מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבה על בית הקפה באקפה בירושלים

באקפה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בבוקר מן הסרטים שמשרה על מוריס פייבוש אווירה פרנקופילית מהודרת, סועד מוריס פייבוש ארוחת בוקר מוקפדת בבית הקפה באקפה שבשכונת בקעה בירושלים. בסופה הוא ממליץ על הפוגה מתלאות היום באווירה הביתית שמצע הביסטרו

איזה בוקר מהסרטים. קפיצה קטנה לפאריס שכה יהיה לי טוב. ליתר דיוק, פאריס היא זו שקפצה עלינו, ומעשה שהיה כך היה. טיול אקראי בשכונת בַּקְעה המוכרת הרגיש לנו פתאום רחוק, אחר, זר, מוזר ורומנטי. העוברים והשבים, המלבושים, הניחוחות, השפה, עיתוני הבוקר אללי! דרך בית לחם בתלבושת פרנקופילית. ירושלים עירי? בולנז'רי! העיניים לא הפסיקו להשתפשף. אולי מצלמים פה סרט זר ולא גילו לנו? או שמא זה בונפרטה המנוול ששינה את דעתו והחליט בסוף כן לבקר בעיר?

מכל מקום, גמלנו בלבנו שאם כבר נזדמנו בעל כורחנו לחו"ל, ננצל ההזדמנות ונפנה למסע קניות משולח רסן, לא לפני שנסעד את לבנו במסעדה מקומית. אלמלא השקשוקה המדממת שהונחה לפני אחד הסועדים וניפצה את מיצג העוועים האמור, ייתכן כי יום שלם היה חולף בטרם המציאות הייתה שבה לטפוח על פניי. צרפת כן או צרפת לא, ישפוט מי שישפוט. מכל מקום, חזרה לענייננו.

הדבר אירע בדרך בית לחם 92. על פניו, כתובת כשרה לכל דבר ועניין (אולי חוץ מאשר לפסח) אולם לא כך הדבר. אז בטרם תגנוז הצנזורה ממצאים חשובים אלו, אנא המשיכו לקרוא במהירות, שעה שאני הקטן אחשוף האמת לאמיתה במערומיה. אנשי ירושלים בוודאי מכירים את תמרור האין-כניסה, זה הנטוע באמצע דרך בית לחם מצפון לדרום וקוטע את המשכו הטבעי וההגיוני של הרחוב. בירור שביצעתי העלה כי גורמים המקורבים למלכות ביקשו לנטוע את התמרור, בשביל, האמינו או לא, לשמור את חלקת האלוהים הקטנה שמעברו השני – לעצמם.

שעה שרוב האזרחים ההגונים יסובו על עקבותיהם למראה "אין כניסה", יש היודעים לבצע עיקוף מיומן סביבו אשר יחשוף לפניהם את המשכה הנסתר של השדרה המפוארת. שם, בואך תלפיות, האוויר משתנה, התדר מתחלף, מזג האוויר נאה יותר והייאוש נעשה יותר נוח.

במרכז מסחרי מנומנם ושטוף שמש באותו אזור אמור, המתהדר בעצים עבותים מרשרשים שעושים שמות בקרני השמש, יושבת כבר למעלה משנתיים וחצי מסעדת-ביסטרו-קפה העונה לשם באקפה. לא שמעתם על המקום? ובכן אין זה פלא.

לחפצים בהפוגה מתלאות היום ולרוצים פינוק קולינרי, בין אם אהבה נפשכם ארוחת בוקר מוקפדת, כוס קפה מצוין או ארוחת ערב אינטימית בליווי אלכוהול משובח, באקפה הוא המקום עבורכם. המבחר גדול, האוכל יצירתי, והאווירה - ביתית להפליא.

וברפרטואר של באקפה, למשל, ארוחת בוקר הכוללת קרואסון חמאה ממולא בגבינת קרם שום שמיר, חביתה, בצל ירוק וסלמון מעושן עדין, ומשודכת לעגבניות מיובשות וטריות, גבינת צפתית, שאלוטים קצוצים, בורגול, עשבי תיבול טריים ושמן זית כתית (42 ₪). או לזניית אנטיפסטי ובזיליקום מעולה (44 ₪) או אפילו בורקס אסלי פשוט מלא בטחינה, מלפפון חמוץ ביתי, עגבנייה וביצה קשה (18 ₪). מה עוד אפשר לבקש? יש גם פסטות, קישים, סלטים, תבשילים חורפיים ומה לא. והכול מיוצר במקום ומומלץ מאד.

ובעיקר בימים של שגעון וגסות וחוסר ודאות, חשוב לציין את "התו החברתי" המעטר את המקום ומעיד כי עובדיו מקבלים זכויות כדין וכי ישנה נגישות מלאה לנכים.