מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יוליה ואדם על הבר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''בחרנו במדליוני פילה ובסלמון. את המדליונים ניתן היה פשוט להניח בפה ולתת להם להתמוסס אט אט במורד הושט. הסלמון נעשה על הגריל והוגש על רטטוי לא שגרתי....'' אדם בר, הגיע בליל חורף ליוליה על הבר והופתע לגלות צד חדש בנמל

כשחושבים על נמל ת''א האסוציאציה המיידית היא של שמש, ים כחול, וגלים של משפחות וילדים ששוטפים בשבתות את ה-deck הגדול והמפורסם ביותר בת''א. אבל נסו להגיע לנמל בליל חורף סוער, ותגלו תמונה שונה לגמרי: את ה - deck מציפים אז נחשולים אמיתיים, עם קצף גלים, שמצליחים בלי קושי לדלג מעל המעקה הסמלי, שמונע מאותם ילדים ליפול למים בשבתות.

התיישבנו על הבר של יוליה, כדי שנוכל להמשיך ולתצפת, לא רק על הסופה והגלים המשתברים (ותודה למערכות התאורה של הנמל), אלא גם על השולחנות שמסביב. באחד מהם, למשל, איתרנו את ראש העירייה שלנו, ר. חולדאי. אבל לא באנו לרכל, אז נעזוב את שותפיו לשולחן (לא זיהינו) ואת מה שהזמין (קצרו עינינו), ונתרכז בצלחת שלנו, כפי שהורו לנו בילדותנו.

וכשיושבים על הבר, מתחילים להתרכז בכוס, ורק אח''כ בצלחת. פתחנו קאיפיריניה שתזכיר לנו חופים במצב צבירה שמשי וחמים, ולקראת המעבר לאוכל, שמענו לברמן שלנו והלכנו על יין יראון סירה של גליל. יש לגליל כמה יציאות מוצלחות מאד השנה, והסירה הוא ללא ספק אחת מהן. עד שהגיע האוכל שמעתי משותפי לארוחה (נקרא לו נ.) על המסע שמצפה לו (הצטרפות לשורות המורדים במדינה במזרח אסיה. ניסיתי להיראות מתעניין). במהלך השיחה טבלנו פת חמה בשתי צלוחיות מטבלים – צ'ימיצ'ורי (פותח תיאבון מסורתי), ומחית של לימונים כבושים, שגרמה לי לרצות לאמץ את מי שהגה אותה, או לפחות לקחת קופסה הביתה. כיון שאני גם ביישן וגם מפחד מקנאתו של הבן הגנטי שלי, לא עשיתי לא את זה ולא את זה, אלא רק ניגבתי טוב את הקערית עד שהבהיקה.

לראשונות דגמנו כמה מנות: קלמרי על הפלנצ'ה הייתה מצטיינת שבהן – קלמרי טריים (בציפוי הסגלגל המקורי) מוגשים על סלט פטרוזיליה, ראשד, פלפל חריף ויוגורט – תענוג נימוח, עם שילוב טעמים מנצח. סלט סלק וגבינת עיזים חמה - הייתה היצירתית שבהן, עם ארוגולה ושעועית ירוקה בוויניגרט ג'ינג'ר מוחמץ ורמז של ווסאבי. גם החציל הצלוי בגריל היה מוצלח, אם כי באופן אישי אנו מעדיפים אותו כשהוא מוגש חם. הוא לווה בסלסה של ירקות בגריל, צ'ילי וגבינת עיזים.

לעיקריות בחרנו במדליוני פילה ובסלמון. את המדליונים ניתן היה פשוט להניח בפה ולתת להם להתמוסס אט אט במורד הושט. הם לוו בתפוחי אדמה, ברוקולי ורוקט. הסלמון נעשה על הגריל והוגש על רטטוי לא שגרתי שכלל בין היתר גזר ופלפל ברוטב טריאקי תפוז.
יוליה, כאן אולי המקום להגיד, היא אחותה הצעירה של בויה מהנמל. היא יצאה לעולם נטולת רגשי נחיתות כלפי אחותה בעלת המוניטין. היא אולי נתלית באילנות גבוהים, אבל מתנדנדת עליהם בחדווה ולגבהים.

לקינוח הגענו כשאנו תשושים, והסתפקנו בחלוקה (צודקת?) של שלוש גלילות פילו ממולאות בשערות חלבה, ומלוות ברטבי וניל, פירות יער ושוקולד. אלו נתנו לנו את הכוחות לצאת אל הלילה הסוער והרטוב שבחוץ, בידיעה ברורה שעוד נחזור.

יוליה על הבר
יורדי הסירה 1, נמל תל אביב - מבנה 2 (הכניסה דרך רחוב חבקוק), תל אביב
03-5469777