לחם בשר הרצליה

צ'ייסר- איכות ממוקדת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   צ'ייסר, בר חדש באלנבי ויורשו של אלנבי 44 הוא קודם כל מקום לאנשים שיודעים ואוהבים לשתות. אין כאן אוכל - יש כמה נשנושים, וקצת סושי, לפעמים - אבל ברור שהשתיה במרכז. ועל השתיה מנצחים הברמנים המקצועיים ביותר שפגשתי, שיודעים באמת איך להתאים משקה ללקוח.

צ'ייסר, בר חדש באלנבי ויורשו של אלנבי 44 הוא קודם כל מקום לאנשים שיודעים ואוהבים לשתות. אין כאן אוכל - יש כמה נשנושים, וקצת סושי, לפעמים - אבל ברור שהשתיה במרכז. ועל השתיה מנצחים הברמנים המקצועיים ביותר שפגשתי, שיודעים באמת איך להתאים משקה ללקוח, ולא מנסים לדחוף משקאות ולהוציא את הלקוח כמה שיותר שיכור. איזי, הברמן התגלה כידען גדול, המתמחה בעיקר בוויסקי - ואכן, לצ'ייסר יש מבחר וויסקי נדיר ומפתיע מכל הסוגים ומכל הגילים.

. דבר נוסף שמאפיין את צ'ייסר היא ההקפדה על איכות גם בפרטים הקטנים - וכך למשל הם מייצרים את החמוץ של הקוקטיילים בעצמם מלימונים - ולא קונים מוכן, כי התברר להם שזה פחות טעים.

ואכן המשקה הראשון שעשה לי, ''וויסקי פ'יגלינג סוור'', הכיל מהחמוץ הנפלא הזה,והתברר כמשקה טעים ביותר, ומתעתע. אולי יש להוציא משקאות כאלה מחוץ לחוק, כי ברור לי שלא מעט נשים חסודות שתו מהמיץ הטעים הזה, ואז גילו שחושיהן ומידת השיפוט שלהן התערפלה, והן מצאו את עצמן עושות דברים שלא היו עושות במלוא ההכרה, שכן מתחת לפני השטח התמימים מסתתרת כמות נאה של אלכוהול. כך גם אפשר לספר על הקוקטייל הקלאסי, 52-B, תערובת של אייריש קרים, קלואה (ליקר קפה) וקינטרו (ליקר תפוזים) טעים להפליא, ומתעתע לא פחות.

צ'ייסר מעוצב כבאר מאופן ואלגנטי. הבר, שבו 60 מקומות ישיבה תופס את מירב החלל. הצבע השולט הוא אדום - וזה צבע החולצות של הצוות. הקהל סולידי ומבוגר יותר מהממוצע האלנבי - פינה של איכות נוזלית בלב ההמולה.יש קצת מקום לפזז - לצלילי מוזיקה שבעיקר מתמקדת ברוק ולהיטים משנות ה-70 עד ה-90 . השרות היה לבבי ואישי, וניכר שהוא בא מתוך מקצועיות והבנה אמיתית בתרבות השתייה. ירון, הבעלים, מבטיח שגם בערבים בהם הבאר מלא אנשים יש תמיד ברמן בכוננות ספיגה. עוד מציע הצ'ייסר מועדון לקוחות קבועים, וערבי refill: ערבים בהם מציעים 4 סוגי בירה מהחבית כשהראשונה במחיר מלא, וכל מילוי נוסף ב-10 שקל.

''צ'ייסר'' הוא שם של מידה קטנה של משקאות, כ-30 סמ''ק, בניגוד למידה הגדולה, ה''שוט'', הכפולה ממנה. המחירים בתפריט מתייחסים למידה הקטנה, אך בבר מגישים בדרך כלל שוטים. בכלל, התפריט רחוק מלייצג את מה שקורה בצ'ייסר, ומיועד בעיקר להציג קוקטיילים ומשקאות מוכרים פחות. כל הקוקטיילים הקלאסיים מוכרים ונעשים במומחיות בצ'ייסר, אך לא מופיעים שם. המחירים נעים בין הזול והעממי ליקר, תלוי במשקה, אבל יש פינה בתפריט שנועדה עבור מי שרוצה ''לדפוק את הראש מהר ובזול''.

אלנבי 44, תל אביב
טלפון: 03-5176441, 054-4507664

לחם בשר הרצליה אירועים חדש