מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבת ביקורת על הולי בייגל קניון רמות ירושלים

הולי בייגל רמות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ענבל גרזון על הולי בייגל בקניון רמות, ירושלים: בית קפה מעוצב ברוח מודרנית, סניף אחד מתוך כמה של הרשת, ששומר על אינדיבידואליות תוך הגשת מנות ייחודיות והצעת אווירה שמבטלת את נוף הקניון הטיפוסי

את יום שלישי האחרון העברתי בשיטוט בעיר הקודש. בקניון רמות, את נוף האבן הירושלמית, שמסמלת את הבנייה העתיקה של הסולטאן הטורקי סולימאן הראשון, מחליפה אבן שיש מודרנית. זהו מתחם קניות יוקרתי בפאתי רחוב ראשי בשכונת רמות, שכולל גם סניף צעיר של רשת המסעדות הולי בייגל. זו הוקמה על ברכיה של מסורת הבייגל האפוי, תוך שאיפה להפיץ את החוויה האמריקאית (אבל במתכונת ישראלית) של המאפה העגול.

סניף הולי בייגל ברמות אמנם נושא את שמה של הרשת ומקדש את טעמי הבייגל המסורתיים, אך מבדיל עצמו משאר הסניפים עם תפריט מנות עשיר, שכולל ארוחות בוקר ייחודיות, מגוון סלטים, מבחר סוגי פסטה ומיני דגים.

היכל המסעדה, על אף היותו מעוצב ברוח מודרנית, משמר את מקומו של דלפק המכירה הקלאסי בעל הזגוגית השקופה, שבו מוגש הבייגל הקדוש הנבנה שכבות-שכבות מתוך מבחר עצום של מרכיבי מילוי טריים המשולבים בהכנתו.

כוונת החלל היא לאפשר ארוחות משפחתיות גדולות ושמחות לצד ארוחות אינטימיות, זוגיות, שקטות ורגועות, ובסך הכול להציע את האווירה הרצויה לכלל הסועדים בכל שעה במהלך היום. קיר ההפרדה בין החלק הפנימי לחיצוני של המסעדה, שמקדם את פני הבאים בכניסה וביציאה, עשוי כולו משטחי זכוכית, וצופה אל צלע הר ירושלמית שמתנוססת בפני יושבי המסעדה, ובכך מבטל את נוף הקניון הטיפוסי, כשהשקיפות חושפת את קהל הסועדים אל השמש הדרום מזרחית המאירה והחמימה.

אל הארוחה

את הארוחה בהולי בייגל נהוג לפתוח במנת בייגל חם שנאפה במקום, ולצדה פס מתבלים משתנה, טרי ומלווה בטעמי טביעת ידו של הנחתום. את המשך הסעודה מומלץ להעביר עם סלט, שמכיל ירקות טריים וקלויים ברוטב ויניגרט עשיר, ועם צלחת מטוגנים מפנקת, מיני גבינות ופטריות בציפוי שברירי. מנה זו, שמוגדרת כארוחת בוקר ייחודית, מסומנת כאחת המובילות במסעדה, ואפשר להזמין אותה לאורך כל שעות היום. ובשביל תחושת סיפוק סופית ומוחלטת, מבחר הקינוחים המוגשים במסעדה נעשים בהכנה ביתית ומקומית, שמבטאת חשיבות רבה לטריות החומרים.

אז זהו סניף של הולי בייגל, אך עדיין ייחודי במינו, שמבקש להדגיש את קדושת המקום באמצעות יחס עז לקדושת העיר. הוא כשר למהדרין ומתהדר ביכולת לסגור שעריו בפני הקהל הרחב ולערוך אירועים וחגיגות בהיקף שכולל עד 50 מוזמנים, לפי הזמנה המתבצעת מראש.

בעתיד הקרוב, המסעדה תפתח שעריה לערבי קונספט בסימן חובק עולם: בניית מנות לפי מדינות ותרבויות, שילוב מרתק בין הסגנון הירושלמי-ישראלי לבין הרוח הצרפתית, מקסיקנית, ספרדית, יוונית ועוד. החמימות של הולי בייגל נוגדת את הקור הירושלמי האופייני, והיא מזמינה את כלל האוכלוסייה ליהנות מהוויה פנימית-אישית.