מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מסעדת "חנדלה" בגבעת חן


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מה עוד צריך, בשבת שטופת שמש, מארוחת צהריים משפחתית ונעימה בלב השדות, מרגוע לגוף וגם לנפש ? כדי שתבינו נכון... עבור אנשי המרכז, לקטגוריה של ''כפר'' נכנס כל מקום שיש סביבו מעט בוץ, עץ תפוז או בננה, אחד או שניים, ומבנה שהיה פעם רפת או לול.

כך הגענו בשבת אחת למושב גבעת חן, הממוקם בין ''כפר רעננה'' ל''כפר הוד השרון'', שני מטרים רבועים של אדמה חקלאית, שהפכו אותה למרכז מבקרים הומה בזכות משתלה גדולה, חוות סוסים, תות שדה ישר מהשדה, ובצנטרום, גולת הכותרת מסעדת חנדלה.
במבנה שפעם היה לול, וניתן לדמות את ציוץ האפרוחים בוקע מהרצפה, המקורית אגב, קיבל אותנו אחראי המשמרת עופר ובעל המקום, ניר, שהתגלה כאיש חביב להפליא.

לחנדלה באים לאכול, אך לא פחות חשוב מכך, לבלות את השבת, ליהנות מריח השדות והאויר הפתוח, כשהילדים מתרוצצים בחוץ בין שיחי לימונית ומרווה, ועוד הפתעות.
המסעדה הגדולה והמרווחת, היא בעלת מרפסת חיצונית, שבצהרי היום המתה ממשפחות עם ילדים, שהתרוצצו פנימה והחוצה, ובין לבין לקחו ביס מהשניצל ( שגם אני גנבתי ממנו, היה טעים.. מה לעשות ).

ה''טוגנים'' שהוגשו בארוחת הילדים, ממש לא נראו כמו צ'יפס, אבל נאכלו עד הפרור האחרון [ חטפתי צעקות כשניסיתי לגנוב גם אחד בשבילי ], תפוחי אדמה קטנים מבושלים מעט, חצויים לשניים, מצופים בתערובת פפריקה ואבקת מרק, ומטוגנים קלות.
הקטנה יצאה להתרוצץ רק לאחר שחיסלה הכול, מה שמעיד על כך שהיה על טעים, [וזה מה שחשוב, לא? פולניה שכמוני].

אנחנו הזמנו קבבונים (קבבים עגולים] של טלה, עם אורז מתובל בעדינות, ורצועות של אנטריקוט , עשויות כמו שצריך [כן, כן, אדומות מבפנים], מנות טעימות שלוו בסלטים טריים. ארוחה מלאה אך לא כבדה מדי.
קינחנו בקפה טוב, והקטנה שתתה בשקיקה שוקו חם [ מתאים... כבר היה חושך בחוץ ] ונישנשה מהעוגיות המעולות שמכינה אמא של ניר, בעל המקום.

גם- ציון 10 לפאי הפסיפלורה - ניתן ממי שמתקמץ מאוד במחמאות,בד''כ.
את בליעת הכמויות האדירה של הילדה, אני מייחסת לאוויר הפתוח, להתרוצצות החופשית בחוץ, בין המנות, [ לא חייבים לשבת ולגמור הכול בבת אחת ], לסוס שטייל לו להנאתו בחוץ, ול''טיול לבאר-שבע'' על גבי רכבת העץ בחצר המסעדה. אחרי טיול כ''כ ארוך, בטח נורא רעבים.
על שולחן במרכז המסעדה, הוצגה מיטב ''מרכולתה'' של חנדלה, למכירה במקום, זיתים וחמוצים תוצרת בית, שמן זית בפחיות קטנות המיוצרות במושב, פרחים מהמשתלה המקומית, ושוב, העוגיות הקטנות של אמא של ניר, שווה !

עופר, מנהל המשמרת, סיפר כי עד לפני שבוע גדלו בשדה ממול כרובים שאף אחד לא קטף, והילדים המאושרים [שחלקם וודאי לא ידע כיצד נראה כרוב בשדה] קטפו בהתרגשות והגישו לאמא...
תוך שבוע יפרחו בשדה שממול נוריות, וגם אם אי אפשר יהיה לקטוף אותן, המראה והריח יעשו פלאים...
בילוי נעים, ובשבתות כדאי להזמין מקום, ולבקש הדרכה להגעה. בתוך המושב כבר יש שילוט.

מסעדת "חנדלה"
מושב גבעת חן
09-7603647