מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבת ביקורת על בית קפה גלידה אנדרי יפו

גלידה אנדרי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"זו כבר מזמן זו לא רק גלידה, התפריט מציע מגוון עשיר של קינוחים כמו בוואריה, מלבי, קרפים במילויים מפתים, ופל בלגי או סחלב, וכל אלו אינם ממעיטים מערכם של טעמי הגלידה הייחודיים..." שירלי רחמים, גלידה אנדרי, יפו

זה היה ערב קצת קריר בסופו של אוקטובר ואף על פי שהקיץ מסרב לעזוב את מחוזותינו, נראות פה ושם סנוניות ראשונות של סתיו. הערב התחיל עם ארוחה נפלאה בנמל יפו העתיקה, אבל רגע לפני שהמלצר הניח לפנינו את תפריט הקינוחים גמלה בלבי ההחלטה שאני רוצה סיום מושלם יותר, ושאת הקינוח שלנו נאכל הפעם בגלידה אנדרי הקרובה. בן זוגי הנהן בהסכמה וכעבור פחות מרבע שעה ישבנו ליד אחד השולחנות של גלידה אנדרי, מביטים בתאווה בתפריט הקינוחים.

מי מכם שנחשף לנפלאות גלידה אנדרי יודע שזו כבר מזמן זו לא רק גלידה ושהתפריט מציע מגוון עשיר של קינוחים מענגים כמו בוואריה, מלבי, קרפים במילויים מפתים, ופל בלגי או סחלב, וכל אלו אינם ממעיטים מערכם של הטעמים הייחודיים של הגלידות.

אנדרי החל את דרכו לפני 35 שנים בחנות קטנה עם מפעל קטן מאחור, שם רקח את הגלידה המופלאה שסוד הכנתה ידוע רק לו ולעוד שניים. מצויד בתושייה רבה ובאהבה אמתית לגלידה מחומרי גלם איכותיים ביותר שאת חלקם ייבא מאיטליה, ליקק אנדרי, טעם, שינה ושדרג עד שהגיע לתוצר הסופי שמרגש אנשים רבים כבר שנים רבות. פרט לסניף הדגל ביפו הוא כבר הספיק להקים סניפים נוספים בראשון לציון, ברמלה וברמת גן.

הבחירה הראשונה שלי מהתפריט המכובד של גלידה אנדרי היא ופל בלגי עם ארבעה כדורים של גלידה. זו לא הייתה בחירה קלה. ראשית התלבטתי האם להוסיף ממרח שוקולד, ממרח ריבת חלב או אולי את שניהם. אחר כך בחרתי בקפידה פירות טריים ורעננים וכמובן קצפת ובסוף הגעתי להחלטה הגורלית ביותר, בחירת טעמי הגלידה. ממגוון הסורבה בחרנו במנגו ובפסיפלורה ומהחלביים עוד שני כדורים חלומיים של וניל מקופלת ושוקולד לבן עם אגוזי לוז.

הריחות בגלידה אנדרי משכרים, הוופל הבלגי מענג, לוהט, רך, נמס בפה, הוא נוטף שוקולד מעוטר בפירורי חלבה, בננות טריות והר של קצפת – זוהי מנת שחיתות מושלמת. כפית לי וכפית לו, ועוד שתיים לי ועוד אחת לו, אני מנסה לשאול אותו שאלות פתוחות כדי להשאיר לי יותר.

ניסינו גם גלילית ענקית של שוקולד ממולאת בגלידה, ללא ספק שילוב גאוני. במיוחד בשביל אנשים שחוששים להתקרב לגלידה אנדרי בגלל המשקל, מציעים כאן גם גלידות דיאטטיות ונטולת שומן ויוגורט עם פירות. טעמתי מעט מהיוגורט, שגם הוא, בדומה לכל היתר, מוכן במקום, עשוי מרכיבים טריים ובאורח פלא טעים גם כשהוא פשוט ללא כל תוספת. רגע לפני שהלכנו גיליתי שבגלידה אנדרי ניתן גם להזמין עוגות יום הולדת שהן כל-כולן גלידה, שכבות-שכבות של גלידה טרייה ואיכותית שגונבת את ההצגה.

אז אחרי ארוחה, וופל בלגי, קצפת, ארבעה כדורי גלידה, גלילית שוקולד, טעימות של יוגורט בשביל הדיאטה ועוד משהו מתוק קטן לסיום, רגע לפני שיוצאים לרוח הקרירה לקחנו גם את מבשר הסתיו, הסחלב. בגלידה אנדרי מכינים את אבקת הקסם, וגם אותה ניתן לרכוש ולקחת הביתה. ואחרי סיבוב אחרון של קוקוס ובוטנים מסתיים הערב המתוק.

גלידת אנדרי והשירות החם והנפלא שהיא מציעה פתוחה בכל ימות השבוע החל מהשעה 9:30 ועד 3:00 לפנות בוקר ובסופי שבוע עד 6:00 בבוקר. הקהל שפוקד את גלידה אנדרי הוא מגוון ביותר וכולל משפחות, זוגות, ילדים ואנשים לפני בילוי, אחרי בילוי ותוך כדי בילוי שפשוט לא מוותרים כבר שנים על עוד לק של גלידה אנדרי.