מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מבשלים בבית, חלומות שמתגשמים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

      ארוחות המתנהלות כטקסים, תפריטים משתנים מידי יום, מנות שמוגשות בסלון, בחצר, בלול או ברפת, שהוסבו לחדר אירוח.

לפני כמה שנים יצא לאור מדריך מפה לטיולי אוכל וגרם למהפכה בתיירות בישראל. כולם רצו להתארח ולאכול במקומות הקטנים והמומלצים. כמעט עשר שנים חלפו ואנחנו עולים מדרגה. ספר ובו מאה הצעות לארוחות בבתים פרטיים.
ארוחות המתנהלות כטקסים, תפריטים משתנים מידי יום, מנות שמוגשות בסלון, בחצר, בלול או ברפת, שהוסבו לחדר אירוח. והבשלנים? חלקם מבשלים מהבטן, אחרים תבשילים מבית אמא, ויש גם אלה שלמדו והשתלמו שנים ארוכות בארץ ובחו''ל עד שהעזו להפוך את התחביב למקצוע.
הצילומים בכתבה מתוך הספר ''גורמה בכפר'', שכתבה רונית סבירסקי, הוצאת קורדינטה.
בשמתי

אצל בשמתי מבשלים אוכל קוצ'ני. קהילה גדולה של יהודים הגיעה לישראל מקוצ'ין שבדרום הודו, בשנות החמישים. על המטבח ממונה בשמת. את הטעמים הקוצ'יניים ספגה בבית אבל את הליטוש האחרון לפני פתיחת המסעדה ספגה במקור, בקוצ'ין. שם למדה מנשים המתמחות בבישול המקומי את רזי המטבח המופלא הסקרן הזה. את צמחי התבלין והפירות המיוחדים מגדלים בני המשפחה בחצר לצריכה עצמית של המסעדה. אם אתם חובבי הרפתקאות ורוצים להתנסות בחלב קוקוס, עלי קארי, מנגו ירוק מורינגה ושאר הפתעות בשמתי היא המקום בשבילכם.

בשמתי
מושב שחר
טלפון: 08-6896067

בטי ונחי מבשלים

בטי ונחי, ממקימי מושב רמות הספיקו הרבה בחייהם. גידלו קורוקדילים בקניה, עדר עיזים באנגליה, ובארץ הלכו על צימרים וארוח. נחי, איש עם זקן לבן מבשל מהבטן, מה שנקרא מבשל טבעי. הוא מגיש לשולחן 20 מנות טעימה שונות ומשונות, בסגנון צרפתי כפרי, מה שבטי קוראת הסעודה הגדולה.
הארוח בימי שישי הוא חוויה גסטרונומית שמיועדת לאנשים שאוהבים לאכול והרבה. בהזמנה מראש.

נחי ובטי מבשלים
מושב רמות, מושב רמות
טלפון: 04-6732889


הבית של דורון

דורון הוא סיפור שונה לגמרי. עם הסמכה של בית הספר לבישול, קורדון בלה בפריז, והתמחות בבישול סיני בבית הספר צ'ופ סטיק בהונג קונג, אחרי שנים של ניהול קייטרינג ומסעדות, החליט ללכת על משהו אינטימי, בהשראתם של השפים הגדולים בחו''ל. בישול עילי לקהל סלקטיבי ובאווירה אינטימית. גם כאן הארוח בסופי שבוע, והפעם בסלון מול הנוף. המחיר 99 ₪ לאדם כולל ארוחת פיקס מנוי, ללא משקאות וקינוח.

הבית של דורון
כפר ורדים
טלפון: 04-9978071

בית מספר שלוש

כדי להגיע לבית מספר שלוש צריך קצת יותר מרצון, צריך לארגן חבורה, כי לילה וחמודי מארחים בכל ערב רק קבוצה אחת של 10 אורחים/חברים. מי שמגיע לכאן זוכה להצצה אל תוך חומת הבתים המסקרנת של רחוב יפת. מבחוץ זה נראה עצוב, ומבפנים כמו בית מהחלומות. חמודי מבשל בעיקר מהים, שם בילה את ימי ילדותו ונערותו שם למד לטפל בדגה, פשוט וטבעי, כי הים הוא חלק מיפו וחלק בלתי נפרד מתושביו. הכל הולך כאן לאט ובנחת. בחורף מארחים בתוך הבית, בקיץ על הגג. חמודי מבשל מה שהים הביא, ולילה היפיפיה מנצחת על הארוח והארגון.

בית מספר שלוש
יפו
טלפון: 03- 6814052