לחם בשר הרצליה

הקאמבק האירי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  בחורף 1942, כשעקב מזג אוויר קשה בוטלה אחת הטיסות, החליט הברמן ג'ו לפנק את הנוסעים המאוכזבים בכוס קפה מיוחדת במקום התה שנהוג היה להגיש. הוא חיזק אותו בוויסקי אירי (פאורס) בתקווה שהתוספת תקל מעט על ההמתנה

מצבים רבים גורמים לנו לחוש חוסר נוחות ובלבול. אחד מהם הוא ללא ספק שרשרת השאלות שמפנה אלינו המלצר כשאנחנו נכנסים לבית קפה.
''מה תרצו לשתות? - אספרסו, מקיאטו, קפוצינו, הפוך, כפול ארוך או קצר או אולי קפה לאטה?''.
אף שהמעמד מוכר לכולנו מדובר בתופעה חדשה יחסית. רק לפני מספר שנים הקפה היה בסך הכל קפה וכשאדם חפץ היה לגוון, ברירת המחדל המועדפת הייתה - אייריש קופי (Irish Coffee), אותו משקה חם המכיל קפה, וויסקי אירי ושמנת.

הקוקטייל אייריש קופי, הומצא על ידי ברמן בשם ג'ו שרידן, שעבד בשדה התעופה ''פיון'' הממוקם בדרום מערב אירלנד. שדה תעופה שהיה מאוד פעיל, שימש כתחנה האחרונה לפני חציית האוקיינוס האטלנטי בדרך לארצות הברית. בחורף 1942, לאחר שאחת הטיסות בוטלה עקב מזג אוויר קשה החליט הברמן ג'ו לפנק את הנוסעים המאוכזבים בכוס קפה מיוחדת במקום התה שנהוג היה להגיש. הוא חיזק את הקפה עם וויסקי אירי (פאורס) בתקווה שהתוספת תקל מעט על ההמתנה הארוכה. בנוסף לוויסקי, המתיק ג'ו את הקפה בסוכר והוסיף שמנת אירית מתוקה שצפה על הקפה ויצרה אפקט ויזואלי מרשים בין צבעו השחור של הקפה לבין צבעה הלבן של השמנת. את המשקה הגיש הברמן בכוס זכוכית, על מנת שניתן יהיה לראות את הצבעים.

כיוון שג'ו היה ידוע כברמן ששם לב לפרטים הקטנים, הוא החליט להגיש את המשקה ללא כפית, כך שהלקוחות ישתו את הקפה דרך השמנת הקרה - מה שהעצים עוד יותר את חווית השתייה. ההצלחה הייתה מיידית והעובדה שהקוקטייל הומצא בשדה תעופה חשוב ופעיל באותה תקופה, רק סייעה להתפשטות המהירה שלו בעולם.

האייריש קופי הוא קוקטיל היוצר שילוב מעניין של טעמים, טקסטורות, טמפרטורות וצבעים, ואם תשאלו אותי, ללא ספק הגיע הזמן לקאמבק שלו.

אייריש קופי
1. מוזגים קפה (מומלץ קפה אספרסו) לכוס שקופה גדולה וממתיקים בסוכר לפי הטעם.
2. מוסיפים מנה אחת של וויסקי אירי ומערבבים.
3. מציפים באיטיות ובעדינות בשמנת מתוקה כך שמעל הקפה תיווצר שכבה לבנה.

אולי תטעמו משהו?

נדלקתם על וויסקי? ברביעי, ה-17.5, תארח עמותת הוויסקי הישראלית את משפחת גלנמורנג'י לערב טעימות מיוחד במינו. הערב יתקיים בחדר פרטי במסעדת 'רביבה וסיליה' ברמת השרון והטעימות יכללו שישה סוגי וויסקי, המיוצרים במזקקה הנחשבת לאחת המובילות והאיכותיות בעולם כבר מאה וחמישים שנה. כמו כן יוגשו במהלכו טעימות מהתפריט של המסעדה. את הערב ילווה גם שגריר גלנמורנג'י בארץ, סטיבן לובל, שיספר על המזקקה ועל מותגיה השונים.

בין סוגי הוויסקי בטעימה:
גלנמורנג'י 10 הצעיר במשפחה עם טעמי פירות, וניל ונגיעת עשן.
גלנמורנג'י פורט פיניש אחד הפופולאריים במותגי המזקקה, בעל מרקם קטיפתי וחושני.
גלנמורנג'י בורגונדי פיניש וויסקי שעבר יישון של שנתיים בחביות בורגונדי צרפתיות המעניקות לוויסקי שפע טעמי פירות.
גלנמורנג'י מרתף 13 וויסקי המגיע ממחסן אחד – מחסן 13, מרתף הבנוי אבנים עם גג צפחה ורצפת עפר ומעניק תנאים מושלמים ליישון.
גלנמורנג'י טרדישנאל וויסקי המגיע הישר מהחבית בחוזק אלכוהולי של 57.2 שאינו עובר שום סינון.
ארדבג 10 וויסקי ממזקקת ארדבג הנמצאת בבעלות גלנמורנג'י על האי איילה. מעניק הזדמנות להשוות בין שתי המזקקות השונות באופיין.

210 ₪ לאדם (התשלום בצ'ק או במזומן בלבד). הזמנה מראש בכתובת האי מייל: john@iws.co.il
רביעי, 17.5, מ-19:30.
רחוב המייסדים 1, רמת השרון.


לחם בשר הרצליה אירועים חדש