מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

לנשום שוקולד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בכל פעם שעלה אחד המתנדבים אל השולחן, הועברו בין היושבים צלחות שונות של פרלינים. שוקולד מריר, חלב, פירות ועוד, כולם נימוחים בפה וטעמם מחליק על הלשון...'' שיר כידן נמסה למראה וטעם השוקולד בסדנה של ROY שוקולד''

רוב השפים שתשאלו, יגידו לכם שהתחילו לבשל עוד בילדות וכי ההשראה הגיעה מבית אמא. רוב השוקולטיירים שתשאלו, יגידו לכם שהגיעו לעיסוק הטעים הזה במקרה, בעת שהותם באחת מהארצות המצטיינות בהכנת שוקולד, כמו צרפת ובלגיה. רואי מ -ROY שוקולד' אינו שונה במקרה הזה. אחד הדברים שרואי ידוע בהם הוא סדנאות השוקולד שהוא מעביר, גרסה מעודכנת של אותם חוגי בית, אם תרצו. סדנאות השוקולד מגיעות בשתי גרסאות. האחת, מקצועית, בה הוא מעביר לאנשי מקצוע את הידע שצבר בענייני שוקולד, והשנייה חווייתית, סדנה שאותה מזמינים בדרך כלל אנשים פרטיים לאירועים מיוחדים, או חברות הרוצות לפנק את עובדיהן באירוע מגבש שכולם ייהנו בו. לכבוד יום האהבה הבינלאומי קיים רואי סדנה שכזו בחנותו המרכזית בתל אביב. זוגות זוגות הגיעו האורחים לחנות. לאחר שכל אחד התכבד בשתייה חמה ותפס את מקומו, יצא רואי והתמקם מאחורי שולחן העבודה שהוכן מראש. חלומותיי על כך שאקבל גוש שוקולד גדול שעימו אנסה לפסל כל מיני צורות ואט אט אעלים אותו אל קרבי בלי שאף אחד ישים לב, התנפצו לרסיסים.

היה הרבה שוקולד על השולחן, אך לצערי הצלחות היו מונחות קרוב מדי לרואי. הבחור כנראה יודע מה הוא עושה כי להניח כמויות שוקולד קרוב מדי לאנשים שהגיעו לסדנת שוקולד מסכן את קיומה התקין של הסדנא. חששתי לרגע מחסך בשוקולד (הרי אני לא באמת מסוגלת לשבת שעה וחצי מול שוקולד מבלי לאכול ממנו. אם נודה באמת, אני לא באמת מסוגלת לשבת שעה וחצי, נקודה), אך חששותיי התבדו והשוקולד זרם לכיווננו לאורך כל הסדנה.
רואי התחיל את הסדנה בהסברים, בשיתוף הקהל, באשר למקורותיו של השוקולד בעבר ובהווה. בדרכו הייחודית סחף רואי את המשתתפים לשיחה אינפורמטיבית באשר ליכולותיו, ובעיקר יתרונותיו, של השוקולד. בסיום הפתיחה, לאחר שהקרח נשבר, הגיע הזמן לחלק הפעיל של הסדנה. רואי הכין מבעוד מועד תבניות להכנת פרלינים, שוקולד מומס, שלושה סוגי גנאש שונים ומתנות לאמיצים שיעזו לקום ולהדגים את אחד השלבים בהכנת פרלינים שזה עתה למדו.

בזה אחר זה עלו המתנדבים וחלקו את מלאכת הכנת הפרלינים. אחד מילא את התבנית בשוקולד מומס, אחר הכניס את הגנאש והשלישי כיסה את התבנית בשוקולד כדי לסגור את מעטפת הפרלין. איך עושים את כל אלה? תצטרכו לבוא לסדנא כדי לגלות. לא יאומן כמה פשוט להכין פרלינים, אך כמובן רק אם אתה יודע מה אתה עושה. לשווא ניסיתי לזכור איזהו גנאש הפרלינה ומהו ההבדל בין גנאש אמוראו וגנאש צ'אי מטולה. מה שברור הוא שכולם נימוחים בפה ומחליקים במתיקות בגרון גם אם מי שהכין אותם, זו לו הפעם הראשונה. הדבר החשוב ביותר מבחינתי היה שבכל פעם שעלה אחד המתנדבים אל השולחן, הועברו בין היושבים צלחות שונות של פרלינים לטעימה. שוקולד מריר, שוקולד חלב, שוקולד לבן, כאלה עם מילוי פירות וכאלה ללא מילוי כלל וכולם טריים, נימוחים בפה וטעמם מחליק על הלשון, מענג את החיך ומשאיר אותך בציפייה כמהה לפרלין הבא.
בעוד הצלחות עוברות בין הנוכחים ממשיך רואי ומסביר בדרכו ההומוריסטית והנעימה על סוג הפרלין העובר כעת בין הנוכחים. איזה מין שוקולד הוא, כמה אחוזי קקאו יש בו, מאין הגיע ובעיקר לאן הוא הולך (לפינו כמובן). כל מתנדב שסיים את תפקידו קיבל מתנה על השתתפותו: ליקר שוקולד בטעם זה או אחר, לב שוקולד על מקל, פרלינים להכנת שוקולטה ועוד ועוד.

בסוף הסדנה הוצאו כל הפרלינים שהוכנו במהלכה מהמקרר. מוכנים, קצת מעוכים, לא ייצוגיים במיוחד אך בכל זאת עשויים שוקולד. רגע לפני היציאה התכבד כל אחד מאיתנו בכמה מהפרלינים שאותם יזכה להציג למשפחתו וידידיו כמעשה ידיו (או כמו במקרה שלי, לחסל אותם עוד לפני שהגעתי הביתה).
בסיכומו של דבר, אם אתם רוצים לחגוג משהו בסטייל עם חוג חבריכם, בערב שלא יישכח, סדנאות השוקולד של רואי הן בהחלט הבחירה המומלצת, שכן עם שוקולד אי אפשר לטעות. זהו המכנה המשותף הרחב ביותר. כבר אמר ג'ון ק. טוליוס ''תשעה מכל עשרה אנשים אוהבים שוקולד. העשירי תמיד משקר.''
ROY שוקולד
יד חרוצים 15, תל אביב
03-6874411