לחם בשר הרצליה

החג של החגים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בזמן שבירושלים מתקיים פסטיבל חמשושליים חוגגים החיפאים את ''החג של החגים'' או ''עיד אל עיאד'' בערבית, שמתקיים בוואדי ניסנאס וחוגג את חנוכה, הרמדאן וכריסמס. יהיו אמנות, מסלולי שירים וסיפורים, יריד עתיקות, קונצרטים, אירועי חוצות וארוחות מיוחדות במסעדות. אנחנו נהיה שם בשביל האוכל

בוואדי ניסנאס בחיפה יתקיים החל משבת הקרובה, ה-9 בדצמבר, ובמשך כל שבתות דצמבר, פסטיבל ''החג של החגים''. השנה, במיוחד אחרי המלחמה בקיץ, אומרים מארגני הפסטיבל, התעורר הצורך להדגיש את הדיאלוג בין הדתות השונות בעיר ואת החיים המשותפים.
במסגרת הפסטיבל יתקיימו בוואדי תערוכות, מסלולי הליכה בעקבות משוררים וסופרים, יריד עתיקות עם סדנאות שיפוץ ומכירות פומביות, הפעלות לילדים וקונצרטים של מוסיקה ליטורגית בכנסיה. במסעדות שונות במושבה הגרמנית יגישו לכבוד הפסטיבל ארוחות מיוחדות.

רוסיני
המטבח של מסעדת רוסיני, שנמצאת למרגלות הגנים הבהאיים, הוא צרפתי-איטלקי ובתפריטה יש מנות קלאסיות כמו פילה עגל רוסיני, קוקי סאן ז'אק, מרקיז שוקולד וטארט טאטן, כשאת הכל, כולל הקינוחים, מכינים במקום.
במסגרת פסטיבל ''החג של החגים'' יפנקו ברוסיני את הלקוחות בשליש בירה גינס חינם על כל חצי ליטר בירה גינס שיוזמן. בנוסף, מי שיאכלו אחרי 18:00, ארוחה שחשבונה מסתכם במאה שקל ומעלה, יקבלו קפה ועוגה על חשבון הבית.
רוסיני
בן גוריון 46, מושבה גרמנית, חיפה
טלפון: 04-8552007

אלדיאר
אחד ממסלולי הטיולים של הפסטיבל יוצא מחצר מסעדת אלדיאר, שבמושבה הגרמנית, סמטה שנקראת כעת ''דרך אהוד מנור'' אחרי ששמה הוחלף מ''סמטת הכנסיות'', מספר בשארה חמאתי, הבעלים של המסעדה. יחד עם אשתו, קרולין, פתח בשארה את המסעדה בביתם הטמפלרי המיוחד ושם הם מגישים תפריט מזרחי עם השפעות מערביות שבו אפשר למצוא מנות כמו פטוש, חצילים בטחינה או לבנה יחד עם פטריות מוקרמות או סטייק פילה ברוטב פטריות. בשבתות של הפסטיבל מוסיף בשארה תפעל המסעדה כרגיל ותגיש את האוכל שהיא יודעת להכין, ''מניסיון השנים הקודמות אני יודע, שמומלץ להזמין מקום מראש''.
אלדיאר
שדרות בן גוריון 55, המושבה הגרמנית, חיפה
טלפון: 04-8528939

איזבלה
לכבוד החג של החגים מציעה מסעדת איזבלה האיטלקית תפריט מיוחד של ארוחה בת שלוש מנות ב-99 שקל לאדם. המנה הראשונה היא טריו ים והיא כוללת שרימפס, סלמון ולוקוס ברוטב שום, לימון ויין. המנה העיקרית, טריו איזבלה, כוללת סינטה, פילה עגל או טיבון טלה ברוטב פלפלת, ולקינוח מוגש טריקולד, שלוש שכבות של שוקולד בלגי. הארוחה מוגשת בליווי פוקצ'ת הבית, ממרח עגבניות מיובשות ושמן זית בחומץ בלסמי.
איזבלה
סיטי סנטר, המושבה הגרמנית, חיפה
טלפון: 04-8552201

אמדאוס
גם היושבים במסעדת אמדאוס, בחוץ בין עצי הזית או בתוך המסעדה, יכולים לצפות בנוף היפהפיה של הגנים הבהאיים, בעודם אוכלים ממנות הבשר או פירות הים שמציע התפריט, בונוס מיוחד למי שבוחרים לקנח את ביקורם בפסטיבל בארוחה חיפאית.
אמדאוס
בן גוריון 31, המושבה הגרמנית, חיפה
טלפון: 04-8528353

לחם בשר הרצליה אירועים חדש