מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קרוסל, צרפת הקטנה ברעננה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"קרוסל", מסעדה של איש אחד, מסעדה צרפתית-חלבית-כשרה- חמישה שולחנות בסך הכל, שכולם, כך נראה, הוזמנו מראש, על ידי פרנקופילים מקומיים....

לשעה קלה, כשהחלל הקטן של מסעדת "קרוסל" עוטף אותנו, פטפוטים בצרפתית נישאים מעל שולחנות העץ הפשוטים והסועדים נכנסים למטבח כדי לשאול את הטבח "קומו סווה" –
אפשר היה לדמיין שאנחנו בביסטרו שכונתי בצרפת. רק זכר הפקקים בואכה רעננה פוגם בתרגיל המחשבתי. ולמה פקקים? כי היינו צריכים להתייצב כבר בשבע וחצי בערב, מה שמבטיח זחילה איטית בדיוק בשעת העומס. וזה למה? בגלל שעות הפתיחה המצומצמות של המסעדה - בין 12 לשתיים וחצי בצהריים ובין שבע לתשע וחצי בערב בלבד, שעות שמתאימות לתושבי הסביבה אך מאתגרות את חוצני תל-אביב. מצד שני, גם המחירים הם לא תל-אביביים בעליל, ותמורת משהו כמו 80 שקל תקבלו כאן ארוחת תפריט מלאה, והעסקיות בצהריים חסכוניות עוד יותר.

"קרוסל" היא מסעדה של איש אחד: סטפן, שעלה לפני שמונה שנים מצרפת, שם למד בישול וניהל חברת קייטרינג. בארץ הספיק לבשל ב"ארתור" וללמד בתדמור, בטרם החליט לפתוח לפני כשנה מקום משלו. כשלוקחים בחשבון שהוא עושה את הכל בעצמו, החל מקניית המצרכים, דרך אפיית הלחם והכנת בצק הפסטה, ועד לבישול, הגשה ושטיפת הכלים – ברור מדוע אין לו אפשרות לפתוח לזמן ארוך יותר. אבל אצל סטפן זה גם עניין של סגנון חיים, המותאם יותר לקצב האירופי. "לאכול בשלוש-ארבע אחר הצהריים?" הוא מתחלחל למשמע שאלתנו התמימה, "זה שעה לקפה ועוגה, לא לארוחה מלאה!"

המסעדה מוגדרת כצרפתית-חלבית-כשרה, אך תמצאו בה גם לא מעט סוגי פסטה, אותם, כאמור, מכין סטפן בעצמו. התפריט הקבוע כולל מגוון סלטים, פסטות ודגים, ואליו נוספות מנות מיוחדות המשתנות מדי יום, שאותן החלטנו לדגום. מנות הסלט שהוגשו לשולחנות הסמוכים נראו מעניינות, אך אנו החלטנו לבחור בשני מרקי היום – מרק בצל קלאסי ומרק דלעת ובטטה, שטעמו הועשר בזנגוויל ואניס. בעיקריות חלקנו מנה מקורית של לזניה ירקות קלויים ו"סלמון פפיות" – פילה סלמון שנאפה בנייר כסף יחד עם וורמוט, פטריות ורוזמרין.
הקינוחים היו אף הם מהרפרטואר הצרפתי הקלאסי – פרופיטרולים זעירים, ממולאים בקרם וניל ומוגשים ברוטב שוקולד סמיך, וטארט אגסים.

בינתיים התמלאה עד אפס מקום המסעדה הקטנה - חמישה שולחנות בסך הכל, שכולם, כך נראה, הוזמנו מראש, על ידי פרנקופילים מקומיים. וזוהי, בעצם, מהותה של המסעדה – לא מקום גדול או עם הברקות יוצאות דופן, אך כזה שמאפשר ארוחת ערב עם חברים (גם שומרי כשרות), באווירה נעימה ולא פורמלית.

קרוסל
רמבם 2 פינת אחוזה
טלפון: 09-7460586