לחם בשר הרצליה

אקספרסיוניזם קולינארי במטרופוליס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   על פריץ לאנג ומטרופוליס, סרטו האקספרסיוניסטי, למדנו בדיוק השבוע ומתאים לנו לעבד את החומר הנלמד עם ארוחה טובה. אנחנו אוכלות ברוסקטה פריכה עם עגבניות וחציל אפוי. לצידה אנחנו זוללות טוסטונים עם קונפי בצל ושום שנושאים על גבם כבד מוקפץ ומלקקות את האצבעות

שתי סטודנטיות לקולנוע יוצאות בשעת צהריים משיעור מקורקרות בטן ועם חור של שעתיים במערכת. מה עושים? במתחם האוניברסיטה יש פתרונות קולינאריים רבים, חלקם אפילו לא רעים: יש חומוס, יש תאילנדי, יש אוכל ביתי. גם המחירים סבירים, אבל הבטן משתוקקת למסעדות של תל אביב.

הטרנטה של מורן צולחת חיש קל את העומס בנמיר ומהנדסת לעצמה חניה ממש על יהודה המכבי מול מסעדת מטרופוליס. על פריץ לאנג ומטרופוליס, סרטו האקספרסיוניסטי למדנו בדיוק השבוע ומתאים לנו לעבד את החומר הנלמד עם ארוחה טובה, מה גם שאנחנו יודעות שנספיק לחזור עד השיעור הבא בדיוק. אנחנו מתיישבות, מעיינות בתפריט, מזמינות משהו לשתות. מנסות לחשוב מה הקשר בין שמה של המסעדה לסרט משנות העשרים.

אנחנו חולקות סלט אנטיפסטי מעולה, עם ירקות טריים וקלויים, גרעיני דלעת, רוטב קונפי בצל ושום וגבינת עיזים חמה. כל אחת מנקרת במזלג את הרכיבים שהיא אוהבת ובצלחת לא נותר דבר. ממשיכות הלאה.

בתור סטודנטיות לקולנוע אנחנו לא יכולות לשבור את הסטיגמה ולכן אנחנו מזמינות אוכל של בחורות. למרות שבמסעדה יש גם שניצל או אפילו המבורגר, אנחנו דווקא אוכלות ברוסקטה פריכה עם עגבניות וחציל אפוי. הברוסקטה משוכה בשמן זית, שום ובזיליקום והיא קלה בפה ובבטן. לצידה אנחנו זוללות גם טוסטונים פריכים עם קונפי בצל ושום שנושאים על גבם כבד מוקפץ. זהו קרוסטיני כבד, ואתגר לאכול אותו מבלי שהכבדים ינשרו אל הצלחת, אבל המאמץ בהחלט כדאי. בסוף אנחנו מלקקות את האצבעות גם בגלל ששתי המנות הן מהסוג שאוכלים בידיים וגם כי היה לנו מאד טעים.

בתפקיד המנה העיקרית בארוחה הסטודנטיאלית שלנו משחקת קאסדייה, שהיא טורטייה חמה ופריכה במילוי המוגשת עם צ'יפס פיקנטי. כל אחת מאיתנו בוצעת לה פרוסה ואחר כך עוד אחת, ולמרות ששתינו כבר מתחילות לחוש מלאות וגם מחוגי השעון לא עוצרים מלכת, אנחנו מסיימות אותה עד תומה.

המנות האחרונות במטרופוליס מוצגות לסועד על גבי מגש מפתה, משאירות בידיו את הבחירה הקשה איזו מביניהן לבחור או יותר נכון על איזו לוותר. הסטודנטיות לקולנוע שכבר מתחילות קצת למהר לא מתאפקות ובוחרות עוגת שוקולד וטירמיסו מדהים, ועוד שולקות איזה קפה משובח לפני שהן שועטות בחזרה לטרנטה, בחזרה לנמיר, בחזרה לקמפוס. על הקפה אסור לנו לוותר. הוא מבטיח לנו את הערנות בשיעור הבא, תולדות הקולנוע.

מטרופוליס
יהודה מכבי 53 , פינת וייצמן, תל אביב
טלפון: 03-6057026


לחם בשר הרצליה אירועים חדש