מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > מסעדות מומלצות> כתבת ביקורת על ארוחת חגיגת ים חורפית בנועה ביסטרו

נועה ביסטרו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"בהתייעצות הדדית הוחלט שהמנה העיקרית הזוכה היא מנת הסרדינים, המשופעת בטעמים עוקצניים, שמשתלבים באופן כל כך מרנין זה בזה..." אדם בר ורעותו חוגגים חגיגת ים חורפית בנועה ביסטרו שבמתחם השף ניר צוק, יפו

הצרפתים, שמתייחסים לאוכל ברצינות גדולה כמעט כמונו, נוהגים לומר שהחודשים שיש בהם האות "ר" הם החודשים היפים למאכלי-ים. האמירה מתייחסת לחודשי הקור בחצי הכדור הצפוני – מספטמבר ועד אפריל. אלא שספטמבר עבר, וגם אוקטובר ונובמבר חלפו להם. כל כך הרבה ר'-ים, ובכל זאת לא הפסקנו להזיע ולו לרגע, ומעולם לא הרגשנו רחוקים כל כך מצרפת כמו ב"חורף" הזה.
ואז הגיעה הסופה הגדולה בדצמבר, והחורף מיהר להכריז: "אני כאן! הגעתי".

מיהרו כל מבשלי המרקים ומתקיני החמינים להגשים את מאווייהם, לפני שחמסיני ינואר יתנפלו על כולנו. ולנו לא נותר אלא ללקלק שפתיים ולהתענג על עינוגי החורף המשונה הזה שלנו. כבר שנים שניר צוק לא מפסיק להפתיע אותנו במגוון הדרכים שבהן הוא עושה לנו חם בבטן ושמח בלב. השף (היחיד?) שזכה שייקרא על שמו מתחם בישראל, ברחוב הצורפים ביפו העתיקה. אז יצאנו לעבר נועה ביסטרו שבמתחם ניר צוק כדי להתרשם מחגיגת הים החורפית שהוכרזה בו באחרונה. החגיגה, במחיר מבצע של 96 ₪ לסועד, מציעה מבחר מנות מגוון ועשיר.

לפתיחת חגיגת הים של נועה ביסטרו קיבלנו שתי מנות של מרק שרימפס וירקות שורש. המרק, אגב, הוא המנה היחידה בחגיגה של נועה ביסטרו שמגיעה במופע כפול: השאר מגיעות בגרסה בודדת, כך שהצלחנו להתרשם ממגוון המנות מבלי להתפקע ומבלי ששולחננו יעלה על גדותיו. המרק, למי ששאל, היה הברקה ליהוקית חמה ומנחמת. הייתה בו נוכחות מודגשת של ירקות השורש, והשרימפס ששחו בו הגיעו למרק לאחר בילוי מסעיר על הגריל, כך שנשמרה בהם מידה יפה של פריכות ועסיסיות. המרק הסמיך, החמים והמנחם, הכניס אותנו למוד רומנטי, שיחד עם המראה הייחודי של נועה ביסטרו (שרכים תלויים מהתקרה ולצדם תנורי חימום קטנים ומרצדים), הפכו אותנו סופית לצמד נינוח המרייר איש על רעותו.

המשכנו עם סדרת פתיחים: מנה של סרדינים כבושים בשמן זית עם עגבניות קצוצות; סלט חסה ורוקט ברוטב וינגרט; ממרח סלמון מעושן ברוטב שמנת (סלמון מעושן ושמנת – השילוב המנצח גם כאן); פרחי סלמון ברוטב יוגורט וצלפים (צלפים, כן, איזה כיף!); שרימפס וראשי קלמרי עם מרווה ופטרוזיליה טבולים בטמפורה ומטוגנים בשמן עמוק. וכן, חברים, זה אכן טעים כמו שזה נשמע!

לעיקריות בחגיגת הים של נועה ביסטרו זכינו בשתי מנות: אורז עם בורי וסרדינים על חסה, בלוויית פרוסות שום חי, וצלפים(!) בהתייעצות הדדית הוחלט שהמנה העיקרית הזוכה היא מנת הסרדינים, המשופעת בטעמים עוקצניים, שמשתלבים באופן כל כך מרנין זה בזה. מבין מנות הפתיחה היה קשה הרבה יותר לבחור במנה הזוכה: הוא (שמרן שכמותו) בחר בסלמון המעושן עם השמנת, והיא (צפויה שכמותה) בחרה במנת השרימפס וראשי הקלמרי. את שלל המנות ליווינו בבקבוק מרלו מסדרת רכסים – דובב. יין עשיר ועז טעם.

כשהגענו לשלב הקינוחים, ידענו בוודאות שנועה ביסטרו הוא המקום הנכון: הומאז' שוקולד: פצצת שוקולד איכותי ומעולה, וקינוח מפתיע אמיתי: גרעיני רימונים עם שמנת ועראק. קינוח כל כך יצירתי, שלא יכולנו להכריע אם הוא יותר יצירתי או יותר טעים. אבל מה הן אי ההסכמות הקטנות הללו, כשאפשר לצאת מנועה ביסטרו אל הקור שבחוץ, יחד , חבוקים, ולצפות אל העתיד בתקווה מתוקה.

צילום תמונות "סרדינים כבושים בשמן זית", "חגיגת חורף בנועה ביסטרו": דודי ארדון