מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > הרביעיה הפותחת> כתבה על מסעדות ומיזמים חברתיים

למען הקהילה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לא על הכסף לבדו, ואהבת לרעך כמוך: בשקט ובלי פרובוקציות, יותר ויותר בתי עסק מבינים שהכול מתחיל ונגמר באדם ובחברתו. הנה כמה מסעדות ובתי קפה שחרתו על דגלם אמירה חברתית, מה שרק הפך את האוכל בתפריט לטעים יותר

ליליות, תל אביב

ייחודה של מסעדת ליליות בתל אביב הוא במיזם החברתי שפועל במסגרתה מזה עשור, שנותן מסגרת לנוער בסיכון ומאפשר להם להאמין בעצמם ובמערכת, ואף ליצור קריירה בענף המסעדנות. בשיתוף עם עמותת עלם מכשירה ומעסיקה מסעדת ליליות כ-15 נוער מדי שנה, בעבור רובם זוהי הפעם הראשונה שהם מקבלים כלים להשתלבות בחברה כאזרחים תורמים. ואולי לכן המנות היוצאות מן המטבח של ליליות הן מהסוג שלא נשכח כל כך בקלות. אם אתם מגיעים, נסו את מנת הסינטה בגריל עם ארטישוק ירושלמי, בצל אדום צלוי, גזר ומנגולד (118 ₪), ואם תעדיפו דגים, נסו את הפילה דניס עם קרם חצילים ותבשיל בורגול עם ירקות שמש (98 ₪).

קוקיות, תל אביב

קוקיות היא קונדיטוריה חברתית ייחודית בארץ המנוהלת על ידי בני נוער שנפלטו ממערכת החינוך הפורמלית. הם בעצמם מייצרים, אורזים ומוכרים עוגיות איכותיות מעשה ידיהם, ובכך משתלבים ביזמות עסקית, במסגרת מאתגרת, בלקיחת אחריות אישית וקבוצתית ובקבלת החלטות. בעוד הנערים אופים לעצמם עתיד טוב יותר, העוגיות שאתם מוזמנים לקנות מוכנות כאמור בעבודת יד, ללא חומרים משמרים ובמגוון טעמים. נסו את הבראוניז המעולים, את עוגת הלימון או את עוגת השוקולד העשירה משובצת האגוזים. בימים שלפני חגים ומועדים מיוחדים כמו יום האהבה או ראש השנה, תמצאו כאן מארזים מיוחדים, שתוכלו להעניק לאנשים שאתם אוהבים.

קפה חירייה

חירייה היא כבר לא מה שחשבתם. בייחוד אחרי הגשם, גם מכביש חיפה הישן ניתן לראות הר מוריק, ואם תיכנסו פנימה תגלו שאת ניחוחות העבר החליף ריחו של קפה טרי ועוגה חמה. בית הקפה חירייה מעוצב כולו מחומרים ממוחזרים, והוא מושתת על עקרונות ירוקים כמו הפחתת פסולת, שימוש בקומפוסט, מיחזור ושימוש בכלים מתכלים. המטרה החברתית שמובילה את קפה חירייה היא שילוב בני נוער שנשרו ממערכת החינוך הפורמלית, כאן הם מקבלים כלים מקצועיים וחברתיים המכשירים אותם לעולם העבודה, תוך פיתוח יכולות אישיות וקבוצתיות. קפה חירייה נותן שירות למבקרי המרכז לחינוך סביבתי שבאזורו הוא שוכן, ומציע תפריט חלבי וכשר.

מאנצ'יס, חיפה

מאנצ'יס הוא מיזם עסקי-חינוכי לנוער בסיכון, העוסק בייצור ובמכירת כריכים, סלטי בריאות ומארזי ארוחות. הנוער של מאנצ'יס משתלב במסגרת נורמטיבית, מאתגרת ואטרקטיבית תוך למידה מעשית והתנסות בלקיחת אחריות אישית וקבוצתית, בקבלת החלטות ובהשתלבות בעולם העבודה האמתי. התכנית המיושמת במאנצ'יס מספקת לבני נוער אלו מסגרת שייכות משמעותית ולא סטיגמטית, הנותנת מענה לצרכי פרנסה ולימודים, מאפשרת לבני הנוער לחוות הצלחה, תורמת להכשרתם לעבודה ומהווה מסגרת ללימודים ייעודיים ואף יוצרת מסגרת טיפולית תומכת.

כן ירבו מיזמים חברתיים כאלו.