Skip Navigation Linksראשי > קפה ובתי קפה > בתי קפה> כתבה על בית הקפה נינ'ס בירושלים
לחם בשר הרצליה

בוקר בבית הקפה נינ'ס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

"לא נתנו לבטן המלאה להכניע אותנו והזמנו את קינוח הבית – עוגת גבינה מכוסה שכבת שוקולד בצלחת עם סירופ שוקולד ופולי קפה, וקפה שעזר לנו להתגבר. כי מנינ'ס קפה אף אדם אינו יוצא רעב..." אמיר נהרי שבע בקפה נינ'ס

הדבר שהכי קוסם לנו בבתי-קפה הוא שאין צורך בתירוץ בשביל ללכת. הרי למסעדה נלך ביום ההולדת שלנו, של האישה, הילדים, של אלביס או סתם כי נחתם איזה הסכם שלום באזור. לעומת זאת, על בית קפה תמיד אפשר לומר: "ישבתי בבית-קפה. למה? כי התחשק!" כל מה שצריך בבית קפה הוא עיתון, מחשב נייד או איש שיחה מעניין, וכמובן, תפריט שיעזור להעביר את הזמן בנעימים.

הבוקר קבענו, חבר טוב ואני, להיפגש בבית-קפה בקרבת האוניברסיטה, אבל לא קרוב מדי, מפני שרצינו לשמור על תחושת חופש. בשכונה הסמוכה, רמות אשכול, ישנו מרכז מסחרי לא קטן אשר מציע שלל בתי קפה. החלטנו שלא נהיה עוד שני אנשים מן השורה שהולכים לרשתות הגדולות והמוכרות, אזרנו עוז ונכנסנו לקפה נינ'ס שממוקם בפינה המזרחית של המתחם ומציע גם אינטרנט אל-חוטי. בנינ'ס ישנו בר קטן ועליו מבחר עוגות, ומולו כמה שולחנות עגולים קטנים. הקירות מכוסים בטפט נעים לעין וחלון עגול וקטן משקיף אל המטבח. בחוץ פרושה "סגירת חורף" – מבנה ניילון ארעי שנועד להגן על הסועדים מפני מזג האוויר החורפי, ובירושלים הוא אכן כזה.

שימי הציע שנשב בחוץ. "אמנם קר" הוא אמר, "אך השולחנות מרווחים יותר". ביקשנו מהמלצרית שתדליק את "הפטרייה" – תנור חימום מוגבה שבחורף הוא ממש מציל חיים. התעניינו לגבי נינ'ס, ונענינו כי בית הקפה נפתח ב-2004 וכי לפני כשנתיים קנה אותו הבעלים הנוכחי ינון ולך, שהוא מי שמכין פה את האוכל. המלצרית הוסיפה כי מתקיימים בנינ'ס גם אירועים משפחתיים מעת לעת. את התפריט של נינ'ס הכין שף מקצועי במיוחד וחשים זאת בגיוון שלו. התפריט של נינ'ס מתחיל בכמה פתיחים קטנים כגון שיפודי ירקות וחלומי, אצבעות גבינה איטלקית ועוד. הזמנו לשנינו מנה אחת של אצבעות גבינה. תוך דקות מספר הגיעו כמה אצבעות מושחמות על מצע של חסה לצד קערית רוטב עגבניות כתום ואורגנו. גילינו שהרוטב נעשה בטוב טעם וכי הוא מוסיף מאוד לטעמה של הגבינה.

התפריט של נינ'ס ממשיך עם מגוון רחב של פסטות, קישים, בייגל וסלטים. שעת הבוקר המוקדמת והמחשבה על היום שעוד לפנינו פסלו את האפשרות ללזניה או רביולי אולם יש בנינ'ס היצע לכל שעה. שימי הזמין בייגל עם פרוסות סלמון וגבינת שמנת מעודנת, מנה חביבה ולא כבדה שמתאימה לכל עת. אני הזמנתי קיש פטריות - קובייה ענקית של קיש ביתי וטעים שהפיסה הקטנה שנפלה ממנו הייתה בעצמה בגודל של מנה סטנדרטית. לשמחתי הוכחתי קיבולת מרשימה וגם שהלנתי על הקושי בלאכול כמות כזו, ביצעתי את העבודה עד תום. כל מנה הגיעה בלווי סלט ערבי חתוך גס שיצר אתנחתה קלה ונייטרלית בין ביס לביס.

לא נתנו לבטן המלאה להכניע אותנו והזמנו את קינוח הבית – עוגת גבינה מכוסה שכבת שוקולד בצלחת עם סירופ שוקולד ופולי קפה, וקפה שעזר לנו להתגבר על הארוחה. כי מנינ'ס קפה אף אדם אינו יוצא רעב.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש