מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> כתבת ביקורת על מסעדת גריל 443 בצומת שילת, מודיעין

גריל 443


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מיקס השיפודים כלל קבב ביתי עם מעט שומן כבש ותערובת ירוקים (שלא רואים אבל הוסיפו המון טעם), לבבות מהטובים שאכלתי בזמן האחרון, פרגית וכבד עשויים היטב, כמה טוב שבאנו הביתה..." גיא סופר, גריל 443 בצומת שילת

אשתי ואני חזרנו לפני כמה ימים מחופשה של חודש וחצי במזרח הרחוק. אחרי תלאות ויאטנם, מקדשי אנגקור בקמבודיה והרבה אטריות ואורז, חלמתי במטוס בדרך חזרה איך אחזור ארצה ואתנפל על צלחת שופעת חומוס עם שיפוד טוב ליד.

מיד אחרי שחזרנו משדה התעופה, קפצנו לגריל 443, שנמצא מרחק כמה דקות נסיעה מהבית. כאן לא משחקים משחקים מיותרים – תבחרו מנה עיקרית, וכל השאר כבר יזרום לשולחן - בלי התעסקות מיותרת עם תפריטים, מחירים וכיוצא באלו. הקונספט אכן פונה למגוון רחב מאד של אנשים: את השולחן לפנינו תפסה משפחה דתית, לצדנו ישב זוג חברים, ואת השולחן מאחורינו אכלסה קבוצה קולנית של בני נוער שהרגע חזרו מגיבושון של צה"ל.

העיקריות שנבחרו היו מרק קובה סלק ומיקס שיפודים. ומרגע זה ואילך התחילו לזרום הסלטים: קודם כל סלסלת לאפות טריות ופריכות לצד צלחת חומוס גרגרי בליווי טחינה ורוטב שום חרפרף. היא חוסלה מהר, אבל התאפקנו ולא ביקשנו אחת נוספת, מניסיון. ולא התאכזבנו: בזמן שאשתי טיפלה בסלט של חציל רומני בטעם מעושן, אני התלבשתי על מחלקת סלטי הכרוב הסטנדרטיים יותר שאני מחבב. על סלט התירס והפטריות במיונז התנהל קרב שהסתיים בחלוקה הוגנת. הלפת המוחמצת הייתה מעולה, רשמנו לפנינו להכין בבית. עם הלאפות ניגבנו את התורכי ואת המטבוחה, ואכלו אתן גם את סלט העגבניות-בצל ואת סלט הירקות. סגרו את הרשימה סלט צנון מיוחד וירקות מוחמצים בקארי, שאני נשנשתי בהנאה.

עם העיקריות יצאה קערה גדולה של אורז לבן, עגבניות ובצלים על האש וצלחת צ'יפס. מרק הקובה היה שמנוני ומחמם, כראוי למנה עיקרית, והקובות עצמן היו מצוינות: יחס סולת/בשר נכון, רכות ונחתכות בקלות, ובטמפרטורה הנכונה בדיוק במרק. מיקס השיפודים כלל קבב ביתי עם מעט שומן כבש ותערובת ירוקים (שלא רואים אבל הוסיפו המון טעם), לבבות מהטובים שאכלתי בזמן האחרון, פרגית וכבד עשויים היטב, כמה טוב שבאנו הביתה.

בשלב הזה כבר לא יכולנו לחשוב על עוד אוכל, אבל אז בדיוק הגיעה המלצרית עם עוד סיבוב לאפות חם מהתנור, שהסתדרו מעולה עם שאריות הסלטים. החלטנו לסיים עם שתי כוסות תה, מלבי ביתי עם מזיגה נדיבה של מי ורדים, בוטנים וקוקוס קלוי, וקינוח מיוחד של אטריות קדאיף על מוס ברוטב שוקולד. אחרי כל זה, זחלנו חזרה לאוטו, דקות ספורות מפרידות בינינו לבין שינה עמוקה בארץ המולדת.