משפחתית ושמה תשוקה - בדולינה בנמל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 ''בדולינה בנמל'' היא אחותה הצעירה של מסעדת בדולינה הידועה מגדרה הנחשבת לאבן שואבת לתושבי האזור, שהגיעה תל אביבה להפיץ את בשורתה של המסעדה-האם בעיר הבילויים...

הקיץ התל אביבי בפתח, ובטרם יסתער עלינו במלוא הקיטור ויטגן אותנו לדרגת WELL DONE הוא יוצא בימים אלה במבצע הכרות מטורף ללקוחותיו ומציע ימים של שמש מלטפת עד גמר המלאי. אם יש מבצע, ואם אנחנו ישראלים, מה, לא ניקח? אז לקחתי. גררתי איתי חברה (זמן מצוין להשלים פערים) ושמנו פעמינו לנמל לפדות את תווי השי. קיבלנו יום אביבי מ-ד-ה-י-ם שהיווה סט קלאסי לארוחה שלפנינו.
''בדולינה בנמל'' היא אחותה הצעירה של מסעדת בדולינה הידועה מגדרה הנחשבת לאבן שואבת לתושבי האזור, שהגיעה תל אביבה להפיץ את בשורתה של המסעדה-האם בעיר הבילויים. שתי המסעדות בבעלות משפחתית ומטלות הבית (שבמקרה זה קצת התרחבו) מחולקות בין כולם. כל אחד תורם את הטאצ' שלו.
מיקומה, על הים, משרה אווירה ייחודית של רוגע ושקט ונותן תחושה של פסק זמן מחייה הסואנים של העיר, וכאילו לא די בכך- גם בעיצוב הפנים של המקום ניכרת השקעה ויצירתיות רבה. ורק לדוגמא- המנורות, המנורות...
התפריט במקום מציע מגוון יצירתי ונועז הכולל היצע נרחב של ארוחות בוקר וסלטים. לליברלים שביניכם מומלצות המנות בעלות הסיומת ''בדולינה'', הלוקחות את המקוריות שני צעדים קדימה.

אנחנו פתחנו עם שייק פירות מרענן לצנן את הגרון ולפתוח את בלוטות הטעם לקראת העומד לפנינו, וזה לא אחר לבוא. סלט בדולינה (עם בננה, אננס וטבעות בצל מטוגן) המוגש בסלסלת לחם מציע חגיגת טעמים משולבת וקדירת הפטריות (עם בצל ושרי בשמנת, מוגש בתוך לחם) נעלמה במהירות כזו שתהינו אם הייתה שם בכלל. לקינוח קיבלנו מושג מהו טעמן של עוגות במסעדה שצמחה מתוך קונדיטוריה קטנה ואיכותית. טעמנו עוגת גבינה עם קרמל ושוקולד לבן, ומוס שוקולד מריר עם ברולה קפה. וגם קפה(צ'ינו). כמובן.
''בתוכנית שלנו להשיק בקרוב תפריט קיץ מגניב עם אלכוהול ושייקים'' סיפרה לנו דנה, המנהלת הצעירה והאנרגטית. לנו נשאר רק לצפות בכליון עיניים ולראות מה יוליד יום, או שף יצירתי בבית קפה ליד הים.