מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

הכסא החם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

פיצוץ האוכלוסין מדי ערב ב''קפה של גידי'' מעיד עד כמה היה חסר מוסד כזה במחוזותינו הרמת-גניים. יש לנו הרבה קונדיטוריות ובתי מאפה, אבל עד לא מזמן, כדי לשבת ולאכול משהו קצת יותר רציני היה צריך לנסוע לשכנות תל-אביב או גבעתיים...

עד שהפך גידי את חנות האהילים הותיקה שלו, בצומת רחובות במרכז העיר, לבית קפה, היה צריך לנסוע לתל אביב או גבעתיים כדי לאכול משהו קצת יותר רציני ממאפה. ובית הקפה של גידי הוא בדיוק מהסוג הנכון, עם היצע חביב של ארוחות בוקר, כריכים, סלטים, קישים ופסטות, וזה עוד לפני המתוקים, כמובן. גם המיקום והכשרות מביאים לגידי קהל רב (ומגוון), חיילים מהשלישות, חובשי כיפות וחובשות פאה מבני-ברק הסמוכה, צעירים מכל הסביבה, בזוגות ובחבורות, וגם חברות ל''ארוחת בנות'', כמונו. מפה לשם התפוסה עולה על גדותיה. עד כדי כך שבשעות הערב פועל המקום בשיטת הכסא החם: אם לא הזמנתם מקום – כי מי כבר מזמין מקום לבית קפה? - תאלצו להמתין עד שיתפנה שולחן. כל זה גורם לכך שהשרות קצת מואץ מדי, לטעמנו.

ביקשנו, לפני המנות העיקריות, משהו מתפריט מנות הפתיחה, המכונה ''בקטנה'', ובחרנו בלחם הבית עם מטבלים ובפלפלים קלויים עם גבינת פטה. הצרה היתה שה''בקטנה'' הגיעה יחד עם ה''בגדולה'', כך שבו-זמנית נחתו על שולחננו הקט גם שני מגשים מהבילים עם העיקריות וגם מנות הפתיחה, שאותן בעצם רצינו לנשנש בנחת אגב שיחה לפני שנתפנה לאכילה של ממש. אבל אנחנו היינו נחושות בדעתנו לקחת את הזמן שלנו ולמצות את המפגש עד תום, לא משנה כמה רעבים מתדפקים בחוץ. כך יצאה לנו ארוחה משולבת: לחם-מטבלים-פלפלים קלויים-פטה-קיש-מוסקה-סלט.

אהבנו את הלחם – גב'טה לוהטת מקמח מלא, שהוגשה עם טפנד זיתים, ממרח עגבניות מיובשות וצלוחית טחינה, והתחברה מצוין עם הפלפלים הקלויים והפטה. ממדור הקישים הזמנו בכוונה קיש תרד דל-קלוריות, שהוא כמובן אתגר גדול יותר, והופתענו לטובה מכמה שהיה טעים. דווקא המוסקה, שהומלצה על ידי המלצרית, אכזבה. החצילים לא התרככו מספיק והמילוי לא היה עשיר דיו. הלחץ כנראה היה גם הגורם לכך שהמלצרית פינתה את הצלחת המלאה למחצה בלי שום שאלות ותהיות.

אכזבה נוספת נרשמה בשלב השתייה החמה שאחרי. בביקור הקודם שלי כאן אהבתי את הרעיון של שתייה חמה אלכוהולית, אך כשרציתי לחזור על החוויה התבשרנו שזה בוטל. להחזיר, ומהר.

התנחמנו בשני הפוך גדול ושני קינוחים מעולים – ''בומב אגוזים'' עם קרם שוקולד בציפוי שוקולד ושברי אגוזים, ועוגת גבינה עם פירורים, הפייבוריט שלי בכל מצב. בשלב הזה כבר לא יכולנו להתעלם ממבטי התחינה של הצוות והממתינים בתור, ויצאנו כדי להמשיך לדבר בחוץ.

הקפה של גידי
בן גוריון 108, רמת גן
טלפון: 03-6722172