מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > חדשות ואירועים> כתבה על תחרות Best Value - תמורה למחיר

Best Value


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אורית איציק מתחילה את השבוע במרכז נא לגעת שבנמל יפו, שם מכריז האתר Sommelier.co.il על הזוכים בתחרות Best Value, שעושה כבוד ליינות שמעניקים תמורה טובה למעט כסף. שילוב מנצח של מזג אוויר מצוין ומטרות טובות

בוקר יום ראשון היה בוקר טוב. הגשם (שאני והכינרת אמרנו לו יפה תודה במהלך כל סוף השבוע) הסכים לצאת להפסקה קצרה ולפנות את הדרך לנמל יפו. זה, כאות תודה, הוציא מהארון את כלי החרסינה הטובים והציג יופי מרהיב במיוחד, ששילב ים סוער עם אגלי גשם בוהקים לאור שמש. בתוך המבנה של "נא לגעת" התחממו מוזמני האירוע Best Value שערך אתר היין Sommelier.co.il – תחרות שנתית שעושה כבוד ליינות שמעניקים תמורה טובה למעט כסף.

באירוע הוכרזו היינות שזכו בתחרות במקצה טווח המחירים הנורמלי. מה זה נורמלי? שתי קטגוריות - עד 79 ₪ או עד 49 ₪. ועכשיו בואו נודה על האמת, רובנו מעדיפים לרכוש יין זול. בסל קניות שהולך ונעשה יקר יותר, לא לכולם נשאר מקום להוציא על בקבוק יין הרבה יותר מהסכומים האלו. והשנה התחרות הזו (שמתקיימת כבר בפעם הרביעית) היא אפילו חשובה יותר משנים קודמות. ולא רק מכיוון שהמחאה החברתית שמתחוללת כאן הפכה אותנו לצרכנים מודעים יותר, אלא בזכות היכולת החדשה שרכשנו בעקבותיה – האישור החברתי להודות שלא כולנו סוגרים את החודש, ושיין במחיר סביר הוא דווקא משהו שנשמח לדעת עליו.

בקהל ישבו ייננים, סומלייה, עיתונאי יין וטועמים מקצועיים, לכולם בדרך כלל ניתן לייחס החמצות פנים והתפייטות על האופן שבו פירותיות היין פוגשת את החלק העליון של החיך. רק שהפעם הם לא גלגלו על הלשון אף לא טיפה, אלא האזינו בסבלנות ראויה לרשימת היינות הזוכים.

נא לגעת, שהיה בעברו מחסן גדול אבל היום הוא חלל חם עם תקרה גבוהה, הוא מרכז שמקדם את זכויותיהם החברתיות והתעסוקתיות של חירשים ועיוורים בארץ בכלל וביפו בפרט, וכולל מסעדת חושך בלק אאוט, בית קפה קפיש ותיאטרון שמציג הצגות למבוגרים ולילדים, שכל השחקנים בו הם חירשים ועיוורים. בבוקר זה, מלצרים חירשים מגישים לאורחים את ארוחת הבוקר, ובריסטות חירשים מבינים בקלות את תנועות הפה שלי כשאני מבקשת אמריקנו גדול עם קצת חלב חם בצד. שתיים מהמלצריות גם מלמדות את הקהל, שמפגין גמישות ושיתוף פעולה מפתיע, כל מני מלים חשובות בשפת הסימנים כמו תודה, בבקשה, יין וכפיים.

בתחרות Best Value השתתפו מגוון יקבים, ואת הרשימה המלאה של הזוכים לא קשה למצוא ברשת. גם בחנויות יהיה קל לזהות את היין שכדאי לקנות – בעזרת המדבקה Best Value שמעטרת את היינות הזוכים, ומבטיחה חוויית שתייה טובה וזולה. אז לחיים, ובזול.