מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > הרביעיה הפותחת> המלצות למסעדות יהודיות - 2eat.co.il

מסעדות יהודיות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

חג הפסח שמתקרב עלינו מעורר באופן אינסטנקטיבי את הטעמים המזרח אירופיים בבלוטות, מה שמתבטא בתחושת כבד קצוץ על הלשון. אספנו בשבילכם המלצות למסעדות יהודיות, שבהן אתם כמובן מוזמנים לאכול כל השנה, לא צריך לחכות לפסח

המסעדה היהודית

הרומן הארוך שלנו עם המסעדה היהודית לא ייגמר אף פעם, ולקראת כל חג הוא רק הולך ומתעצם. למי שלא מכיר עדיין, מדובר במסעדה הממוקמת באופן טבעי ברחוב ז'בוטינסקי שבבני ברק, שלקראת שבת וחגי ישראל פורחת ופותחת שולחנות ענק, עמוסי כל טוב המטבח היהודי: כבד קצוץ ומרק עוף עם קניידלעך, עוף בפירות יבשים וגפילטע פיש, חרוסת וחזרת לבנה, וגם קוגל ולפתן פירות.

שטיסל

גם שטיסל שוכנת במעוז המסעדות היהודיות בבני ברק, כבר מאז שנת 1972, אז הקים אותה הסב מנחם שטיסל. היום מנהל את המסעדה הבן אברהם, והתפריט מציע את אותם המאכלים המסורתיים: גפילטע פיש בטעם של פעם, קיגל קינמון מיוחד ומגוון סלטים שמכינים במקום, דגים ובשרים. בימי שישי ובערבי חג עורכים כאן יריד מאכלים מסורתיים, אז תזכרו אותם בחגים הקרובים.

קיטון

אחת המסעדות היהודיות הוותיקות ביותר, שגם מזוהה עם רחוב דיזינגוף בתל אביב, היא מסעדת קיטון, שמפיצה ריחות מרק עוף בסביבתה בכל עונה בשנה. קיטון, שאת שמה טבע המשורר אלכסנדר פן שהיה מיושביה הקבועים, מגישה מאז שנות הארבעים של המאה הקודמת מטעמים מזרח אירופיים בטעם של בית, כמו לדוגמה קרפלעך, סלט ביצים, רגל כרושה, ורניקס, ראש דג, צלי בקר ואחרים, ומכל זה אפשר ליהנות בישיבה במסעדה או, כמובן, ברכישה הביתה.

שטיבלע

גם בראשון לציון צריך מסעדה יהודית אחת לפחות, וזוהי שטיבלע. את שטיבלע מנהל אריה אסיג, שמבין באוכל יהודי מהבית ועוסק בו באופן מקצועי כבר יותר מעשרים שנים כאן, במבנה עתיק שבנה הברון רוטשילד בשנת 1886, הוא מציע את כל מה שאתם הכי אוהבים: צוואר ממולא, איקרא, בלינצ'ס, לשון, גולש, כבד מטוגן וודקה טובה. לקראת חג הפסח תוכלו להזמין מראש את כל מה שנחוץ לכם לליל הסדר, ובמקום לבשל – להתיישב על הכורסא הנוחה ולהרים רגליים.

חג יהודי שמח!