1868- חגיגה קייצית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אייל ועקנין השף, מציג שילוב מנצח בין שוק מקומי להשראה צרפתית ובינלאומית, עם מכנה משותף של טעם ואיכות נדירים. כשר והרבה יותר.

לכבוד הקיץ ולפני שיגמר לו, פנינו ל-1868 לחגוג את תפריט הקיץ שהשיקה המסעדה. לקחתי איתי את מתן, בשלן חובב ואכלן מקצועי.

בסוף שנות ה-60 של המאה ה-19, הוקמה שכונת מחנה ישראל. שכונה זו היתה השכונה הראשונה מחוץ לחומות שהוקמה עצמאית על ידי התושבים ולא מכספי נדבנים. 136 שנים אחר כך, החליטו לצאת לעצמאות גם שומרי הכשרות הירושלמים והקימו מסעדת גורמה אמיתית.

בליל השפות והיושבים במקום מעידים כי בשתי שנותיה הצליחה המסעדה לרכוש מגוון רחב של מעריצים וחובבים: תיירים, תושבי השכונות הקרובות, מבקרים ששמה של המסעדה הביאם ממרחקים, שומרי כשרות וכאלה המקפידים פחות. על חובבי המסעדה נמנים אלה שיודעים להעריך מטבח עילית על שני מרכיביו - מקצוענות וטעם טוב.

מקצוענות בלי פשרות - מהכנסת האורחים, הסומלייה, המלצרים הותיקים וההקפדה על כל פרט ופרט בעיצוב ובהגשה. באשר לאוכל – פתחנו את התיאבון בסלט ירקות שורש קטן אבל גדול. במנות הראשונות, מתן לקח את הפטה כבד ברווז ברוטב תאנים, ואני חגגתי עם סביצ'ה דג ים. לעיקרית מתן הזמין את האנטרקוט ברוטב פורט, ואני המשכתי במים עם דג מוסר עסיסי, המשאיר געגועים לים אותו עזב רק היום. כחוט השני, ליווה אותנו היין הנפלא ממבחר יקבי בוטיק ישראליים. אחרי הקינוחים – טריו פירות וטריו שוקולד, כבר באמת נגמרו לנו המילים.

אייל ועקנין השף, מציג שילוב מנצח בין שוק מקומי להשראה צרפתית ובינלאומית, עם מכנה משותף של טעם ואיכות נדירים. כשר והרבה יותר.

המטבח פתוח בין 17:00-23:00, ראשון עד חמישי ומצאת השבת. בהשגחת הרבנות ירושלים. כיאה למסעדה במעמדה, יחנו לכם את הרכב כשתגיעו.
הנאה אמיתית!