אליבי, הבשורה על פי רעננה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שמעתי כבר לא פעם, שיש מקומות בילוי טובים גם מחוץ לתל אביב. בזמן האחרון אפילו קראתי על כמה בארים טובים בפריפריה. ולא. אני לא הטיפוס שייתן למהפכה לעבור מעליו. אז לפני שיהיה מאוחר מדי, אני, ירושלמי שנטמע לחלוטין בתל אביב אצא לבלות מחוץ לכונכיה המפויחת שלי.

איזור התעשיה הצפוני של רעננה גדוש עסקים קטנים וגדולים וכשהגעתי הבנתי מיד, שבעצם , אזור תעשיה, הוא אזור תעשיה, הוא אזור תעשיה, כלומר במה מעולה לעסקיי בילוי שוקקים בשעות החשכה.
האיזור כולל מספר לא מועט של מקומות בילוי ובשעה סמוכה לחצות תנועת המכוניות ערה ופיצוחיות ופיצריות קורצות מכל צומת.

Alibi booth and dance bar, פועל כבר שלוש שנים, ומזה שנה כך מגלים לי, במתכונת מחודשת ומשופצת. חברים, מדובר במקום מושקע ביותר, תאי בות' מרווחים עם ספות מעור סקאי, גווני סגול זרחניים על הקירות, מסך ענק שמשדר קליפים, תחרויות אקסטרים וכיו''ב ותאורה אולטרא סגולה נעימה. הבר גדול, מעוצב ומוקפד והמשקאות יוצאים ממנו בדיוק מעורר הערכה, הקוקטיילים מגיעים בכוסות הנכונות ובמידות הנכונות. מה שצריך להגיע בכוס שמפניה לא מגיע בכוס ארוכה וההיפך. תצפית עיקשת על הברמנית חשפה את סוד ההצלחה – הקפדה יתרה, על הכמויות ועל האסטטיקה. מהלימון דרך הדובדבן ועד לקימור הזית. בקיצור, באליבי, מכינים את המשקאות לאנשים שיודעים לשתות.

הקהל הממוצע בגילאי עשרים ומעלה. לא רק רעננאים כך מסתבר מתחקיר קצר של המלצר. ''הרבה מגיעים מיישובי האיזור, הרצלייתים, אפילו נתנייתים מגיעים''.

הערב דיג'יי האוס ומוזיקה שחורה. בימים שני ורביעי דאנס באר עם דיג'יי לייב בעמדה המושקעת. סאונד פצצה. שלישי קריוקי, ראשון, חמישי וסופ''ש מוזיקה מגוונת, רוק, פרלג'אם, פינק פלויד.

הבר מגוון מאוד כאמור וברמה גבוהה. החבר'ה פשוט מקפידים! בירות ממגוון מרשים, ויינשטפן, טובורג, בקס, גינס וקרלסברג מהחבית. מוחיטו טעים – נשמע פשוט? אני תמיד שותה מוחיטו, ובדרך כלל יש יחס ישר בין טעמו של המוחיטו שלי לרמה הכללית של כל המשקאות בבר. אז תזמינו מוחיטו ונראה איזה ואריאציות לספירט עם סוכר ונענע תקבלו. כאן הוא היה, לא מתוק מידי ולא חמוץ מידי ולא עשוי עם משהו מעליב כמו וודקה או גי'ן אלא פשוט כמו שצריך, עם רום.

גם מהמטבח בשורה! יש מה לאכול. מטבח פשוט מדויק ולא מתחכם. תפריט לא קטן שמורכב ממנות שהחבר'ה יאהבו לאכול. כולם ימצאו משהו, גם הצמחונים. מנות גדולות ונדיבות. וסליחה שאני מתלהב, אבל צ'יפס טעים! – איפה לאחרונה אכלתי כזה? לא זוכר... צ'יפס צהוב, פריך, חם, לא שרוף, לא קשה, לא נוזל בשמן. הזמנו פרגיות ברוטב הבית: נתחי פרגית גדולים, שזופים ורכים ברוטב אמריקאי פופולרי ומתאים יחד עם סלט עצום ועשיר בירקות וצי'פס! כן, כן... אותו הצ'יפס!
מומלץ: מאפה הבית (בצק מיוחד במתכון הבית עם בולגרית וצהובה)
פתוח כל השבוע, משמונה בערב עד אחרון האורחים.

המחירים נוחים.
טוב שיש את המקום הזה וחשוב היה לי לדעת שישראל לא נגמרת בתל אביב. יש סטייל ואנשים יפים גם ברעננה! יותר מזה, יש לתל אביבים מה ללמוד!
פשוט מקום סבבה!


אליבי
היצירה 11, רעננה
טלפון: 09-7469898