנת סדן, חבושה גם כן בכובע, עם מגביר קול (כזה שיקי,כמו בפסטיבל הילדים...) עומדת ומסבירה מה לעשות בכל פינה, אבל עיקר העבודה מתנהלת באופן עצמאי .

פיסלנו כלי רכב בפינה של פיסול בירקות, הכנו עוגיות עם זיגוג סוכריה לב אדום , סובבנו סביבונים שהכנו ממטבעות שוקולד , בנינו פירמידות מקיסמים מודבקים בטופי חם...אבל הכי אהבנו את פינת הפיסול בבצק סוכר.


אוסנת הדריכה אותנו כיצד ליצור דמויות שונות, להושיב אותן בפוזיציות שונות על פופים ( הסופגניות... הסופגניות) . היא הדגימה כיצד ליצור את האשליה ששערות הדמויות תתבדרנה ברוח ( בעזרת תערובת טופי מחוממת שהעבירו אותה דרך כותש שום פשוט). הרעיונות שם היו מדהימים, עד כדי כך שבאופן ספונטאני, לאחר סיום העבודה, אספנו את כל הסופגניות המקושטות, וערכנו תערוכה.

לקינוח מתוק במיוחד הדגימה לנו אסנת ניפוח סוכר , מהו. מגושי סוכר איזומל שהיא ממיסה תחת נורת חימום היא יצרה מול עינינו המשתאות, פרחים ועלים, וכדורים שקופים וענפים, ועלי כותרת ומה לא. מכל העלים והפרחים האלו היא יצרה, בשניות, בּוּקֶה משגע, אותו קיבל המקום המקום שארח את כל הפעילות.
כּיף להם!

פעילות חנוכה בספורטן בזכרון
טלפון: 09-7962689
נייד: 052-822409
מושב עין-שריד