לחם בשר הרצליה

הודו אורגינל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בקצה גרם המדרגות הקצר, חולצים נעליים ונכנסים לחדר הגדול שבו שולחנות נמוכים סביבם יושבים על מזרונים, כריות ושטיחים. אם תבואו בשניים, יש סיכוי טוב שתוכלו להתייחד בשולחן פרטי, תלוי באיזו שעה תגיעו. אם זו תהיה שעה עמוסה, תחלקו את שולחנכם עם אורחים נוספים. לא חיסרון בהכרח, תלוי את מי יביאו לכם הגורל והקארמה...

לפעמים נדמה לי שהרעב לאטרקציות ובילויים מקוריים לא נגמר לי אף פעם, וגם השבוע נתקלתי בחשק המסוים הזה לצאת בערב ו''לעשות משהו מגניב'', זה שתוקף אותי לעתים מזומנות, יש שיאמרו מזומנות מדי. כמו תמיד לא הצלחתי להגדיר לעצמי מה בדיוק הדבר המגניב הזה ש אני רוצה לעשות, אבל ייגעתי את מוחי ברעיון לבילוי מיוחד ומקורי, כזה שיוציא את חיי משגרת יומם.

את 24 רופי, מקום שבו לא ישבתי מעולם, הציעה אילת, חברתי, ואני חשבתי שזה רעיון נחמד שעשוי בהחלט לענות על ציפיותיי לריגושים ולחוויות. בר-מסעדה שאנטי באנטי שמעוצב ופועל ברוח גסט האוס הודי אורגינל, לא יכול להיות דומה לברים שאני יושבת בהם בדרך כלל, וזה כבר חידוש מרענן.

מיד בכניסה ל24 רופי הבנתי שיש לי פה עסק עם אטרקציה רצינית ביותר. את הכניסה קשה לזהות כי 24 רופי יושב בתוך בניין אפור ומאיים של דרום תל אביב, מסוג הבניינים שכשחולפים לידם, לא מעיפים עליהם מבט שני. אבל מרגע שנכנסים פנימה לתוך המסעדה והבר, הסיפור משתנה לגמרי והתחושה, כמו במשחק ילדים דמיוני, היא כאילו פסעתם החוצה מכאן, הישר להודו.

כבר בחדר המדרגות מציפה את הבאים מוסיקה הודית. האווירה ההודית כוללת גם מאות כרטיסי ביקור של מטפלים אלטרנטיביים כאלה ואחרים התלויים על הקירות לצד מודעות על פעילויות רוחניות, סדנאות וקורסים שמבטיחים לקרב את המשתתפים בהם להארה.

בקצה גרם המדרגות הקצר, חולצים נעליים ונכנסים לחדר הגדול שבו שולחנות נמוכים סביבם יושבים על מזרונים, כריות ושטיחים. אם תבואו בשניים, יש סיכוי טוב שתוכלו להתייחד בשולחן פרטי, תלוי באיזו שעה תגיעו. אם זו תהיה שעה עמוסה, תחלקו את שולחנכם עם אורחים נוספים. לא חיסרון בהכרח, תלוי את מי יביאו לכם הגורל והקארמה. גם אז יהיו לכם המזרן שלכם להימרח עליו אחרי האוכל, כשהטאלי כבר ישב טוב טוב בבטן.

טאלי הוא מאכל הודי מוכר וחביב. מדובר בסוג של פיתה המגיעה במרכזה של צלחת ובה אורז ומיני ''רטבים'' הכוללים תבשיל עדשים, תבשיל ירקות ועוד. לפני הטאלי אכלנו, אילת ואני, גם שתיים מהמנות הראשונות של 24 רופי, שהיו מצוינות: מאפה עגול ודק מאד מבצק חומוס, אותו ממלאים לבד בגרגרי חומוס ובפרוסות בצל חי, ומאפה תפוחי אדמה, כרובית ואפונה. עם כל אחד מהם הגיע רוטב יוגורט נהדר, שריכך את חריפות המנות.

אחרי הארוחה שהיתה קלה בדיוק במידה הנכונה על מנת להשביע ולא לפוצץ, התרווחנו על המזרן עם כוס לאסי והסתכלנו סביב. היו שם זוגות, חבורה של בנות ביומולדת וחבורות אחרות של חברים שבאו לאכול בזול וליהנות משינוי האווירה. אפילו בשביל דרינק לערב, 24 רופי עושה את העבודה. האווירה נעימה, הלקוחות צעירים בדרך כלל ויש אחלה בירה. בדרך החוצה לקחנו כרטיס למסאז' והחלטנו לאמץ את החיפוש אחר חוויות וריגושים כמוטו לחיים. הערב הוא הוכיח את עצמו.

24 רופי
שוקן 14-16 תל אביב
טלפון: 03-6818066

לחם בשר הרצליה אירועים חדש