מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

לא מאבדים את הצפון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כמו כל בעלי העסקים בצפון הארץ גם המסעדנים מלקקים את הפצעים ומחכים להמוני בית ישראל שיגיעו לאכול, לבלות ולהזדהות. ארבע סיבות טעימות להישמע לצו הפטריוטיות ולעלות צפונה

מורגנפלד סטייק האוס
בערב יום רביעי האחרון נפתחה מחדש מסעדת 'מורגנפלד סטייק האוס' אחרי יותר מחודש. מרסלו מורגנפלד, הבעלים, מספר שאנשים החלו להגיע ''אבל זה עוד לא מגיע לכמות האנשים שמגיעים באוגוסט רגיל. כל מה שקרה בצפון החזיר אותי שלוש שנים אחורה. קרענו את התחת בשביל להגיע למה שהגענו ומפחיד שגפרור יכול להצית את כל האזור''.
מהמסעדה, שנמצאת במושב לימן ליד ראש הנקרה, משקיפים על נהריה. בימי שלום זוהי פינה שלווה ופסטורלית מסוג המקומות שכל כך אהבנו למצוא. גם ההתמחות של מרסלו, באסאדו ארגנטינאי אמיתי, כזה שמבשלים במשך 5-6 שעות וחותכים על הצלחת, אסאדו אותנטי באיכות גבוהה, היא מסוג הארוחות שבעתות רגילות, אנחנו מוכנים לנסוע עד קצה העולם כדי לאכול אותן.
''כל יום אנחנו נרגעים עוד קצת, לקוחות חוזרים ואנחנו מקווים לחזור לנורמליות כמה שיותר מהר'', מבקשות המלצריות להוסיף.
מורגנפלד סטייק האוס
מושב, לימן
טלפון: 04-9524333, 050-6761607

אמדאוס בחיפה
גם במסעדת אמדאוס בחיפה עוד מתאוששים אחרי כמעט חודש שבו עמדה המסעדה סגורה. ג'ורג' כסאברה, הבעלים, מספר שהמקום חזר לעבודה ביום שני, מיד עם הפסקת האש. ''אנחנו עוד לא מלאים לגמרי. זה הולך לאט לאט אבל אנחנו רוצים לברך בשלום את כל מי שחזר לחיפה ולצפון, מאחלים לכל הפצועים החלמה מהירה ונשמח לארח את כולם אצלנו שוב. מי שידפיס את הדף הזה מהאתר, יקבל קינוח על חשבון הבית''.
אמדאוס בחיפה
בן גוריון 31, המושבה הגרמנית, חיפה
טלפון: 04-8528353

בלק סטיר
''הכל בסדר אצלנו, תודה לאל'', פותחת מירי בן יעקב, מנהלת סניף ''בלק סטיר'' בראש פינה שעמד סגור כחודש ונפתח ברביעי האחרון. ''רק חזרנו לעבוד אבל האווירה חיובית ואנחנו רואים תמונה יפה, בראש פינה יש היום הרבה אופטימיות, החנויות מתמלאות, וחוץ מאשר חיילים, אנחנו רואים גם הרבה אזרחים שבאו כדי לתמוך. מרגש לראות את זה ומרגש לחזור לעבודה ולפגוש את הצוות והלקוחות. רק שימשיך כך. אנחנו את החלק שלנו נעשה: ספריבס, שדרת צלעות הבשר לבן המפורסמת שלנו, הסטייקים, את הכל חזרנו להגיש, רק שימשיך השקט''.
בלק סטיר
בכניסה לשדרות הגליל, מול המשטרה, ראש פינה
טלפון: 04-6936250

דוניה רוסה
דורון רוכפלייש ממסעדת דוניה רוסה שבעין הוד מבהיר מראש שהם, ממקומם הבטוח יחסית בעין הוד, לא ממש יכולים להתלונן. ''בחודש האחרון היינו סגורים שבוע וחצי כי רוב העובדים שלנו הם בעלי משפחות ומתגוררים בצפון ולא יכלו להגיע. ברור שהיתה פגיעה אבל אנחנו עוד איכשהו בסדר. אני דואג יותר לנפגעים הקשים מהמצב ומרגיש שאני לא יכול להתלונן יותר מדי''.
דוניה רוסה מתמחה במטבח כפרי ארגנטינאי והמנות שמגישים במסעדה מבושלות על פי מסורת בישול משפחתית רבת שנים, שמקורותיה מגיעים לחווה הארגנטינאית של דון מרכוס ודוניה רוסה לפני 60 שנה.
חזרתם לעבודה מלאה?
''הדברים לא חזרו לקדמותם עדיין, זה קורה לאט, ובכל זאת, ניסינו לשמור על אופטימיות במשך כל החודש האחרון אז שעכשיו נאבד אותה? אנחנו תמיד אופטימיים. מאמינים שבסוף נתגבר על הכל וגם הפרנסה תחזור''.
דוניה רוסה
עין הוד
טלפון: 04-9543777