Skip Navigation Linksראשי > אוכלים עם ילדים > יוצאים לאכול > סוד השוקולד של טרינידד

סוד השוקולד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''מוכרת חביבה הציעה לעדי סנאי שוקולד חלב, שקרץ לה מהרגע שנכנסו. עדי כרסמה את הסנאי בהנאה – בעוד אני מתלבטת איזה פרלין אקח עם הקפה ההפוך שהזמנתי...''. אורלי פרש אזולאי ובתה גילו את סוד השוקולד בבוטיק השוקולד טרינידד

אחר צהריים שמשי ונעים. עדי סיימה את שיעורי הבית מבלי שמרטתי לעצמי את כל השערות. סיבה מצוינת לצאת לטייל, ואולי אפילו לשתות שוקו חם עם הילדה, שמבלי משים הפכה גברת קטנה. הכי אנחנו אוהבות את ההסתובבויות האלה, אחר הצהריים, אני והיא. בלי שאח שלה גונב לה את ההצגה, בלי שאימא שלה בהתקף קניות מסחרר, בלי אבא שלה נעצר ליד כל חנות מחשבים או חשמל. אני והיא לבד. זמן איכות.

תוך כדי הליכה באבן גבירול צדה את עינינו את טרינידד, חנות קטנה ומטריפה. חנות שהריח שלה איים לשבש את כל החושים (והדיאטה). ''כמו בסרט צ'רלי בממלכת השוקולד'' אמרה עדי ומשכה אותי פנימה. עמדנו שתינו נפעמות מול ויטרינה שהכילה בתוכה עשרות סוגים של פרלינים שונים. ''וואו!'' פלטה עדי. אכן, מראה מטריף.

מוכרת חביבה קידמה פנינו בחיוך, והציעה לעדי סנאי שוקולד חלב, שקרץ לה מהרגע שנכנסו. עדי כרסמה את הסנאי בהנאה – בעוד אני מתלבטת איזה פרלין אקח עם הקפה ההפוך שהזמנתי (במקום מקבלים הנחה של 50% על פרלין בשתיית קפה). בתוכי גיחכתי מעצם המחשבה שאסתפק באחד.

אין ספק שבטרינידד האיכות מדברת. הפרלינים עשויים אחד-אחד, ובאהבה רבה, על ידי רותי. המרכיבים טבעיים, ללא חומרים משמרים או חלילה צבעי מאכל, והשוקולד מטופל באופן פרטני ועובר בקרת איכות קפדנית לפני שהוא מוגש ללקוח. בנוסף, שוקדים פה כל הזמן על פיתוח מוצרים חדשים. לאחרונה, למשל, פיתחו בטרינידד חטיפי שוקולד מריר/חלב עם אגוזים. בטרינידד חשבו גם על אלו שסוכרים אסורים עבורם, ופיתחו ליין של פרלינים ללא סוכר. גאוני.

התחלתי עם גנאש נוטלה מצופה בשוקולד חלב, ונגסתי בו, מתמכרת לביס הקטן. הנחתי בצד, פוחדת שמא הפרלין הבא שאנסה לא יערב לחיכי. טעיתי, כמובן. פרלין אייריש קרים מריר היה מענג ומסעיר בטעמו המתקתק-מריר. הנחתי גם אותו בצד והתלבטתי איך להמשיך. האם אחזור לפרלין נוטלה? האם אמשיך באייריש? או אולי אנסה עוד אחד. אחרון ודי? אתם בטח יודעים איך זה. שניים רבים - השלישי מנצח. הזמנתי את פסגת התפוז, שהיה מבחינתי הפסגה האמיתית, בשל אהבתי לשילוב שבין שוקולד לתפוז.

וכך, בעוד אני לוגמת מההפוך שלי ונוגסת מהפרלינים שלי, שכחתי לגמרי איך הגעתי לכאן ועם מי. לרגע אחד קטן הייתי בחנות בוטיק יוקרתית והתענגתי על הרגע, אבל קולותיה של עדי העירו אותי מהחלום בהקיץ והנחיתו אותי באכזריות על כדור הארץ, כשהבחנתי שהפרלינים שלי נגמרו. זו תהיה שחיתות מצדי לקחת עוד פרלין, חשבתי לעצמי, מביטה בערגה לעבר הויטרינה – דובדבן באלכוהול, גנאש ג'ינג'ר, פרלין רום ודבש, לימונצ'לו, גנאש צ'ילי ומרציפן פיסטוק הם רק חלק קטן ממבחר הפרלינים שעוד רציתי לטעום.

את הפרלינים של טרינידד ניתן לרכוש בחנות, וגם בסניף החיפאי שנקרא שוקוטופ, ממוקם בקניון קסטרא, ובו מיוצרים הפרלינים. לעצלים שביניכם יש אתר אינטרנט, בו ניתן לרכוש פרלינים, אריזות שי ומוצרי דה-לוקס שונים. לקונים ב-100 ₪ ומעלה מציעים בטרינידד הנחה מכובדת. לתשומת לב הקורא יהונתן גפן, שכתב בשירו ''בסוף רמת-גן יש מקום מיוחד, שם אפשר לעמוד ולהריח שוקולד'' - המפעל ברמת גן נסגר, ולהלן ההמלצה של עדי: ברחוב אבן גבירול יש חנות קטנה ומיוחדת, שם אפשר לגלות את סוד השוקולד. שווה כתיבת שיר.

טרינידד
אבן גבירול 90, תל אביב.
077-7850053