ביום ראשון תפוחי אדמה, ביום שני תפוחי אדמה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  אוהבים נקניקיות? ומה עם תפוחי אדמה? בסוף השבוע הבא, 12-13 במאי ולקראת ל''ג בעומר, יערך בחבל הבשור פסטיבל תפוחי אדמה. המבקרים בו יוכלו לסייר בשדות תפוחי אדמה, להכין חותמות אישיות מתפוחי אדמה ולפסל בפירה

אם חשבנו לתומנו שהילדים שלנו זוללים הרבה יותר מדי צ'יפס ופירה (עם שניצל) הנה באים מגדלי תפוחי האדמה מצוידים במחקרים וטוענים שצריכת תפוחי האדמה לנפש בישראל היא פחות ממחצית הצריכה במערב אירופה ובארה''ב (כ-34 קילו לנפש בשנה לעומת 80 קילו בארה''ב ו-120 קילו ברוסיה). האם זה טוב ליהודים או רע, לא ברור, אבל הנה יש לנו סיבה למסיבה. מסיבת תפוחי אדמה.

כדי להגביר את המודעות לתפודים ולחשוף את הציבור למגוון השימושים הקולינאריים החבויים בירק הלבנבן, מארגנים מגדלי תפוחי האדמה ובראשם מפעלי חבל מעון, פסטיבל תפוחי אדמה. הפסטיבל יתקיים בסוף השבוע הבא (12-13 במאי) במצפה גבולות בחבל הבשור ובמסגרתו יערכו שלל פעילויות לילדים. בין הפעילויות למשל, תחרויות היתוליות, פיסול בפירה, הכנת חותמות אישיות מתפוחי אדמה, מופעי בישול, סיורים בשדות תפוחי אדמה על גבי טרקטור ועגלה וצפייה בהוצאת תפוחי אדמה מהשדה, אוהל מספרי סיפורים לילדים בנושאים חקלאיים ושוק איכרים ואומנים מחבל הבשור.

בנוסף לפעילויות לטף, תתקיים במסגרת האירוע גם תצוגת אופנה של בנות הקיבוצים והמושבים ממגמת האופנה בבית הספר התיכון האזורי, שעיצבו במיוחד לאירוע בגדים משקי תפוחי אדמה!

מידע נוסף על אירועי הפסטיבל בטלפון: 054-7919282.
באתר התיירות של חבל הבשור ניתן למצוא פרטים על האירועים ומקומות לינה באזור
www.habsor.co.il