מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

המסעדות היהודיות הטובות בעיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  אין כמו גשמים טובים כדי להחזיר אותנו לצלחת מרק....עם קרעפלך. הקור והגשמים הם הזדמנות מצוינת לפסוע אל המסעדות היהודיות הפזורות בתל אביב ולהזמין בנחת כבד קצוץ, גולש רך ומזמין, חמין שחום וקומפוט לקינוח. סקירה רגעית של הטובות במסעדות היהודיות בעיר. פרויקט חורף

בודפסט
בליל חורף סגרירי וחשוך, הישיבה במרפסת של בודפסט, מחזירה אותך הישר ליבשת אירופה. מגרשי הטניס נדמים כמרחבי הים האינסופיים, והרכבת המבליחה כהרף מעבירה בך תחושה שלא מכאן.
המנה הראשונה - ''טנגו על השולחן'' כוללת פלפל ממולא, ממהר אחריו אחיו הכרוב וגולש הקורקבנים. כל אחד מהם שורה ברוטב נפלא יותר מחברו, מתובל בעדינות ובדייקנות. מנות המרק שטעמנו היו גולש מעולה וסמיך – בשר בצקניות וירקות שורש, ומרק שעועית אלילי מעושן כהלכה.


שטרית 2,מרכז הטניס הלאומי, הדר יוסף, תל אביב
טלפון: 03-6490239
פקס: 03-6449913


קיטון

עם כניסתכם ל'קיטון'' תחושו מייד שאתם חוזרים אחורה במנהרת זמן אל העולם שהיה ואיננו עוד(תיתכן סחרחורת נעימה). המלצרית המהלכת בסינר לבן עם תחרים תגיש מיד כשתתיישבו אל השולחן לחם קימל, שפעם בילדותי כיכב בארוחות הבוקר שלנו ועתה קשה להשיגו, וכן צלוחית קטנה ובה חזרת חריפה מתקתקה, שללא בקרה עצמית מספקת תתחסל מיד.
הנער שיקע עצמו בצלחת מהבילה של מרק עוף עם קניידלך, שבבית הוא יכול להשיג אך ורק בחגים ובקיטון - כל יום. אני ביליתי בחברתם העליזה של סלט ביצים (כמו שצריך), איקרא בבצל (איזה כיף), כבד קצוץ וסלט חצילים טבעי (מממ...). בכורת המנות הראשונות עם זאת היתה מנה קסומה של קרעפלך מטוגנים (ובעברית כיסוני בשר) מעוטרים ברוטב בשר ובבצל מטוגן פריך.


דיזנגוף 145, תל אביב
טלפון : 03-5233679

סנדר


לא הייתה שאלה מה נזמין: גפילטעפיש לאבא, וכבד קצוץ בשבילי. אבא נאנח, בדיוק בשביל גפילטע פיש כזה המציאו את המסעדות היהודיות הוא אמר. הכבד הקצוץ היה בדיוק כמו פעם. קצוץ עבה, בעל מרקם אוורירי ולח עם הרבה בצל ובצל מטוגן.

אחר כך חלקנו בינינו מנת טחול ממולא, מה שקוראים גפילטע מילץ. מילוי של קישקע מלא הפתעות ארוז ברצועת בשר טחול. בדיוק המנה שלעולם לא תכינו בבית, וששווה להגיע בשבילה לכאן. בתוך המילוי הרך והעסיסי מתחבאים מרכיבים בעלי מרקם פריך ומתנפצים בפה כמו הפתעות, אולי גריבלעך, באמת צריך לברר את העניין בפעם הבאה. אם תגיעו בשבת, תקבלו את הטעים הזה בתוך הקישקע של החמין, אחרי בישול ארוך כמקובל, מה שהופך את החבילה לקישקע הכי טוב בעיר. (כן מהיום יש דבר כזה, נקודה).


סנדר יד-חרוצים :
א'-שבת 12:00-17:00

סנדר לוינסקי:
א'-ו' 12:00-16:00

יד חרוצים 13, תל אביב
טלפון: 03-6883344
פקס: 03-6885544 /


בתיה
בתיה אומרת שכשבן אדם מגיע למסעדה הדבר הראשון שהוא מחפש זה נשמה. אם הוא יקבל אותה בתוספת יחס טוב, אז הוא ירצה גם את כל השאר, אוכל טעים, זול, ושיגיע מהר לצלחת.
למנות עיקריות הזמנו לשון וגולש שהגיעו עם תוספות של פירה, צימס, שעועית ירוקה וגם סלט שומר, סלט מלפפונים ירוקים עם בצל ושמיר וצלחת של חמוצי הבית. אני לא אכביר במילים, היה טעים. מאוד טעים. רצינו שמישהו במסעדה יאמץ אותנו, אבל התביישנו לבקש אז הזמנו קינוח כתחליף. שטרודל תפוחים ולפתן בתיה, שהכיל תפוחים, שזיפים, צימוקים ומשמשים.

דיזנגוף 197, תל אביב
טלפון: 03-5221335
פקס: 03-5273888