מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> גוסטו - פיצה גורמה: לחיי החברות והפיצה

לחיי החברות והפיצה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''משולש אחרי משולש של שלמות הוציאו מאיתנו קריאות התפעלות ואנחות תענוג. בשם כל הקדושים, אלוהי המוצרלה והפטריות, זה ממש ממש טעים!..''. אדווה גן סתיו חגגה מפגש מחודש עם ידיד ותיק, עם הפיצות האלוהיות של גוסטו – פיצה גורמה

שנת 1989, מוצאי שבת, השעה 20:30 בערב. קלטת וידאו מתגלגלת לאחור. החדר חשוך, על השולחן קערת פופקורן. מישהו לוחץ על ''פליי''. מוסיקה צורמת משתלטת על החדר. שני נערים ונערה מתמוגגים מפחד למראה ציפורני מתכת נשלפות וצרחות מחרישות אוזניים. אחרי הסרט נמשכו השיחות אל תוך הלילה. שיחות על כלום אבל משמעותיות כל כך. והצחוקים הבלתי נשלטים על המורה שרה שכמעט העירו את השכנים.

בסוף אותה השנה הנערה עברה דירה. שנים אחר כך הם עוד יהרהרו בערבי פרדי קרוגר ההם, ויחייכו ככה פתאום, באמצע פקק בנתיבי איילון.

שני עשורים מאוחר יותר, איש ואישה קובעים להיפגש. מדהים איך 20 שנה נמחקות לפעמים, כאילו לא חלפו. היו לנו הרבה השלמות לעשות. סיפרנו על חתונות, על ילדים שנולדו, על מורדות ועליות, על חיים שלמים. והיות וידוע שנוסטלגיה על בטן ריקה זה לא מומלץ - הזמנו פיצה.

הפיצה הכי טעימה שטעמתי בכל חמשת היבשות על פני הכוכב הזה חצתה את פתח הדלת. עוד בטלפון עם מי שלקח את ההזמנה בגוסטו ידעתי שמשהו טוב עומד לקרות. הזמנו שלוש פיצות, בגודל 32 ס''מ כל אחת, ממבחר הפיצות שמציע גוסטו (גם אתם מדמיינים שף חייכן ועב כרס? סימן שגם אתם ראיתם רטטוי). אל תבקשו ממני להכריע מי יותר טעימה - זה פשוט בלתי אפשרי.

הראשונה, צ'וריסוס קולורדו, הורכבה מרוטב עגבניות משובח שנמשח על בצק דק ופריך (אבל לא דק מדי שמזכיר בריסטול שהתייבש בשמש), מבחר גבינות, נקניקיות צ'וריסוס צרובות בגריל, פלפל אדום חריף וטפנד.

השניה, פנצ'טה פטריות, הועמסה באותו רוטב עגבניות, מבחר גבינות, נתחי בייקון ושלל פטריות שמפיניון ופורטובלו טריות.

על השלישית הונחו אחר כבוד (הרוטב והגבינות זה כבר ברור, נכון?) בצלים מקורמלים ונתחי גבינת בוואריין בלו, גבינה כחולה נימוחה ועזת טעמים.

משולש אחרי משולש של שלמות - אפילו המחשבה על הפיצות של גוסטו בצורה הגיאומטרית הנפוצה הזאת קצת מעליבה - הוציאו מאיתנו קריאות התפעלות ואנחות תענוג. בשם כל הקדושים, אלוהי הבייקון, המוצרלה והפטריות, זה ממש ממש טעים!

את ארוחת המחווה למאכל הגאוני הקרוי פיצה ולפורמט ''חיים שכאלה'' לדורותיו ליווינו בלמברוסקו אדום קליל וטוב. הרוח הטובה שנחה עלינו ממילא, קיבלה חיזוק בדמות יין הנתזים האיטלקי איתו השקנו כוסותינו לחיי העבר, העתיד והחברות.

גוסטו – פיצה גורמה
הנציב 36, תל אביב.
03-6093515