Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> כתבת ביקורת על הבר מייקס פלייס ירושלים

מייקס פלייס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"מייקס פלייס חזר הביתה!" יונתן שטרנברג מתרגש מחזרתו של הבר הראשון בירושלים שהיה מוקד משיכה לחובבי מוזיקה מכל הארץ כמו גם לתיירים ולחובבי התרבות האנגלוסקסית. בגרסה המחודשת ברחוב יפו, הוא שוב עושה את העבודה

מייקס פלייס חזר הביתה! אין כמעט תייר או ישראלי ממוצא אנגלוסקסי שאינו מכיר את מייקס פלייס. מייקס פלייס הוקם לראשונה בשנת 1992 בנחלת שבעה שבירושלים והיה לאחד הברים היחידים בעיר שהציע הופעות מוסיקה חיה מדי יום והקרנת אירועי ספורט באווירה אמריקאית. אמנים רבים הופיעו על במת המייקס פלייס והבר הירושלמי הקטן הפך מוקד משיכה לחובבי מוזיקה מכל הארץ כמו גם לנגנים ולזמרים בתחילת דרכם שבאו להופיע בערבים הפתוחים לקהל הרחב. לאורך השנים עבר מייקס פלייס כמה גלגולים, ביניהם סניפים נוספים על הטיילת בתל אביב וברמת החי"ל עד שבתחילת 2009 נסגר הסניף המקורי בירושלים עקב עבודות בנייה ושיפוצים.

לפני כארבעה חודשים חזר מייקס פלייס סוף-סוף לעיר עם סניף חדש ברחוב יפו שבלב הבירה. אף על פי שחלפו כמעט שנתיים, התחושה היא שהוא מעולם לא עזב. האווירה היא אותה אווירה, המוזיקה אותה המוזיקה ונראה שגם קהל הלקוחות נשאר נאמן. הגענו במוצאי שבת והוא היה מלא עד אפס מקום. למזלנו הצלחנו להידחק בשני המקומות היחידים שנותרו על הבר במפלס התחתון של המייקס פלייס, הורדנו מעילים והתחלנו לנענע את הראש לצלילי מוסיקת רוק שבקעה מכיוון הבמה. ללא ספק, השפה השלטת במקום היא אנגלית ולראיה אפילו התפריטים מודפסים באנגלית בלבד. אבל אל תיתנו לעובדה זו להרתיע אתכם. גם אם הרוב המוחלט של הלקוחות באותו ערב היו אנגלוסקסים או תיירים דוברי שפה זרה כזו או אחרת, הבחנו גם כמה קבוצות של ישראלים אותנטיים שבאו לבלות ואולי לפגוש תייר או תיירת חמודה.

הבירות של מייקס פלייס מוגשות במתכונת של שליש ליטר, חצי ליטר או קנקני ענק שלא הצלחתי לעמוד על קיבולתם המדויקת. מכיוון שהייתי צריך לנהוג הביתה הזמנו שליש סטלה ושליש פאולנר וכדי שיהיה עם מה להוריד את הבירה ביקשנו מהברמן שיביא לנו גם נאצ'וס בשר ומנה קטנה של כנפיים חריפות. גם באגף האוכל ניכרות השפעות אמריקאיות מובהקות. הכנפיים נקראות באפלו וינגס על שם מנת ברים קלאסית מארצות הברית המשלבת כנפיים צלויות בליווי סלרי פריך ומגוון רטבים. עקב שמירה על כשרות, לא מגישים במייקס פלייס רוטב גבינה כחולה לצד הכנפיים אבל רוטב הראנץ' שתובל בהרבה שמיר היה תחליף מוצלח. נאצ'וס היא מנה נהדרת לצד בירה והיתרון הוא שניתן גם לחלוק אותה עם חברים. הערמה הנדיבה של הנאצ'וס על בסיס קמח תירס מלווה בגוואקמולי, בסלסת עגבניות ובתבשיל בשר טחון בסגנון צ'ילי קון קרנה או במלית קלאסית של סלופי ג'ו.

גם שאר המנות בתפריט הן כאלו האופייניות לברים ולפאבים. המבורגרים, כריכים, תבשיל בקר בבירת גינס ופירה, סלופי ג'ו, פיש אנד צ'יפס, שניצלונים, סטייקים ועוד. לדעתי החלק היותר מיוחד ומעניין בתפריט של מייקס פלייס מגיע ממטבח הטקסמקס. הטקסמקס הוא למעשה שילוב של המילים טקסס ומקסיקו ומהווה שם כולל להכלאה קולינרית של אוכל מקסיקני באינטרפרטציה אמריקאית. מדובר במטבח טעים מאד שכולל מגוון תבשילים, מאפים, ראפים, רולים ונשנושים. במייקס פלייס תוכלו ליהנות מבוריטו, מטורטיות ומפאהיטס המוגשים כולם עם מגוון תבשילים ומטבלים. עם האוכל הספקנו לגמוע עוד שלישי של גינס ולסיום הזמנו גם קפה. הודינו לברמן הנחמד, באנגלית כמובן, ויצאנו חזרה לכיוון הרכב. בין אם כדי לשתות בירה או סתם כדי לשפר את האנגלית, אין ספק שמייקס פלייס המחודש שווה ביקור. אני כבר יודע איפה אני הולך לראות את משחק הסופרבול הבא.